Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és jég dala. én most...

Tűz és jég dala. én most kezdtem el olvasni a trónok harcát és úgy tudom hogy ezen kívül még van 4 kötet de még lesz. Nem gondoljátok hogy kicsit elnyújtott lesz így a történet?

Figyelt kérdés
engem nem zavar, csak kíváncsi vok hogy azért kerek lesz/marad a történet vagy csak egy hosszadalmas szappanopera aminek a végére már nem lesz semmi értelme? nyugtassatok meg ennek ellenkezőjéről:)

2013. jan. 19. 16:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az a Starkok jelmondata, már kezdektől mondják.
2013. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
tudom hogy a starkok jelmondata :) és ja a kezdetektől mondják meg azt is hogy eddig 10 évig nyár volt és a tél mikor hajlandó elkezdődni?? ez megint ilyen elnyújtás.. vagy rosszul érzem? javítsatok ki ha igen :)
2013. febr. 2. 21:11
 13/16 anonim ***** válasza:

A tél lassan jön, ahogy mindig, csak most a Másokkal. Meg átvitt értelemben is kell érteni: a Starkok szétszakadtak, Deres romokban, meghaltak az embereik, barátaik. Azaz a tél rossz időket jelent szimplán, hisz a Starkok jól érzik magukat a nagy hóban és hidegben is. Pl. Sansa is örült a hónak Sasfészekben.


Amúgy szerintem a Tűz az élők(emberek), a Jég pedig a holtak dala. A mostani előzetesben is azt mondják: a nagy csata halál és élet, jég és tűz között. :D

2013. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
*De akár lehet utalás a Stark és Targaryen vérvonalra is.
2013. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, most hol tartasz a könyvekben de maga a tél mint hó és fagy már eléggé közeledik a 4. könyvben északról, ha pedig ,,tél" alatt a Másokat érted hát...ők nem tudom valaha is eljutnak e délre, de előzetes infók szerint a 6. részben jön a jég és a tűz csatája (gondolom Mások kontra Stannis+Daenerys+Éjjeli Őrség).

Ha jól tudom eredetileg 7 részesre tervezte Martin a könyvet. Maga a történet biztos kerek lesz én csak attól félek, hogy keveset kapunk majd a Mások kontra emberek csatájából hisz még mindig ott vannak egy helyben és elvileg ők a fő ellenség (hozzátenném 5. rész negyedénél járok így csak eddig tudok nyilatkozni). Valahol az olvastam egy interjúban, hogy Martin magát a végét már tudja, hogy akarja befejezni de fél, hogy nem lesz ideje rá (a kora miatt) ezért a legjobb barátjának átadta a tervezett befejezést, hogy ne legyen lezáratlan a történet ha esetlég közben elmenne. Én nagyon remélem, hogy nem lesz így hisz az már nem lenne ugyanaz.

2013. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :D igen valami ilyesmitől tartok hogy ha lesz, akkor az utolsó részben kapunk egy összecsapott finálét, merthogy addig az elmúlt 6 könyvben nem volt idő a kibontására :S de már nincsenek kétségeim:)) rájöttem igazából felőlem akárhány rész jöhet, megvenném és elolvasnám mindegyiket:)
2013. febr. 14. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!