Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most 2013-ban használtan vagy...

Most 2013-ban használtan vagy újonnan éri meg a Twilight-Alkonyat könyveket megvásárolni?

Figyelt kérdés
Szeretném elolvasni az Alkonyat könyveket, de nem tudom, hogy megvegyem őket a TESCO-ból vagy használtan vegyem meg a vateráról. A könyvtárból lehetetlen kikölcsönözni, kézről kézre járnak a könyvek, előre le vannak foglalva.

2013. jan. 20. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd le őket. Megvenni egyszerűen nem érdemes. Vagy ha nem szeretsz gépről olvasni, vegyél ink képernyős e-book olvasót, 30e-ért már kapsz akárhol. Én imádom, sokkal kényelmesebb kézben tartani a vékony gépet, mint egy vastagabb könyvet. Meg én rengeteget olvasok és nagyon gyorsan, egy kb. 300-350 oldalas könyvet kivégzek egy délután alatt (akár könyv formában, akár gépen), szóval nekem nem igazán érdemes könyvet vennem (főleg, hogy nem az az újraolvasós típus vagyok) =/ Ha azt nézzük, hogy egy könyv 3000-be kerül, abból veszel tízet, ami csak töredéke egy könyvszerető ember kívánságlistájának, már ott tartunk, hogy ennyiért kapsz egy e-book olvasót, amire rengeteg könyvet rakhatsz rá, amit ingyen töltesz le. Olyan, mintha papírt néznél, tehát nem roncsolja a szemet sem. Sokan ellenérvnek hozzák, hogy nincs könyvillata - ez teljesen szubjektív, de én sosem szoktam szagolgatni a könyveket, szerintem még csak fel sem ismerném, hogy ez könyvillat, ha valahol megérezném =D


De ha mindenképp könyvet akarsz, szerintem inkább vateráról vedd, de ugye ott van pluszban a postaköltség is. Talán érdemes antikváriumokban is próbálkoznod, én egy csomóban láttam már Twilightot.


Remélem, segítettem =)

2013. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Most jöttem haza a TESCO-ból, szomorú vagyok mert könyv nélkül kellett hazajönnöm, ugyanis 5000 Ft volt 1 darab Alkonyat könyv, amin nagyon elcsodálkoztam, mert kb. 2000-2500 Ft-ra számítottam. Még azon is gondolkoztam, hogy kinyomtatom, vagy a telefonomon olvasom, de a te ötleteidet is nagyon köszönöm! :)
2013. jan. 20. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nézz körül online könyvesboltokban, ott kedvezményt kapsz. Plusz megjelent 2000 Ft-os kiadásban is, filmes borítóval.
2013. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
szerintem semmi esetre se vedd meg, tök haszontalan, ez csak egy egyszer olvasós könyv. az elolvasását viszont ajánlom, ha rajongó vagy akkor fölösleges bármit is mondanom, ha pusztán kíváncsiságból akarod akkor pedig próbálj a kiszámítható történet mögé nézni. ha kicsit megkapirgálod a felszínt érdekes, hmm, nem tudok jobb szót, "összefüggéseket" találhatsz.
2013. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előttem válaszoló: Én megvettem régen, most próbálok rajta túladni, kevés sikerrel. De ettől függetlenül mindenkinek más tetszik, lehet hogy a kérdező pont az ilyen típusú könyveket szereti. Úgyhogy attól, hogy a többség nem szereti, valakinek még tetszhet...
2013. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Persze, nem is úgy értettem az egyszer olvasósat h az sz@r és utána kuka. Hanem szerintem ennek nincs akkora irodalmi értéke, h őrizgetni kelljen az utódoknak, egy hosszúra nyúlt érzelmes ponyva. Amikor olvasod bele tudsz helyezkedni a főhős szerepébe, tudsz izgulni, felépít a könyv egy feszültséget, amit aztán szépen lebont. A feszültség felszabadulása pedig jó érzést okozhat, egyszer. Ennek a sorozatnak a cselekmény alapú feszültség az alapja, nincs olyan magvas mondanivaló, ami sokadszori olvasásra is izgalomba hoz, az érzelmek egyetlen katalizátora, h vajon mi fog történni a következő fejezetben/könyvben? Véleményem szerint második olvasásra nem alakul ki ez a feszültség, nincs ami feloldódjon, nincs jó érzés. A ponyvaregényeknek is megvan a létjogosultsága, az egyik barátnőm rendszeresen olvas ilyen könyveket, de soha nem veszi meg őket, hanem könyvtárban szerzi be, vagy kölcsönkéri.


A többiek már javasolták az online változatot, ha nagyon nem bírsz várni ak az lehet a megoldás.

2013. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A könyvtárból ingyen kiveheted...
2013. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megvan a könyv, kikölcsönöztem, boldog vagyok, hogy végre elolvashatom a könyvet amit mindenki dicsőít!
2013. jan. 23. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!