Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek neki?

Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Ma voltam pályaválasztási tanácsadáson és utána elmentünk egy könyvesbolt kirakata előtt és az jutott eszébe, hogy én is megírhatnám az életemet egy könyvben. Hátha más emberek ebből erőt tudnak meríteni. És ez engem nagyon jó érzéssel töltene el. :) Mikor ezt kimondta azt mondtam rá, hogy ez nem is rossz ötlet. De fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek neki? Tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is :)



2013. jan. 24. 16:05
 1/9 rajcziz ***** válasza:
100%
Figyelj. Életrajzot annak érdemes írni, akivel valaki rendkívüli történt, akinek van mit átadni, elsősorban élettapasztalatot. Ha ma volt pályaválasztási tanácsadásod, akkor nem hiszem, hogy jelenleg ezek közé az emberek közé tartozol.
2013. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.
2013. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy van jó pár dolog amit letudnék írni. Csak nem tudom hogy álljak neki. Például: 1kg-san születtem, kaptam egy agyvérzést. Az orvosok azt mondták járni sem fogok nem hogy iskolába vagy oviba menni és most érettségizem májusban. Remélem. Elég érvelésnek? Aki tényleg tudna ebben segíteni kérem, hogy az írjon.
2013. jan. 24. 16:46
 4/9 A kérdező kommentje:
És még van egy jó pár dolog.
2013. jan. 24. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Értem. Erre nincs sok tanács, tehetség nélkül nem megy, ha pedig az megvan akkor csak állj neki és kezd a legelején. Kezd el mesélni, mivel az önéletrajzodról van szó végül is, azt ajánlom, hogy E/1-ben írd. Szépen fogalmazz, érdekes legyen és legyen benne a lelked. Hajrá!
2013. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2013. jan. 24. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:

írd, ahogy jön :)

a fogalmazással ne tökölj, majd később átfutod újra akár többször is és kijavítod az esetleges hibákat, de a lényeg, hogy először lendületből írj :)

2013. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jan. 24. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Mostanában fogsz érettségizni?

Akkor max 20 év körül lehetsz (így is sokat mondtam).

Nem kétlem, hogy nem volt eseménydús életed... de sokan vannak még így. Mindegyikük írjon könyvet?


Ha írni szeretnél, akkor szerintem még várj. Gondolj bele: Megírod most a történetet, kiadják, veszik.

Közben eltelik újabb 20 év, amiben megint történik olyan, amit leírnál. Akkor kiadsz egy olyat, hogy: Az életem - 2 ?

Nem véletlen, hogy idős korban gyakoribb az önéletrajz írása.

2013. febr. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!