Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írjak könyvet vagy ne?

Írjak könyvet vagy ne?

Figyelt kérdés
Érdemes? Nagyon régóta írok már, de szinte esélytelennek látom, hogy valaha is sikert érjek el az írásommal, hiszen olyan sok író van már, hogy én csak egy csepp lennék a tengerbe. Tudom, rossz hozzáállás, magam miatt írjak, ne más szórakoztatásáért. Csak akkor is... Mit kell tenni, hogy kiadjanak egy könyvet, és viszontláthassam a boltok polcain? Tudom, pénznek, ami nekem nincs :/
2013. jan. 27. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem meg magad szórakozására írj meg egy könyvet, csak gondolj bele hogy egyszer majd valaki, az ükunokád vagy ha 80 éves leszel akkor neked mennyire jó lesz elolvasni. Ha megírtad és úgy érzed hogy jól sikerült és valamit szeretnél vele kezdeni akkor utána kell járni hogy kinek kell elvinned stb.
2013. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a választ :) már megszületett a döntésem is :)
2013. jan. 27. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Pénzkeresés/siker/egyéb hasonló haszon miatt felesleges, de ahogy előző is írta magad miatt esetleg.
2013. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Ezt mi nem dönthetjük el helyetted. Ha szórakoztat az írás, akkor csak csináld, ha esetleg nekidurálod magad, talán kiadhatod a műveidet, nem tudom, hogyan írsz. De ne úgy kezdj neki, hogy vajon érdemes-e? Egyedül akkor érdemes, ha boldoggá tesz.
2013. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2013. jan. 27. 22:52
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Én már 13 éves korom óta írogatok, körüljártam ezt az íróvá válás témát alaposan. (Most 35 vagyok) Az a tapasztalatom, hogy a kiadók nem foglalkoznak első könyves írókkal, legfeljebb celebekkel, akiknek a bármilyen gagyi firkálmányait el lehet adni pusztán a népszerűségük miatt. Te lehetsz akármilyen jó, a kiadók olvasatlanul dobják vissza a kéziratokat, mert nem kockáztatnak. Mert minden könyvkiadás rizikós, mert ha nem tudnak kellő példányszámot eladni, akkor sokat buknak. A könyvkiadás egy üzleti vállalkozás. Lehet persze szerencséd, hogy kitalálsz egy olyan témát, amire mindenki felkapja a fejét, de erre tényleg kevés esély van, legalábbis itthon, mert Amerikában bárkiből lehet író. Hát ez van... Ez azért ne szegje kedved, írj, már csak szórakozásból is.
2013. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! Ezek szerint egy cipőben járunk. Én 9 éves korom óta írogatok, és most vagyok 23 éves :)
2013. jan. 27. 23:16
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Na, igen, mint ahogy írtad, pénz az kéne. Meg önbizalom. Meg józan ész.

Tehetség már kevésbé... mióta látunk olyan könyveket, hogy alkonyat, szent johanna gimi, evermore, evernight, matched (sajnos még ítéletnapig sorolhatnám, persze azért vannak nagyon jók is!) nem hiszem, hogy a színvonal lenne a lényeg. Inkább az eladhatóság. Ahhoz marketing kell (sok pénzzel) vagy jó időzítés (még több pénzzel).

Aki pedig annyira nem hisz magában, hogy így kiírja ezt a kérdést, az ne is nagyon írogasson.

2013. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem bántó céllal írom a következőket, ezt vegyétek figyelembe kérlek.


Bámulatosnak tartom, hogy milyen sokan akarnak könyvet kiadatni úgy, hogy közben fogalmuk sincs a jelenlegi könyvpiacról Magyarországon. (Milyen kiadók vannak, milyen könyvek kiadásával foglalkoznak, pályázatok figyelése stb...)


Pedig nem kell hozzá olyan nagyon sok energia és szinte még pénzbe sem kerül.


Körül kell nézni egy könyvesboltban, hogy mely kiadók milyen típusú/stílusú könyvekkel foglalkoznak. Jegyezd fel őket, otthon (vagy akárhol, ahonnan most is netezel) az internet segítségével utánaolvashatsz az általad kinézett kiadóknak. Honlapok, Facebook oldalak stb...


Én nem akarok regényt kiadatni, mégis a korábbi, itteni kérdések és válaszok elolvasásából tudom, hogy a Könyvmolyképző például december 31-ig várta a kéziratokat az Aranymosás pályázatára. (Immáron MÁSODSZOR!) [link]


Facebookról tudom azt is például, hogy az Ad Astra is pályázatot hirdet íróknak: [link]


Ha csak egy helyben ültök és várjátok, hogy felfedezzenek titeket vagy csak legyintetek, hogy ez úgysem fog sikerülni akkor nem is fog.


Van, akinek többet, van akinek kevesebbet, de minden írónak (aki nem celeb) tennie kell azért, hogy az álma megvalósulhasson. Sok, ma már híres amerikai írót is évekig visszautasítottak, mire sikerült kiadatnia a könyvét. Feladták? Nem, kerestek újabb lehetőségeket vagy kérésre átírták a regényeiket.


Kitartást és sok sikert kívánok!

2013. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!