Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Piton megszerette végül...

Piton megszerette végül Harryt vagy csak az anyját szerette mindvégig? Mert ez nekem nem jön át a könyvből.

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem valószínű,hogy megszerette, ahhoz túlságosan is James-re emlékeztette, kivéve ugye a szeme, ami Lilyre.

Lily iránti szerelme miatt védelmezi és vigyáz rá, de szerintem nem szereti.

2013. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem megszerette. Eleve, azért gyűlölte, mert James fia, de szerintem megkedvelte.
2013. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem, végig Lily emléke miatt segített rajta. Harry nagyon hasonlít az apjára, és hát Piton meg James nem voltak világi nagy barátok.
2013. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kata 2000 ***** válasza:
92%
Csak azért segített neki, mert ugye ő is Voldemort ellen volt, de amúgy azért nem szerette mert Harry pont ugyan olyan mint az apja, csak a szeme az anyjáé. De viselkedésben is olyan Harry mint az apja, és Griffendéles is, meg azért sem szerette, mert James fia, James aki úgymond elvette Pitontól Lilyt.
2013. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Bennem kavarogtak az érzések egyszer azt éreztem h megszerette majd azt h nem. De amikor meghal Piton valamiért mégis azt éreztem h nagyon szereti Harryt. Meg arra is gondoltam hogy lehet csak eltitkolja az érzéseit vagy csak elfoltja magában h még véletlenül se jöjjön rá Voldemort mennyire megszerette Harryt.
2013. febr. 3. 19:23
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem em szerette meg. Hasonló kérdést tettem fel egy hete: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__3931429-m..
2013. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Piton-Harry kapcsolat mindig is bonyolult volt. Piton nagyon szerette Lilyt, így védelmezni akarta a fiát; viszont a fiú James arcát örökölte, így folyton arra emlékeztette, hogy elvesztette a nőt, aki pont az ősellenségéé lett. Rowling egyszer beszélt erről hosszabban.


Szóval Pitonnak elég amvibalens érzései voltak irányában. Konkrétan nem szerette, de kötődött hozzá, elismerte a képességeit, és remélte, sikerül legyőznie Voldit, és ő ebben a tőle telhetően legjobban segítette.

2013. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Inkább tagadta a képességeit. 7. részben, a herceg meséjében Dumbledorenak elmondja a véleményét. Arrogáns, rátarti, közepes képességű stb, nem emlékszem pontosan.
2013. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Szerintem van némi utalás arra, hogy ha nem is szerette meg, de igen is megkedvelte.

Pl amikor Dumbledore megkérdezi tőle [a 7/2 végén amikor Harry a merengőben nézi az emlékeket] hogy " Azt akarja mondani, hogy fontos lett magának a fiú?"


Szerintem ez azért elárul valamit,de kérlek ne szóljatok le ha esetleg rosszul látom. :(

2013. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 belapus ***** válasza:
91%
Nekem, egyfajta "jó zsaru, rossz zsaru" trükknek tűnt, ahogy Dumbledore és Piton terelgették Harryt a "végzete" felé.Ennek ellenére, úgy gondolom, nem esett nehezére azt mutatni, hogy nem igazán kedveli Pottert. Az is igaz viszont, hogy a Lily Potter iránti érzelmei miatt kész volt feláldozni az életét, hogy segítse azt, aki elpusztíthatja szerelme gyilkosát.
2013. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!