Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek el ismerkedni...

Hogyan kezdjek el ismerkedni a szépirodalommal? 17/L

Figyelt kérdés

Szeretnék áttérni kicsit komolyabb hangvételű könyvekre, de nem tudom, mivel kezdjek. Mármint úgy értem, hogy még elég nehéz elolvasnom pl. egy drámát úgy, hogy élvezzem is, és nem tudom, milyen könyvvel kezdjem meg szokni ezeket...

Eddigi könyvek amik nagyon tetszettek a Zabhegyező, a Virágot Algernonnak, Az ötödik Sally, Teleki Blanka, Szendrey Júlia, A kezdő Charles Bukowskitól, meg a K*rvapecér Heinz Sobotától, ja meg az egyetlen kötelező olvasmány, ami tényleg tetszett a Bűn és bűnhődés.

Azt hiszem inkább az elvontabb könyvek érdekelnek, de mégis csomószor van olyan, hogy elkezdek egy könyvet és pár oldalnál megakadok, nem érdekel, nem tudom továbbolvasni, eddig jó lenne kicsit művelődni...Pl. így vagyok Victor Hugótól A nevető emberrel, meg sok drámával is..Milyen könyvet ajánlotok?



2013. febr. 18. 17:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát én imádom a klasszikusokat, abból is a kedvencem a Jane Eyre! (Charlotte Bronté) Szerintem neked is tetszeni fog! 13/L
2013. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 hawkbill ***** válasza:
100%
Mihail Bulgakov - Mester és Margarita
2013. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

oh, a Jane Eyre-t már olvastam, bár nem rajongok a romantikus könyvekért:/ de az tetszett, végre nem egy misstökély volt a főszereplő...

A Mester és Margarita meg egyike azoknak a könyveknek, amiket elkezdtem, de kb 100 oldalnál abbahagytam, nem is tudom miért..pedig jó volt, csak öhm..túl szimbolikus volt talán? nem tudtam olvasni a sorok között, félreraktam, hogy érjek még rá egy kicsit, de szerintem most Az ember tragédiája és a Bűn és bűnhődés után újra előveszem, csak most kötelezőket kéne olvasnom...

Köszönöm a tippeket!

2013. febr. 18. 17:50
 4/26 anonim ***** válasza:

szabó magda: régimódi történet

lázár ervin: csillagmajor

hemingway: az öreg halász és a tenger

huxley: szép új világ

sylvia plath: üvegbura

tóth krisztina könyvei

2013. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az öreg halász és a tengert is elkezdtem, de nem tudtam élvezni:( Az üvegburát pedig szintén elkezdtem, de inkább abbahagytam, mert nem tett volna jót akkoriban a lelkiállapotomnak...

Olyan rossz, amikor elkezdek valamit, és nem szippant magába a hangulata, nem jön át az üzenete, nem tudom élvezni..ilyenkor mindig keresem a hibát magamban, hogy miért, miért van ez?...

2013. febr. 18. 18:40
 6/26 hawkbill ***** válasza:
72%
ne tedd félre a Mestert, az elején nekem is szokatlan volt, a közepére meg már nem akartam letenni ;)
2013. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Mirk ***** válasza:

Robert Merle: Malevil


Kalandos, szórakoztatóbb, mégis tragikus és elgondolkoztató.


Robert Merle: Mesterségem a halál


Ehhez már kell egy bizonyos érettség, nagyon komoly könyv, e ajánlom.

2013. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Robert Merle..tőle csak a Védett férfiakat "ismertem" eddig, azt is csak címről, de már utána fogok nézni az összesnek, köszönöm!:)
2013. febr. 18. 22:03
 9/26 Mirk ***** válasza:

A Védett férfiakat is olvastam, de nekem férfiként nem tetszett igazán:)

Természetesen nem azért mert silány minőségű lenne, ellenkezőleg, csupán bántja a kis lelkivilágomat a téma.

2013. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Robert Merle mindenképpen jó választás lenne. Nekem nagyon tetszett az Állati elmék és a Védett férfiak is, de amit előttem ajánlottak a Malevil lenne talán a legjobb kezdésnek, mert az tényleg "beszippantja" az embert egy más világba. ( Ajánlanám még a Francia históriát is, de az 13 kötet és kezdésnek talán túl nagy falat lenne)


Ha most ismerkedsz csak igazán a szépirodalommal, akkor kezdésnek én mindenképpen valamilyen kalandosabb, mozgalmasabb történetet ajánlok:


Tolsztoj - Háború és béke

Steinbeck - Édentől keletre

Sienkiewicz - Kereszteslovagok

Sir Walter Scott - Ivanhoe


Aztán, amikor már hozzászoktál a szépirodalmi nyelvezethez, stílushoz, akkor jöhetnek a nehezebb, elgondolkodtatóbb művek is.

2013. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!