Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik olvasták, és nem tetszett...

Akik olvasták, és nem tetszett nekik az szjg! Mit nem szerettek benne?

Figyelt kérdés
Bár én imádom, azért kiváncsi vagyok a másik oldalra.

2013. febr. 23. 17:19
 1/7 rajcziz ***** válasza:
60%

1. az írónő nem tartja be a formai követelményeket

2. a karakterek nem valósághűek, nem mennek át komoly fejlődésen

3. az alaptörténet egyáltalán nem egyedi

4. a történet nem valósághű

5. a nyelvezet és a fogalmazás bugyuta


Bővebben is ki tudnám fejteni ezeket, de azt hiszem, ez elég átfogó képet ad a véleményemről.

2013. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

1:mit értesz pontosan az alatt h "azírónő nem tartja be a formai követelményeket?"

2: te végigolvastad mindegyik részt egyáltalán?

3: ha végigolvastad mindegyik részt akkor már nem igaz az a kijelentésed hogy nem mennek át a szereplők komoly fejlődésen, ráadásul ha ennyire nemtetszett mért olvastad el mindegyik részt?

4: ha nem elolvastad el mindegyik részt, akkor honnan tudod h a történet nemvalósághű, a szereplők nem mennek át komoly fejlődésen, stb.

5:"a nyelvezet és a fogalmazás bugyuta" ööö...ez egy IFJÚSÁGI regény, fiataloknak...mitvártál h a szereplők rímekben fognak beszélni vagy mi? ez nem Sheakspere...ha meg olyan a nyelvezet és a fogalmazás mint például az Üvöltő szelekben, vagy az Értelem és érzelemben,akkor meg azért nem lenne valósághű mert a ai fiatalok nem íy beszélnek. Mit vártál h Reni gondolatai olyanok lesznek mint a Jayne Eyre másolata?! pff...

2013. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kávétejszín ***** válasza:
31%

Én is reagálnék az első kommentre.

Bár nem az én korosztályomnak íródott, inkább a tizenéveseknek, azért én is szívesen végigolvastam az eddig megjelent köteteket.

Nyilván akkor élvezhető és jó valaki számára ez a történet, ha nem egy komoly irodalmi mű elemzésére készül. Ennek a könyvnek nem a pszichológiai és a szociológiai tartalmát kell nézni (tény, az alig van).

Laura azért írta meg Reniék történetét, hogy a tizenéveseket szórakoztassa, és esetleg motiválja az olvasásra. Ezt a kettőt sikerült véghezvinnie.

A stílusa azért ilyen, mert ez egy tizennégy-tizennyolc éves lány naplója, akitől nem várhatunk el olyat, hogy úgy beszéljen, írjon, mint Ady Endre, vagy egy egyetemi professzor. :)

2013. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 rajcziz ***** válasza:
71%

1. Egy naplóregény nem attól naplóregény, hogy szépen napok szerint vannak benne leírva az események. DE! Tükröznie kell az írójának gondolatait (ez néha megvan). Egy naplóban az ember nem magyarázza meg százszor azt, hogy ki kicsoda, mi hol van, egyáltalán mi micsoda. Továbbá, kétlem, hogy a nap végén (de azt hiszem, van rá példa, hogy több nap távlatából) bárki is szó szerint tudna visszaidézni párbeszédeket (de efölött még szemet tudok hunyni).

2. Igen, végigolvastam (nem mindet, azt hiszem, most egy regénnyel le vagyok maradva, várom a netre való felkerülését, pénzt azért nem költök rá). Nem tudom, te már elvégezted-e a gimnáziumot, de garantálom, hogy ballagáson ha végignézel az osztálytársaidon, el sem hiszed, hogy ők négy évvel korábban olyanok voltak, amilyenek. Na ez a radikális változás (ami erre a korszakra jellemző) nincs meg senkinél. Reni ugyanolyan a sorozat elején, mint a végén (max. annyi változik, hogy van barátja). Ez csak egy példa. Bármelyik karaktert nézed meg, látni fogod, hogy csak a körítése változott.

Miért nem valósághűek a karakterek? Nos, vannak benne olyan szereplők, akik "istenítve" vannak, egyetlen rossz tulajdonságuk sincs. Ha elgondolkodnál azon, hogy egy tini hogyan látja a környezetét, rájönnél, hogy mindenkiben talál valamit, amire azt mondja: "utálom, ha ezt csinálja". De mondj Cortez egyetlenegy olyan tulajdonságát, ami egyértelműen negatívan van feltüntetve.

3. Mondj nekem egy komoly jellemfejlődést(!). Miért olvastam el mindegyik részt? Azért, hogyha kikérik a véleményemet, akkor tudjam, miről beszélek. Ha nem olvastam volna el, akkor az lenne a baj, hogy miért szidom, ha végig sem olvastam. Döntsétek már el, hogy most mi legyen!

4. Honnan tudom, hogy a történet nem valósághű? A részletekből, pl.: Reninek egy általános iskolai barátja sincs; mondj egy olyan érzelmet, amit ha elfojtasz három évig, megmarad; ha valaki annyira rossz tanuló, hogy vehetik fel egy elit iskolába; stb.

5. Ifjúsági regény, de ettől még nem kell úgy fogalmaznia az írónőnek, mintha maga is "ifjú" lenne (megjegyzem, néhol az az érzésem volt, hogy pár évvel fiatalabb korosztály került a célpontba). Nézzünk egy másik sikeres ifjúságiregény-sorozatot: Harry Potter - a fogalmazás elfogadható, nem bugyuta; ennek ellenére mindenki megérti. Nem vártam mélyenszántó gondolatokat (azzal a mai magyar fiatalság egy elég széles körét elvesztette volna az írónő), de azt azért elvárom, hogy egy regény ne nézzen teljesen idióta tizenévesnek.


Ui.: A kérdés nekem szólt, én pedig leírtam a véleményemet.

2013. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

elĂŠg vicces hogy azt hozod fel pĂŠldĂĄnak hogy reni nem emlĂŠkezhetne minden szora

. persze hogy nem. es nyilvan nem szorol szora irja le ezt mindenki tudja.de most ĂśszintĂŠn szerinted mennyire lenne ĂŠlvezhetĂś ha egy naplot olvasnank? (mielĂśtt belelĂśtnel tudpm h vannk igazi naplo kĂśnyvel ĂŠn is olvastam ugyertettem h ez a tortenet ugy nem lenne elvezheto) az ironĂś pedig azery ir igy mert utoljara momdom hogy ez egy tinĂŠdzyer lany naploja ĂŠs gondolatai. ettĂśl kp oronĂś hogy ilyen joltudja megirni egy tini gondolatait. nem valosĂĄghĂź a tĂśrtĂŠnet? az emberel azery gyĂĄrtanak filmelet es lonyveket hogy egy kis idĂśre elszaladhassanak a valpsĂĄgtol!mit gondolsz Verne regĂŠnyei mennyire valosĂĄghuek? vagy a harry potter? ha minden konyv ĂŠs fiÄşm valosĂĄghĂź lenne kĂśzelse lennĂŠnek olyan nĂŠpsyeruek. mondhatsz bĂĄrmit de ezzel nem vitatkozhatsz...

2013. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rajcziz ***** válasza:

Akkor mondok egy olyan ifjúsági regénysorozatot, amit lényegében egy tinédzser mond el: Darren Shan Vámpír könyvei. A nyelvezet és a fogalmazás sokkal élvezhetőbb. Egy mesében sem beszélnek úgy, mint az ötéves gyerekek.

Verne regényei igenis valósághűek, ha már itt tartunk, mivel tudományos alapokra helyezi a benne szereplő hiper-szuper dolgokat. De értem, mit akarsz mondani, és igazad van. Részben. Nem kell minden regénynek valósághűnek lenni. DE! Tudtommal ezt a sorozatot azért istenítik és azzal reklámozták, hogy a mai magyar valóságot írja le. Így, már megbocsáss, de én azt várom el, amit ígértek. És ha képtelenek azt adni, amit megígértek, akkor ne csodálkozzanak, hogy keserű szájíz marad bennem.

2013. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdés azoknak szólt, akiknek NEM tetszett. Rajcziz leírta a véleményét (megjegyzem, nagyon jól). Ehhez képest jönnek a rajongók, hogy az nem úgy van ám.
2013. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!