Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire érdekelné az embereke...

Mennyire érdekelné az embereket egy ilyen könyv? Lenne sikere az olvasók körében?

Figyelt kérdés

Éppen írok egy regényt, de azt szeretném előre leszegezni, hogy nem a siker alatt nem az anyagi sikert értettem, hanem azt, hogy mennyire érdekelné az olvasókat egy ilyen könyv.


Egy fantasy regény lenne, a Gyűrűk Ura, a Vaják és az R.A. Salvatore könyvek stílusában, annyi különbséggel, hogy ez Magyarországon játszódna egy alternatív középkorban, magyar meseelemekkel és mondavilággal átszőve, viszont a fantasy könyveknél megszokottan sárkányokkal, mágiával, varázslókkal, tündékkel a magyar erdőkben. Elsőre talán kicsit viccesnek látszik ez az egész, de a végkifejlet nem lenne az. A Ti véleményeiteket kérném, hogy lenne-e érdeklődés egy ilyen könyv felé (lehet, hogy annak látszik, de nem egy "tucat-fantasy" regény lenne) ?



2013. febr. 26. 23:18
1 2
 1/14 AccountManagerkovács ***** válasza:
100%
Jól hangzik. Egyébként is elszakadtunk a saját mítoszainktól, egy ilyen biztosan jót tenne a fiataloknak. Olyan 7-8 éve már volt egy hasonló dolog, anno az is sikeres lett, úgyhogy mindent bele!
2013. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A keverésen múlik minden, vagy csudafinom koktél lesz belőle, vagy az ember a közelébe se akar menni.


Viszont én elég skeptikus vagyok a felállással kapcsolatban, szerintem vagy az egyikből, vag a másikból csak minimális átvétel lenne jó, egy fele-fele keverés szerintem taccsra tenné az egészet


Arról nem is szólva, hogy nagyon jó simeretekkel kell rendelekzned a mondák, mesék terén.

2013. febr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom, ezt a két dolgot jól kell felhasználnom, mert vannak dolgok, amik nem férnek meg egymás mellett, és igyekszem is úgy használni az elemeket a történetben. Egyébként a magyar mondavilágot sokáig "tanulmányoztam", és teszem is azt folyamatosan a történet írása közben. Olyan lényeket, regéket tervezek beleszőni a történetbe, mint pl. a turul, a mókár, vagy éppen Szent László történetét a tatárokkal és a Csodaszarvas üldözéséről szóló regét, ezeket persze azért némileg átgondolva, hogy illeszkedjenek a történethez. Az első válaszolónak pedig köszönöm a biztatást :)
2013. febr. 27. 00:08
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ne tegyél fel ilyen kérdéseket, mert lenyúlják az ötleted. :)

Én szívesen olvasnék ilyesmi sztorit, bár a Gyűrűk urát nem szeretem, iszonyat vontatott volt számomra mind az akárhány film, és két szereplő nevét sikerült megjegyeznem. Ne más stílusokhoz akarj igazodni, hanem fejleszd ki a sajátodat. Csak akkor lesz igazán jó.

2013. febr. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mirk ***** válasza:

Ha már magyar meseelemeket és mondavilágot emlegetsz, akkor a sárkány, mágia, varázsló és tünde helyett:

Többfejű sárkány, szemfényvesztés/boszorkányság, sámán/táltos, tündér.

2013. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A megírástól függ, olvastam már bele olyan könyvbe/fanfictionbe, amelynek tetszett az alapsztorija, de a kidolgozás egy hatalmas vicc lett.
2013. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

A Gyűrűk Ura a fantasy műfaj alapműve, valamilyen mértékben szinte minden fantasy író visszanyúl hozzá. Ennek az a következménye, hogy rengeteg fantasy regényen érződik a koppintás íze - hol jobban, hol kevésbé.

R. A. Salvatore könyvei nem valami jók, a történet az első 3 kötet után leül, a többi regényről lerí, hogy már csak az anyagi haszon miatt írta meg őket. Mind ugyanarról szól, csak kicseréled a "törpék" szót "trollok"-ra, vagy bármi másra. Vannak Salvatorénak jó gondolatai, de értéket csak az első 2-3 könyve képvisel.

Magyarország és a fantasy keresztezéséből születtek Böszörményi Gyula regényei, amelyek egyébként egész jók.

Azt mondom, hogy egy próbát megér. Ha jó a stílusod, akár még jól is sikerülhet. Egy érdekes, eredeti gondolkodású, tehetséges író a leglaposabb alaptörténetből is ki tud hozni egy jó kis sztorit.

2013. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én szívesen olvasnám, remélem hitelesen építed be a történetedbe a magyar monda és mesevilágot.

Sok sikert hozzá

2013. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bán Mór is hasonló könyveket ír.


Ezt az ötlete nem lehet lenyúlni, mivel eleve Tolkien is a mondavilágból merített már, ahogy minden fantasy...

2013. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha jól fogod meg, szerintem működik :) szeretem a meséinket, szóval nyitott lennék rá :)
2013. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!