Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek egyperces...

Mirk kérdése:

Mi a véleményetek egyperces novellámról?

Figyelt kérdés

Fordulópont. Azt hiszem ez a helyes kifejezés arra, amikor az egyén életében gyökeres változásokat hozó esemény következik be. A fogalom szempontjából lényegtelen, hogy eme változások jónak, avagy rossznak tekinthetőek. A véletlen egyeneseinek fatális metszéspontjába gyanútlanul is besétálhatunk. Sokan nem látják az ide vezető utat. Velem nem így történt.


Tudtam, már évekkel ezelőtt, hogy egy nap megtörténik. Ide, ehhez a ponthoz vezetett minden gondolatom. Nem próbáltam elkerülni, nem féltem. Ez vagyok én. Az ember nem tarthat önmagától. Láttam az ösvényt amin haladtam. Sötétség volt a végén, de nem próbáltam letérni. Csak egy utam van, az enyém. Azt hiszem, rossz emberek is kellenek a Földre.

A felismerés ragyogott az elmémben. Egyszerűen jó érzés volt a tudat, hogy láttam életem térképét, a kusza vonalakat amik ebbe a pontba futottak össze. El is mosolyodtam, erőlködésem dacára. Nem sétáltam tudatlanul a nagy eseményre.


Bal karomban lángoltak az izmok, de nem lazítottam fogásomon. Próbáltam csavarni egyet a késen, de a bordák nem engedték. Mikor végképp elfáradtam, kirántottam a kést és elengedtem apámat, aki a földre omlott. Rossz érzés volt az alvadó vér a kezemen. Figyeltem egy darabig, aztán elindultam kezet mosni. Úgy éreztem ragyogok, akár a Nap. Most már tudni fogják, ki vagyok. Nem rejtőzhetek tovább, de nem is bántam.


Elértem az ösvény végére, a sötétségbe és láttam, nincs vége az útnak. Sok dolgom van még.



2013. febr. 27. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Meglepően választékos a szókincsed. Úgy értem, hogy kellemes meglepetés. Színesen, választékosan fogalmazol. Ez nagyon fontos, gratulálok.

A helyesírásodra viszont oda kéne figyelni. Akinek ilyen gazdag a szókincse, az kizárt dolog, hogy ne tudja, hogy az "azt hiszem, ez a helyes kifejezés..." - mondatban a hiszem után vesszőt kell tenni. Bőven vannak helyesírási hibáid, de úgy érzem, hogy ezekért a figyelmetlenség a ludas. Ez azonban nem mentség, a helyesírási hibák ettől még ugyanolyan zavaróak. Tessék odafigyelni rájuk, mert ez így nem jó!

"Hm, hát ez egész pofás." - ez a vélemény formálódott meg az elmémben egész a harmadik bekezdésig. A narrátor megölte az apját? Hát ez nem valami eredeti. Itt kissé csalódást éreztem. Ne már, hogy ilyen elcsépelt esemény az élete nagy fordulópontja!


Összességében azt mondom, hogy van érzéked az íráshoz, érdemes foglalkoznod vele. Az egyperces novellák kulcsa azonban a csattanó, és az, hogy valaki megöli az apját, már rég nem csattan. (Ahogy az sem, hogy vámpírrá változik, elveszti a szüzességét, megcsalja a szerelmét, öngyilkos lesz... stb.) A csattanó lényege az, hogy eredeti! Találj ki valamit, amit más még nem talált ki. Ez a kihívás az egészben.


Egyébként jól írsz, van értelme foglalkoznod az írással. Hajrá! :)

2013. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Márciuska ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Jó érzéked van az íráshoz,és tényleg jó szókincsed van, szépen formázod a mondatokat. A helyesírás dolgában szintén egyetértek, figyelj oda rá! Még a legjobb történet mellett is bosszantó és kiábrándító a rossz helyesírás!

Annyit tennék még hozzá, hogy ilyen rövid műfajban még jobb lenne, ha a csattanó csak a legutolsó, vagy az az előtti mondatban derülne ki. Én kicsit korainak érzem a feloldást, és a feloldás után céltalannak az összes többit (nem rejtőzhetek tovább, elértem az ösvény végére, stb.) Az utolsó mondat legyen az igazi ütés, addig húzd a feszültséget!

2013. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A többiekkel egyetértek én is, viszont számomra a legnagyobb hiba itt maga a csattanó és az oda vezető út volt. Egyszerűen nem éreztem egyszer se, hogy hú na most mi lesz vajon. Laposnak éreztem és nem igazán érdekelt, aztán a csattanó se segített rajta sajnos, mert elég átlagos :(
2013. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!