Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék egy könyvet írni....

Szeretnék egy könyvet írni. (persze csak a gépre nem akarom kiadni) Len leírtam pár dolgot. (? )

Figyelt kérdés
Naszóval milyen könyvet írjak? Természetesen történelmi könyvet szeretnék, csak nem tudom miről írjak valami 1500-1800- ig. Tudom nekem kéne kitalálni it írjak de lővésem sincs. Szerintetek miről kéne?
2013. márc. 6. 20:14
 1/7 Mirk ***** válasza:

"Természetesen történelmi könyvet szeretnék"

Nem tudom, miért kéne, hogy ez egyértelmű legyen a válaszolók számára.

Lapozz fel egy történelemkönyvet és meríts ihletet.

De megsúgom, hogy történelmi (magyarul történelemhez hű, megtörtént eseményt alapul vevő) regényt írni a legnehezebb.

Alkotói szabadságot nyújtó alternatíva a fiktív történelmi mű.

2013. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.:) De olyat akarok ami nem feltétlenűl igaz vannak valós események és vannak kitaláltak.:)
2013. márc. 6. 20:37
 3/7 Mirk ***** válasza:

"Alkotói szabadságot nyújtó alternatíva a fiktív történelmi mű."


= történelmi fikció, történelmi fantasy = megtörtént eseményhez, hajdan létezett személyekhez remdelsz fiktív cselekményt, körülményeket, személyeket, bármit.

Magyarul adott egy mag, amely valósághű, ez lehet egy korszak, ország, személy, csata, bármilyen esemény. Ezt az alapot átszőheted, körbeveheted kitalált személyekkel, eseményekkel, amivel akarod.

Teccikérteni?

2013. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lövésed sincs, összesen annyi az elképzelésed eddig, hogy történelmi regényt szeretnél érni? Nos ez a létező legnehezebb műfaj, mert rengeteget kell hozzá olvasni az adott korról, amikor írsz, és ha valamit elszúrsz benne, az nagyon el tudja rontani az egészet (pl. ha beleírsz valami olyan eszközt, ami abban a korban még nem létezett).

Hozzákezdhetsz úgy, hogy kiválasztod a kedvenc történelmi eseményedet, személyiségedet vagy korodat, és elkezdesz olvasgatni róla, gondolkodni rajta. Pl. ha a kedvenc történelmi eseményed a francia forradalom, és elolvasol róla pár könyvet, mindjárt rengeteg ötleted fog támadni vele kapcsolatban.

2013. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznos válaszokat adtatok.

Már eldöntöttem, jól megy a töri és ezért rengeteget olvasok történelmi cikkeket stb. Olyasmire gondoltam, hogy egy nemesi csáládból származó gyerek a saját útját járja és katonának megy, majd egri várnál is harcól...Majd kitalálok csatákat ott gyözelmet arat majd meghódít rengeteg országot és ő lessz a király.. vmi ilyesmi.:)

2013. márc. 7. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó, csak előbb kérlek tanulj meg helyesen írni. Nem tudom, valahogy a sok önjelölt írópalánta mintha se fogalmazni, se helyesen írni nem tudna, pedig ez is alapfeltétel, nem csak az ambíció...
2013. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, csk most tellóról vagyok...
2013. márc. 7. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!