Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » HELLÓ! Úgy gondoltam, írnék...

HELLÓ! Úgy gondoltam, írnék egy regényt. Ti elolvasnátok egy ilyen könyvet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy koboldlányról szólna, akinek az apja mindig az mondogatja, hogy óvakodjon az emberektől. Egy nap elveszíti a szüleit, egyedül marad. Nem foglalkozik azzal, amit egykor apja mondott neki, és elmegy az emberek közé. Üldözni kezdik "valakik", de találkozik egy fiúval, aki segít neki. És persze még egy csomó bonyodalom, és izgalmas rész lenne benne. ;)

Szerintetek? (Normális véleményeket szeretnék. És légy szíves senki ne jöjjön azal, hogy túl fiatal vagyok, és biztos nem tudnék rendes regényt írni.)

Köszönöm!

13/L



2013. márc. 5. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól van megírva, miért is ne? Nyitott vagyok mindenre :)


Fontos, hogy ne tudjunk meg mindent az első pár oldal után, ne ismerjünk minden szereplőt, hogy izgalmas maradjon, a szereplők fejlődjenek, rendes "költői" képeket sorakoztasson fel a könyv, és ne hemzsegjen helyesírási, nyelvezeti vagy logikai hibáktól.

2013. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én elolvasnám. :) Kezdd el,írj belőle egy részletet,és küldd el nekem üziben. :) Én is írok egy könyvet,és akár én is beírhatok az enyémből részleteket,és egymáséról megmondjuk,hogy milyen.Oké? :)


14/L

2013. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 AccountManagerkovács ***** válasza:
Miért pont kobold?
2013. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért kobold, mert a boszorkányokkal, tündérekkel, és a varázslókkal tele van a padlás. Rengeteg olyan sztorit olvastam. Viszont kevés olyan könyvről olvastam, ami Koboldokról szól. Más meg nem igazán jutott eszembe. :)
2013. márc. 5. 19:10
 5/9 Mirk ***** válasza:

Ezzel nem mondtál semmit tulajdonképpen.

Küldd be az első oldalt és meglátjuk elolvasnám-e.



Szinte minden embernek van valami szuper ötlete, amit szívesen megírna. Nem a történeten áll, vagy bukik egy könyv. Az a legkönnyebb része. Mindenkinek van fantáziája, és jobb esetben évek arra, hogy a cselekményen gondolkodjon.


Megírni, jól megírni, na az nehéz. Helyesírás, fogalmazás, szóhasználat. Ez csak az alap. Ott van még a stílus, cselekményszövés, nézőpont, mondatszerkesztés és még mindig nincs vége.


A fejemben lévő képek olyanok, mint egy film sok dimenzióban. Ott vagyok, benne, újrajátszhatom és megállíthatom, átalakíthatom és milliószor megélhetem.

Papírra vetni? Az első mondat is nehézséget okoz, ha valaki jól akar írni, és nem csak kihányni a szavakat.


Úgy vetni a betűt, hogy a szavaid éljenek és magával ragadjanak. Minden egyes mondat egy külön alkotás. Ez művészet.

2013. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Korábbiban nem kaptál elég választ vagy nem tetszettek?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__4076676-h..


És az utolsónak igaza van, részlet nélkül nem lehet megmondani, hogy valóban jól írsz-e.

2013. márc. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tegyél közzé egy részt, majd véleményezzük. Az alapsztori alapján legfeljebb azt lehet megítélni, hogy tudsz-e helyesen írni. Mivel igen, akár el is olvashatom a művedet.
2013. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Miért is ne ?? Csak ha megírod arra figyelj ,hogy se túl rövid , se túl hosszú ne legyen!! :)
2013. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem jó ötlet egy osztálytársam is ír könyvet pedig még csak 12.

13/L

2013. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!