Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet hülye kérdés, de ezt...

Lehet hülye kérdés, de ezt most nem teljesen értem? 15/L (lent)

Figyelt kérdés

Ha a Szabó Ervin könyvtár honlapjára az van írva hogy pl:

Dokumentumtípus:könyv,folyóirat

A kölcsönözhető maximális darabszám vagy cím:8 cím

Díj/időtartam:ingyenes/4 hét


Akkor ez azt jelenti hogy elvileg 4 hétig lehet ingyenesen kölcsönözni,utána fizetni kell érte?(a beiratkozási díjon felül)



2013. márc. 27. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Lényegében minden könyvnek, folyóiratnak, stb. van egy kölcsönzési határideje, ami meghosszabbítható.

A határidő lejárta után, ha a meghosszabbítás nem történik meg, akkor napi késedelmi díjat kell fizetni.

2013. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kikölcsönzöl egy akármit és 4 hétig lehet nálad (azért kölcsön, mert nem a tiéd örökre).

Ezután meg lehet hosszabbítani.

2013. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Díj/időtartam:ingyenes/4 hét


tehát:


Díj: ingyenes

Időtartam: 4 hét

2013. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4 hétig ingyenes, de van hosszabbítási lehetőség. Erről részletesebben az adott könyvtárost kérdezd (pl. sikerkönyvekre nincs és csak 2 hét a kölcsönzési idő bizonyos tagkönyvtárakban). Álatlános menet, hogy két hosszabbítási lehetőséged van, amiket a 4 hét lejárta előtt kell jelezned (telefon, személyes, elektronikus).

Viszont ha 15 éves vagy, akkor ingyenes a könyvtárhasználat, 16 év alatt ingyenes, utána 50%-os kedvezmény diákkal.

2013. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!