Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet pénzt csinálni...

Danixxxx kérdése:

Hogy lehet pénzt csinálni abból, ha írtam 1-2 jó könyvet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 21:15
 1/5 anonim válasza:
100%
ha csak szerinted jó könyvek, akkor sehogy, de ha mások szerint is, akkor kiadókat keress fel vele.
2013. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Elsonel a pont. Keress egy kiadot.
2013. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Regényt írtál? Te gondolod, hogy jó, vagy hozzáértőbbek is mondták? Kiadó esetleg kiadhatja (elbírálás min. 6 hónap), ha tényleg jó, de a kicsi piac és alacsony jutalék miatt nem fog sokat hozni. Ne ebből akarj pénzt szerezni, meggazdagodni meg főleg ne.
2013. ápr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még azt tenném hozzá a már elhangzottakhoz, hogy a "jó" sajnos egy elég relatív fogalom lett manapság. Nem elsősorban azt lehet eladni, ami jó, hanem ami megfelel a tömeg ízlésének. Ha az anyagi haszonszerzés a célod, ne jó könyvet írj, hanem olyasvalamit, aminek a szókincse minél szűkebb, a nyelvezete minél közérthetőbb, a története minél egyszerűbb, és amely lehetőleg a szerelem-erotika-vámpír-vérfarkas-tinédzserek-iskola téma körül forog.
2013. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy szerinted jó, még nem biztos, hogy másoknak is tetszeni fog. Ugye a saját gyerekét minden szülő szépnek látja. :)

A barátok, rokonok véleménye sem mérvadó, hacsak nem ezzel foglalkoznak. Szerintem mielőtt felkeresnél kiadókat, érdemes néhány "bétával" tárgyalnod, akik értenek az irodalomhoz (különösen ahhoz a műfajhoz, amiben alkotsz- szépíróknál ne próbálkozz sci-fivel :)) és szívesen átnézik, véleményezik a munkádat. (Ha küldesz privátot, akár én is vállalom, nem te lennél az első.)

De ha ki is adják, pénzt nem csinálsz belőle. Magyarországon a könyvek luxuscikkek, a legtöbbet a tiniknek lehet eladni, akik sajnos többségében - mint előttem is leírták már - az egyszerű, buta szerelmi történetekre buknak, amit esetleg megfűszereznek egy kis álfantasyvel.

Szóval, ha írni akarsz, rajta! Akár az asztalfióknak, akár a publikumnak. DE ne a pénzért! Ez olyasvalami, amit szívből kell csinálni, az írás szeretetéért, az alkotás öröméért.

2013. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!