Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Zabhegyezőben csak engem...

A Zabhegyezőben csak engem idegesít ez nagyon?

Figyelt kérdés

Szinte minden mondatban: ..meg minden.

De még a különböző szereplők is ezt mondják :D legalább csak a főszereplő mondaná ezt, és akkor azt hinném hogy egyediek a szereplők. Vagy most ez a "kor" sajátossága? Régebben mindenki így beszélt? Ezt nem igazán hiszem. A többi könyvben is van "meg minden" ? xd



2013. máj. 7. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Engem az egész könyv idegesített. Elolvastam, mert illik ismerni, de a Zabhegyező egy jó példa arra, hogy nem minden jó, ami híres. Az egyik legszínvonaltalanabb gagyi, amit valaha olvastam.

Amúgy gondolom, a meg minden rendszeres használatával az író a főszereplő kamasz beszédstílusát akarta érzékeltetni, meg azt, hogy a többi szereplő sem egy nagy észkombájn. Ahogy ha egy szereplő teljes szókincse abból áll, hogy dikmá tesó, az sem a szerzőt minősíti, hanem az adott szereplőt.

2013. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem :) én is csak azért olvasom, mert illik ismerni szerintem.
2013. máj. 8. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
nekem úgy globálban tetszett a könyv, de a szókincs témyleg szegényes volt. szerintem azért van ez mert az író úgy gondolta hogy biztos ez a menő a fiataloknál és hogyha ők így beszélnek akkor a többi karakternek se kell máshogy meg minden :) vagy csak flusi parasztoknak írta akik úgyse ismernek több szót
2013. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
*falusi
2013. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Uram atyám, ez nektek szegényes szókincs? Oké, Salinger, aki szerintem az egyik valaha élt legnagyobb zseni, nyilván érzékeltetni akarta, hogy egy Holden-féle kamasz nem fog előre kigondolt, gyönyörűséges körmondatokban beszélni, de azt, hogy szegényes szókincs, még véletlenül sem mondanám rá. Nekem még tetszett is ez a sok "meg minden", valahogy megadta az egésznek a hangulatát. Szegényes szókincs az, mikor az ember minden mondatában van három b*meg, valami névelő és egy random szó.


És könyörgök, mi az, hogy színvonaltalan gagyi? Te milyen könyveket olvasol? Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy valaki ezt mondja rá. Az addig oké, hogy nem tetszhet mindenkinek, mondjuk a személyes véleményem az, hogy aki nem képes megérteni, annak nem volt túlságosan eseménydús kamaszkora. De a színvonaltalan gagyi nálam kiverte a biztosítékot. Mert szimpla hülyeség. Aki így fogalmaz, annak a könyvére egyszerűen nem mondhatod azt, hogy színvonaltalan gagyi, az egy dolog, hogy például nem tetszik a történet. Ha annyira színvonaltalan gagyit akarsz, olvass szentjohannagimit.

2013. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én imádtam. Kedvenc könyvem. Borzasztóan tudtam vele azonosulni.És Salingernek több könyvét is olvastam már és nagyon szeretem. Szerintem elképesztő jó író. Gagyinak azért nem mondanám.
2014. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Gagyinak én sem mondanám a maga módján jó

Engem az idegesített, hogy Ide hallgass,Ide figyelj,nyavalyás,hervasztó

2014. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már jól megindokolták előttwm, hogy miért nem színvonaltalan gagyi - de azért hozzátenném, hogy ez az eredetire igaz. A magyar fordítása szerintem borzasztó, tényleg idegesítő szavakat használnak benne (egy fiú mikor mond olyat, hogy "vicik-vacak"? vagy úgy egyáltalán bárki?), de angolul nagyon jó.
2014. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!