Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni. Van...

Könyvet szeretnék írni. Van egy kitalált történetem. Egy 4-5 éves álomból jött az ötlet, amit már sokszor megálmodtam, szinte teljesen ugyanúgy. Tegnap éjszaka ismét és ennek hatására szeretném ezt az egészet megírni, kiadni. Érdemes szerintetek?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam annyira nagyon jó magyarból. Inkább matekos voltam mindig is, nem is foglalkoztam ezzel az egész írós dologgal sohasem. Gőzöm sincs arról, hogyan kell egyáltalán elkezdeni egy könyvet megírni. Viszont a történet adott, fejben nagyon összeállt már, eltudom képzelni és nekem tetszik nagyon.

Ha nincs semmilyen tapasztalatom ebben a témában akkor felesleges is nekikezdenem?

Nem is vagyok pedig ilyen íróbeállítottságú, ki sem nézné senki belőlem, hogy foglalkoztat, de mégis egyre erősebb bennem a hang, hogy írjam meg.



Ha valaki érdemben hozzátud szólni azt megköszönném. Inkább legyen őszinte és nyers a válasz, mint finomkodó:)



2013. máj. 17. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha meg akarod írni, akkor írd meg, úgy ahogy neked tetszik, ne pedig azért, hogy kiadják.

Ha eddig nem igazán írtál, akkor ez egy jó alkalom a gyakorlásra, bár nem hiszem, hogy tudsz olyan jól fogalmazni csak úgy, tapasztalat nélkül, ha pedig mégis, akkor elismerésem.

Írásnál nem az a lényeg, hogy milyen tantárgyból vagy jó, hiszen a gép kijavítja a helyesírás hiányát, és ha visszaolvasod könnyen meg tudod állapítani, hogy értelmetlen-e amit írtál, ráadásul regényírás közben nincsenek részletek emiket elemezni kéne, teljesen más, mint egy irodalomóra. A miatt meg ne aggódj, hogy matekos vagy inkább. Ez azt jelenti, hogy nyilván jó a logikád, ergó könnyen kiszűröd a kisebb-nagyobb bakikat, amiket el fogsz követni (senki sem tud egyből tökéleteset írni szerintem)


Szóval a lényeg, hogy magadnak írj, szórakozásból, különben csak stressz lesz az egész. Hajrá!

2013. máj. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs semmilyen tapasztalatom ebben a témában akkor felesleges is nekikezdenem?"

Ha elkezded, akkor majd idővel lesz tapasztalatod, egyszer mindenki volt kezdő... Ha írni akarsz, írj a magad szórakoztatására, nem valószínű, hogy az első regényed olyan lesz, amit ki is lehet majd adni. De ha szeretnéd, mindenképp érdemes belevágni, ez elsősorban egy remek hobbi.:)

2013. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarod íni, írd meg. Ez ilyen egyszerű. És nem úgy kell írni, hogy mi lesz, ha ki fogják adni, hanem azért írj, mert segít levezetni a feszültséget. Ennyi.
2013. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Ne haragudj, de ha eddig nem írtál semmit, akkor a könyv, bármilyen érdekes is, de tapasztalatlanságodnál fogva könnyedén olvashatatlanná válik.

Ha meg szeretnéd írni, hát hajrá, ragadj tollat, vagy ülj le a gép elé, de én a helyedben félretenném ezt az ötletet, novellázgatnék egy-két évig, és utána kezdeném el megírni.

2013. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg!!:) Saját magad szórakoztatására is jó:) Aztán majd időnként újraolvasod, és bele-bele javítgatsz, amíg tökéletesnek érzed:):) Hátha jó lesz; egy próbát megér:D Ha meg nem sül ki belőle valami királyságos, akkor is legalább írás közben jól érezted magad, és az ott a te általad "teremtett" (teremtődött is:P) világ, na és akkor ott le van írva, és hátha valakinek esetleg majd megtetszik mégis, és filmet akar majd belőle csinálni!!!:) Én amúgy szobákból szoktam elindítani a történeteimet:):) Ki, hány éves, mit csinál ott, esetleg helynek a bővebb leírása, szereplő kedvenc időtöltése, pár barátjának megemlítése, aztán esetleg beszól valaki valamit a szobába, és akkor onnan helyzetváltoztatás történik, és már megy is a történet:):)
2013. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg. Csak azért ne add fel, mert még sosem írtál semmit. Én ugyan 11 éves korom óta írogatok. Mesékkel kezdtem, majd ahogy idősödtem, jöttek az erotikus romantikus novellák, utána egy kis sci-fi, dráma, majd pedig a horroros vonal ami a kedvencem. Ebben aztán már vannak vámpírok, démonok, boszorkányok, mágusok , és minden ilyesmi:) Nekem ez tetszik, ez szórakoztat. Annyira pedig még mindig nem jók, hogy kiadják őket.


Ne azért írj hogy kiadják, csak hogy te jól érezd magad:)


27/N

2013. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Na, hogy megy? :D
2018. febr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!