Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érzetétek már úgy egy könyvvel...

Érzetétek már úgy egy könyvvel kapcsolatban, amikor kiolvastátok, hogy valami "összetört bennetek"?

Figyelt kérdés
Vegyük pl a Harry Pottereket. Imádtam mind aa 7 részt, de amikor az utolsó könyvet is kiolvatam, nagyon nagy ürességet éreztem.Szörnyű volt visszatérni a valóságba. Ti jártatok már így? melyik könyvvel?

2013. máj. 22. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
szinte mindegyiknél így érzek, de csak azért, mert nincs fojtatásuk. vagy, ha van, azt sem lehet a végtelenségig fojtatni. általában azoknál érzek így, amikben annyira megszerettem a főszereplő(ke)t, hogy a végtelenségig tudnék olvasni a sorsuk alakulásáról. :)
2013. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam így a Harry Potterrel (pedig többször is kiolvastam mind a hetet, de az üresség akkor is ott volt), de a Titkos kerttel is, a Da Vinci-kóddal, az Elveszett jelképpel, az Angyalok és Démonokkal, a Digitális-erőddel is.. :D

Tudod, mit kell ellene tenni? Fanfictionöket írni, és akkor nem kell kiszakadnod az általad elképzelt világból, sőt, te formálhatod azt. :P

2013. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok az elolvasott könyvek nagy részével
2013. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Harry Potterrel én is így jártam, már tervezgtem az újraolvasást, pedig januárban fejeztem be.

Nagyon ritkán talál az ember jó köyveket. Mármint vannak izgalmas, meg olvasmányos könyvek, de amik sokáig veled maradnak, azok ritkák. És csak ezeknél fordult elő, hogy " összetört valami bennem".

Ilyen volt Tore Renberg Szerettem másképpje is. az Elfújta a szél és a Virágot Algernonnak is.

2013. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem pont a "valami összetört bennem" kifejezést használnám, de egyébként igen. Az igazán jó könyvekkel gyakran van úgy az ember, hogy utána nehéz visszacsöppenni a valóságba - bár a sötétebb hangulatú könyvek esetén ez az érzés inkább megnyugvással tölt el, hogy a valós világ azért mégsem annyira sötét, mint amennyire az adott könyv világa.

Nekem Rejtő könyvei után a legnehezebb visszarázódnom a valóságba. Ha befejezek egyet, utána általában napokig indokolatlanul mosolygok, annak ellenére, hogy már mn. 3-4-szer olvastam mindet.

A HP is jó volt, de előfordult benne néhány bosszantó hiba, amelyek nagyon kizökkentettek. Tetszett, de az a véleményem, hogy a 4. résztől kezdve - a hirtelen az egekbe szökkent népszerűség hatására - a színvonal meredek hanyatlásnak indult. Rowling is eladta valamelyest a lelkét a kommersz konzumszenny oltárán, és ez sajnos meg is látszik helyenként a 4-7. hetedik köteteken.

2013. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hu nem olyan rég olvastam egy könyvet.Kb 3hónapja kezdtem,mikor korházban voltam.Ott is vettem,mert szétuntam az agyam. Egyszerűen olyan jó volt h nem tudtam letenni. Tök hamar kiolvastam:) Hiányzik a világa,a szereplők,drukkoltam a csajnak h összejöjjön a pasival akivel szerették egymást,(szétválasztották őket,pedig jeyesek voltak)hogy visszajöjjön a háborúból a másik pasi... Hiányzott h nem ir a közös életükről,meg h utána hol élnek...Olyan szép kellően romantikus,de történelmi könyv volt... [link] ez az a könyv:) A másik meg a valós történetek,helyzetek,sztorik miatt tetszik. Ez a SZJGEz olyan mai,nem is kellett visszazökkenni a valóságba utána mert olyan mint a valóság:)Én is szeretek olvasni,rajzolni utálok,de nem a suli menő srácába szeretek bele... (27N)
2013. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen,pl.:a Harry Potterrel,az Éjszakai cirkusszal,Bűbájos Mary-vel,Gyűrűk urával...meg még egy párral biztosan.
2013. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Zabhegyező.....
2013. nov. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!