Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti milyen nevet adnátok ennek...

Ti milyen nevet adnátok ennek a karakternek?

Figyelt kérdés

Egy tini fiúról van szó (15-16 éves). (A könyv elején még) a főszereplőm hosszú ideje hűen gyűlölt riválisa. Kívülről olyan, mint egy tipikus, "elcseszett" gyerek. Tapló(nak tűnik), motorral jár, iszik (bár azt nem gyakran) és cigarettázik. Ugyanabba a lányba szerelmes, mint a könyvem főszereplője, ám a lány a főszereplőmet szereti. A főszereplő ekkor (is) mindenki előtt porig alázza ezt a fiút. Ő iszonyatosan dühös. Összeverekednek a főszereplővel, amikor is elhangzik a főszereplőm szájából ez a mondat:

- Te csak egy genetikai hulladék vagy, semmi több!

Erre a fiú, akinek nevet keresek úgy reagál, hogy felképeli a főszereplőt, aztán elmegy (mikor más már nem nagyon látja, rohan) egy helyre ahol senki sem talál rá (elvben) és dühében sírva fakad. (Később majd kiderül a könyvben, hogy ez a mondat miért is olyan fájdalmas számára). Itt talál rá Szalamandra és veszi rá arra, hogy álljon be az ő csapatukba, és harcoljon a főszereplő ellen. (Ha érdekel valakit, hogy Szalamandra kicsoda és, hogy miféle csapatokról van szó, annak szívesen leírom, de most inkább csak egy frappáns név kéne nekem.) Később aztán mégis átáll a jó oldalra a főszereplőhöz, hála annak barátnőjének, akit ő okoz sérülést véletlenül és aki (mint ahogy ezt már le is írtam egyszer) neki is a szerelme. Ezután derül ki az, hogy a mondat miszerint "Ő csak egy genetikai hulladék, semmi más" tökéletesen igaz, az anyjának is csak "2 hónapra kellett" (az anyja lelépett egy másik fickóval, mikor ő két hónapos volt). Az apja bizniszman, őt semmi más nem érdekli, csak a pénz és az új, modell-alkatú felesége, akit szintúgy hidegen hagy ennek a fiúnak a hogyléte. Kicsit később majdnem megölik őt (mármint a fiút) egy harcban, ekkor (pontosabban ezután) derül ki, hogy mégis szeretik a szülei.

A fiúnak van valódi neve (Kerti Balázsnak hívják), egy találó becenév kéne neki. Nincs valami ötletetek?


Előre is köszönöm!


L/14



2013. máj. 24. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hamár balázs akkor lehetne " Blaise". Mint angol megfelelője. Eltekintve a nevétől, szerintem illene rá a "Dan" mint daniel
2013. máj. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MarkoG ***** válasza:

hm nevet nem adhatok neki, de ötleteket igen én ha nem tudok nevet találni a szereplőmnek akkor bibliali nevekkel kezdek el játszani. na már most vegyünk egy ellentét. Izsák története. Az anyja elméletileg meddő volt mégis megszülte...kicsit elkényeztett lett a többi féltestvérével szemben. Én ebből indulnék ki, a Karakteredet nem szerették...szóval h ezt lehessen kompenzálni jöhetne Izsákból egy frappáns becenév Iszák, ami utalhatna a harcosok "kulacsára" is, amiben igazából az éltető víz van...


légyszi küld el a többi anyagot úgy még többet tudnék segíteni

2013. máj. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Huba. (hubmeg, vagy Hulladék Balázs)
2013. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 rajcziz ***** válasza:
100%

Ugyan nem értem, miért neki becenév, amikor van rendes neve is, de én mondjuk a Bala nevet javasolnám (ugye a Balázsból).

Viszont (szokásomhoz híven) lenne pár megjegyzésem a főszereplővel kapcsolatban. Nehezen tudom elképzelni ugyanis azt, hogy valaki szurkolna, azonosulna egy olyan emberrel, aki csak úgy "lehulladékoz" valakit - mégha adott esetben jogos is lenne. Az olvasó szereti becsapni önmagát és azt mondani: na én ilyen nem is gondolnék! Ez viszont a főszereplő szerethetőségének rovására menne.

Másrészt viszont túlzottnak érzem Balázs reakcióját is. Attól, hogy a szülei nem törődnek vele, még nem genetikai hulladék. Ha mondjuk valamilyen fogyatékos lenne, lenne tanulási vagy szociális rendellenessége, akár csak mondjuk homoszexuális lenne, megérteném a reakcióját. Így ez az egy mondat túl kevés hihető kiváltó oknak.

2013. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kiva válasza:
Az tudtad, hogy van egy zöld szitakötőféle aminek Balázsló a neve. Szóval ha már van egy Szalamandra, akkor lehet Szitakötő is vagy angolul Dragonfly.
2013. máj. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mennyire érezhető a Twilight beütés a tinilányok mostani írásaiban :)

Nem sértés gyanánt, de nem abból lesz a jó író akinek a fejébe minden gondolatot bele tudnak ültetni, hanem aki a saját gondolatait tudja más fejébe ültetni. Ha történetesen 10 éve kezdted volna írni a történeted, akkor lefogadom, hogy 3 varázslóról szólna.. Ez nem más mint a fantázia hiánya, anélkül meg hogyan akarsz eredetit alkotni? Felejtsd el az érzéseidet eddig alakító történeteket. Csukd be a szemed és kezdd el felfedezni és építeni a képzeletedben lévő világot. Aztán vegyél egy tiszta üres lapot és a körvonalakban kirajzolódott témát (legyen az akár érdekes vagy unalmas) kezdd el építeni lépésről lépésre a papíron.

Ami a legfontosabb, hogy ne másnak írj! Ha írás közben arra gondolsz, hogy mit fog szólni az olvasó, akkor dobhatod is ki az ezalatt írtakat. Erőltetve senkiből sem lesz jó író. Alkoss magadnak valamit és a többiek döntik el tehetséges vagy-e.

2013. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MarkoG ***** válasza:

Igaz amit az előző ír,én már kb 7 éve alakítgatok egy komolyabb történetet. A lényeg, hogy midnig volt-van-lesz ami hat rám. PL: erős benne a GYűrűk Ura és Halo hatás is. Sőt a Star Wars, Érzőszivű mágus, Gemmel könyvek, M.A.G.U.S könyvek, Transformers is


Miért baj az ha látszik benne a hatás, elsőnek nem rossz, majd szépen kialakul a saját stílusa mitn nekem az elmélkedő írások, nagyrészt vallásról szóló novellák. 14 éves vagy :) NEM baj hogy látszik a hatás, majd szépen elkopik és egy bizonyos stílusod alapkául szolgál



eléggé összevissza lett a komment de remélem érted

2013. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló!

Vicces kissé, hogy olyan történetről alkotsz véleményt amit jóformán nem is ismersz... Bár most hogy mondod (elolvastam újra a kérdésemet) kicsit tényleg "tvájlájtos" lett az leírásom :D. Fáradt voltam, na. Ha nem mondod, észre se veszem. Ez a fiú (akiről fenn szó van) ugyanis szinte csak egy nagyobb mellékszereplője az egész történetnek... Viszont abban igazatok van, hogy ennyiből szinte semmi értelmes sem derül ki, úgyhogy írok egy pici ismertetőt az alapsztoriról, ha nem probléma. (egyébként csak zárójeles megjegyzésnek, hogy még egy félreértés ne essen: gyűlölöm a Twilight-ot és minden ilyen vámpíros-vérfarkasos marhaságot. Rájuk nézni sem bírok.)

Egy humoros fantasyról van szó (vagy legalábbis én így hívom), bár a történet egy része a valóságban játszódik. A könyv nagy része egy, úgymond másik világban játszódik. Ezt a világot Szigetországnak hívják. Szigetország az Naptenger közepén helyezkedik el. (A Napimádók nevezték el így ezt a tengert, akik minden egyes éjszaka kiállnak a direkt erre a célra készített lelátójukra, és végignézik a naplementét, mely megvilágítja a tengert, majd eltűnik mögötte. Régi legenda azon a helyen, hogy a tenger valójában színtiszta aranyból van, ám ezt csak és kizárólag a Nap fénye tudja felfedni, később a sellők a mélybe rántják. Ők istenként tisztelik a Napot, és úgy tartják a Nap hazája a tenger, melybe minden egyes éjszaka nyugovóra tér.) Szigetország, hogy így fogalmazzak, két részből áll: a tenger közepén helyezkedik el a legnagyobb sziget, a Központ. A körülötte lévő kisebb, néhol furcsa alakú szigetek úgy zárják körbe, mint egy virágot. Minden egyes kisebb szigeten másfajta lények élnek. (Szinte)minden népnek vannak külön legendáik, külön szokásaik, külön történelmük, néha külön vallásaik is (lásd: Napimádók), stb. Ezeket most nem írom le külön-külön, mert nagyon hosszú lenne. (Egészen a történetem kezdetéig) 2 ember járt összesen a Szigetországban, Gina és Vujtkó, akik egymás jegyesei voltak. Ám Ginát elrabolják (bonyolult, hogy kik és, hogy miért), és fogva tartják valahol, hogy hol azt senki sem tudja. Mivel a gonoszok elég jól taktikáznak, az egész esetért Vujtkót hozzák ki bűnösnek, akitől egy gonosz varázslattal elveszik azt a jogot, hogy

visszatérjen a Szigetorszába, és megmentse Ginát. Vujtkónak azonban két szövetségese is van: Amour, a Láthatatlan Ember, Vujtkó legjobb barátja (az ő láthatatlanságának is külön története van), illetve Heléna, a fél szemére vak nő, aki képes átalakulni macskává, ám sorozatos lopásai miatt száműzik a saját hazájából. Ő valóban csak szövetségese Vujtkónak. Tudniillik, a Szigetországba vezető ajtón egy varázslatos, kék fénnyel világító gyertya segítségével lehet bejutni. Mikor Vutkót elűzik a Szigetországból, Amour, észrevétlenül ugye(az még egy fontos tényező, hogy Amourról mindenki azt hiszi, hogy halott) ellop egy ilyen gyertyát. Ezt a gyertyát Heléna rejti el, aki, a Vujtkóval kötött megállapodás fejében minden nap ott kóvályog a városban aranyszemű macska képében (képes a szemszínét megváltoztatni). Csak az a személy érdemes a gyertyára, aki észreveszi Heléna különlegességét. Ez a személy pedig természetesen a könyv főszereplője, a 15 éves Tomi (ennél a pontnál kezdődik a regény, a többi csak előzmény, ami utólag derül ki). Heléna elvezeti őt a gyertyához, és innentől kezdve ő (később a legjobb barátja társaságában) lesz az a személy, akinek végig kell járnia egész Szigetországot, hogy felkutassa és megmentse Ginát, és hogy tisztára mossa Vujtkó nevét. Ehhez jönnek természetesen a "valóságban élő" szereplők, olyanok, mint Tomi szerelme (Anna), illetve Tomi riválisa, akinek most nevet szeretnék találni. Ez a kettős szerelmi szál amiről írtam, valójában csak azért jött létre, mert szerettem volna, hogyha ebből a fiúből mindenképpen pozitív szereplő lesz a történet végére, és ez tűnt a legkézenfekvőbb megoldásnak, de lehet hogy ezt átírom valami másnak, mert most hogy mondjátok, tényleg eléggé tvájlájt-szaga van. Na, ez kb. a fősztori lényege, természetesen ezernyi érdekes és fontos dolgot hagytam ki.


Viszont most, hogy tisztázódott a történet, legkevésbé sem tvájlájt-szerű lényege, feltenném a kérdést: tetszik? Szerintetek ebből lehet egy jó könyv?


Ui.: Ami a neveket illeti, nagyom köszönöm a tanácsokat, és várok még! :)

A Bibliából való szemezgetés nagyon jó ötlet, viszont azt hagy jegyezzem meg, kedves 2. kommentelő (abszolút nem kötekedni akarok, csak tisztázni szeretném, mert szerintem ez nagyon fontos), hogy azt a személyt akiről te beszélsz, Józsefnek hívják. Jákób és Ráhel fia, akit valóban gyűlöltek a testvérei, és eladták rabszolgának Putifárnak. Izsák, Jákób apja volt, Rebeka férje. Sára és Ábrahám gyermeke volt. Vele tette próbára Isten Ábrahám hitét.

Na, de most ne a Bibliáról beszéljünk! :D (Bár ha írsz privit, beszélhetünk arról is esetleg...)

Véleményeket, és tanácsokat várok. :)

2013. máj. 24. 21:04
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocs a fogalmazási hibákért. Most látom csak, hogy milyen sok van belőlük...
2013. máj. 24. 21:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Értem, így már abszolút más íze van a dolognak :) Érdekesnek tűnik, bár most lelőtted az összes poént és a végét is lehet sejteni a történetnek. De jól gondolom, hogy maximum egy fejezet van belőle készen? A másik hiba amibe az író eshet, hogy kigondol egy szép kerek és összetett történetet, azután ezt próbálja papírra vetni.

Én amikor írok, egyáltalán nem tervezek előre pár mozzanatnál többet. Pont ez a legcsodálatosabb az írásban, hogy a történet úgy növekszik a kezünk alatt mint egy növény. Kezdetben kicsi és unalmas, de ahogy növekszik, úgy mutat egyre szebb és szebb összképet. Tapasztalatom szerint az első 2-3 fejezet a legnehezebb szakasz, azután szinte magát szövi tovább a történet. Szívesen elolvasnám az eddig elkészült részeket, megismerném az írási stílusod, a hangvételt, a történetvezetésed, a szókészleted jellegét stb.

2013. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!