Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki olvasta a Vampire Knight...

Ki olvasta a Vampire Knight utolsó fejezetét? Kinek mi a véleménye a befejezésről?

Figyelt kérdés

SPOILERVESZÉLY!


Én igazán nem tudom, mit gondoljak. Megszakad a szívem, mert vége, szerintem iszonyúan összecsapott fejezet lett. Utolsó csata plusz még a jövő is egyszerre... Én nagyon sajnálom, hogy nem kaptunk plusz egy fejezetet, amiben Hino elmeséli, hogy kivel mi történt. Nagyon hiányoltam, hogy nem látjuk Zerot és Yuukit, ahogy élik az életüket, nevelik a gyerekeiket... egyből odaugrottunk, hogy Zero már meghalt, és Yuuki emberré változtatja Kanamét... Magával ezzel a befejezéssel nincs is annyira nagy gondom, hiszem iszonyúan örülök, hogy Zero és Yuuki összejöttek, családot alapítottak, de egyszerűen utálom, hogy nem láthatjuk, ez hogyan történik. Zeroról egyetlen képet idéz fel Yuuki a végén, és így nagyon hiányérzetem van...


Nem mellesleg, hogy vége. 2008 óta töretlenül olvastam, és most vége. Úgy bőgtem, mint egy kisgyerek. Ez a történet az abszolút kedvencem minden mangát, animét, könyvet, filmet és sorozatot egybevéve is. Nem tudom, hogy most mihez kezdek nélküle.


Nektek mi a véleményetek? =)



2013. máj. 26. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Én egyáltalán nem kedveltem Kanamét, gyűlöltem a fickót. De hogy megölte magát egy kicsit megrázott. Viszont örültem, hogy azt akarta, hogy Yuki és Zero jöjjenek össze. Örültem is, hogy összejöttek. Az nem tetszett, hogy sok-sok évet ugortak és egyszerre Yuki már Zero sírjánál volt. Az se tetszett, hogy nem tudtam meg mi a neve Yuki gyerekeinek. Zero fiára azt hittem, hogy lány mivel Yuki haját örökölte, Kaname lánya is fura volt, de a két féltestvér jól mutat együtt. Az még nem tetszett, hogy Yuki föláldozta magát, hogy Kaname ember legyen. Minek teszi ha már a fickó úgy is halott? Ja mert mindvégig Kanamét szerette.

Szóval a szerelmi háromszögből csak Kaname maradt végül életben. De miért pont ő? Mikor elolvastam nagyon frusztrálóan szomorú érzésem volt.

Jó is volt ez a befejezés, meg nem is.

2013. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Nekem többször is végig kellett olvassam,hogy 100%-ig megértsem,hogy őszinte legyek.Ez volt a legelső manga,amit elkezdtem,ez szerettette meg velem a mangákat,ezért számomra nagyon különleges.Az utolsó fejezet viszont nagyon összecsapott és logikátlan lett.Az utolsó nagy csata,szinte csak annyi volt,hogy a tövis kiburjánzott és megölt pár tisztavérűt...Megmondom őszintén,hogy mindegy volt nekem,hogy Yuuki kivel végzi,mert mind Kanamet,mind Zerot különböző okok miatt kedveltem,és ezért nekem nem lehetett happy ending,mert egyikük úgy is szenved.Aztán most végülis örültem,hogy Zero és Yuuki boldog életet éltek száz éven keresztül,és szerintem a lány az Kaname gyereke,mivel Kaname és Yuuki lefeküdtek a 89. fejezet végén,és a lány azt mondta:"A másik apámnak".Illetve Kanamera is hasonlított.Ez így egy kisebb kompromisszum volt,hogy Yuukinak Zerotól és Kanametól is lett gyereke.Gondolom ezekután Zero majd valamikor meghalt(??? nem értem,valszeg azért,mert E szintre süllyedt,de ennek semmi értelme,mert akkor miért pont évszázadok után?!),és mivel Yuuki nem akart nélküle élni gondolom,meg szerette még Kanamet,ezért feláldozta magát,hogy Kaname emberként élhessen.Gondolom én,hogy nem emlékszik nagyon Yuukira sem,mert nem úgy tűnt,mint aki szomorú,mert megmentették(az ő érzései végképp nem változtak,mert olyan volt,mintha száz évvel ezelőtti énje ébredne fel,nem?).Hát nem tudom,én kicsit csalódott vagyok,mert vége,és,mert ilyen vége lett,de gy legalább reménykedhetünk egy harmadik évadban animéből!:)

Amúgy én ajánlanám a figyelmedbe "pótlásként" négy mangát,amit mostanság olvastam(illetve egy közülük még mindig megy..)

- [link] én ezt ajánlom a legjobban,ennél szebb szerelmes történetet még nem olvastam,és még humoros is :)A testvér mangája a mangakától az I love my little sister,egészen más,de picit kapcsolódik hozzá,mert kedvcsinálónak az egyik főszereplő egy nagyon pici részig felbukkan,csak hátha érdekelne :)

Ez az,amit a legjobban ajánlok,illetve ennek a nevét nem tudom biztosra,de a három főszereplő neve Yukina,Shigure és Akira,ha beírod tuti megtalálod(ezt most olvasom,mert még futó projekt)

Ezenkívül még a Kyou,koi wo Hajimemasu is egy nagyon jó szerzemény(a főszereplő csaj hasonlít kinézetre yuukira,illetve a BokuKimi-ből Mayu is,szerintem)

És még a 16 life,amit olvastam és az is elnyerte a tetszésem :3 :)) Remélem elolvasod őket,és tetszeni fognak!Ha van kedved dobj egy privátot és szívesen mondok még mangákat,vagy beszélgetek,de ezeket szerintem megéri elolvasni :)

2013. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez a manga egy nagy csalódás lett:(

Összecsapott, nyálas bambogás lett, egy hatalmas nagy Kaname nyálcsorgatással a végén. Csalódott vagyok, mert az elején még élvezetes volt olvasni... Imádtam azt a vámpír-ember iskolát, ami mg az els fejezetben van, de onnantól hülye sablonos manga lett, és unalmas is. Csalódtam, de nagyon:(ott, hogy Hino Zerot csak feleslegesnek tartja, és konkrétan letojta mi vanvvele. /A rajzolasa onnantól borzalmas lett, és utáltam még ránézni is!:(/

2013. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát én szerintem még kilehetne hozni egy újabb évadot mondjuk abból,hogy pl. Yuki gyerekeinek a szerelméről(tisztavérű házasság,mondjuk Zero miatt nem lenne az)vagy ilyesmi.
2013. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok.Egyébként szerintem Yuki fia inkább Ichirure hasonlt jobban mint Zerora nem?
2013. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem régen kiadtak 3 új kötetet, az egyik kifejezetten "Zeki" kötet.. Ugyan még nem olvastam (azt sem tudom, hogy japán nyelven kívül kiadták-e már máshogy), de szerintem azok mesélik el, hogy mi történt...:)

Itt vannak képek róla..

[link]

2013. nov. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Elég lett volna ebből 2 évad is bőven.

Yuuki X Kaname és jól van.


Nem tudom minek kellett ez a... jajj bocs mégsem téged szeretlek hanem őt, de téged is. Jajj fel*csiná*ltatom magam akkor mind a két pasival dolog. Csak még jobban elrontotta az egész amúgy is kudarcnak elkönyvelt mangát. Yuuki-ból meg egy riba*ncot csinált. Bár manapság az a trendi, ha az ember gyerekei mind más-más pasitól származnak, úgyhogy nem lep meg ez a végkifejlet. :))


Én mondjuk úgy csináltam volna, hogy:

Zero összejöhetett volna Yuuki-val.

Kaname meg Luka-val.


De ez az egész történet csak ellehetetlenítette a Vampire Knight mangát. Mi az, hogy beleteszünk két pasit és aztán elkezdjük dobálni a csajkaraktert 2 pasi között? A második évadban beléd lesz szerelmes Kaname, a harmadikban Zero-ba, vagy mind kettőbe. De... de... mondom de... lehetett volna rosszabb is. Mondjuk, hogy a harmadik évadban Zero-nál köt ki a csaj, a negyedikben meg mondjuk egyiknél se. Ezzel még jobban elronthatta volna a dolgot. De komolyan! Hol képezték ezt a mangaírót, hogy egy ilyen akármit hozott össze??


Mert mondjuk elkezdi nézni az első évadot 100 ember, ha Kaname lesz a befutó akkor a Zero fanok megu*tálják az animét, ha Zero a befutó akkor a Kaname fanok törlik a kedvenceik közül az animét. Tehát a mangakészítő csak azt érte el, hogy megu*táltatta a művét az emberekkel. Senkinek nem lesz a kedvence egy olyan anime ahol a kedvencével kiba*sznak.


Amúgy meg nem tudom, hogy Kaname-t miért lehet utálni. Azért mert nem sír meg bun*kóskodik folyton? Ez aztán utá*latra méltó dolog. Vagy mert nem emo? Ami végképp kiverte nálam a biztosítékot azaz volt, hogy Kaname nem ölette vagy ölte meg Zero-t. Ki az a vadbarom aki vámpájör létére nem végezne az ellenlábasával? :'DD Én úgy lennék vele, hogy jó majd gyászolja a csaj egy ideig a barátját, de túléli. Aztán van a sablonduma, hogy nem bánthatom Zero-t mert csak ő védheti meg a csajt. Odamegyek a szomszéd Józsihoz, adok egy stukkert a kezébe és akkor ő is meg tudja védeni. :DD Na meg ott van az, hogy Kaname fejének nekinyomja Zero folyton a stukkert meg alapból utálja, komolyan mondom Zero olyan mint a köcsö*gök a suliban, nem láttak még, azt se tudják mi a neved de már szívből utálnak. Na és ez a Kaname-s önfeláldozás is egy nagy baro*mság, feláldozom magam hogy ti boldogok legyetek. Egy vémpájör nem csinálna ilyet és különben is hogy néz ki, hogy Kaname anyja meg az apja hogy elvoltak a gyerekeik meg akik kiskoruktól el vannak jegyezve nem lesznek egészen egymáséi. Valamint a lányuk egy ri*banc lesz? Akinek ráadásul az egyik gyereke egy embertől van? Nem nagyon hiszem, hogy Kurannagypapa örülne, hogy az egyik unokája egy olyan embertől van aki irtja a fajtájukat. Sajnos a mangakészítő nem volt tisztában a nemesek szokásaival, ha Kaname és minden más a mangában élőben történt volna akkor Kaname már csak vámpájörbüszkeségből se engedte volna el Yuuki-t és Zero-t se hagyta volna életben. A nemeseknek a család, a rang az első, nem pedig az hogy X,Y boldog legyen. Ez olyan sablonos, ráadásul ott van az a tény is, hogy a csajok odavannak a vámpájörpasikért. Milyen vámpájörpasi ez a Kaname, hogy nem tudta rendesen elcsábítani azt a csajt? :'DD De komolyan, Zero folyton bunkó volt vele, meg mindenki mással, nem lett volna nehéz dolga.


Mindezek fényében nem csodálom, hogy se az anime se a manga nem lett olyan sikeres. Én amikor néztem (pasi vagyok) szinte kiabáltam a TV-vel.


- Zero! Meddig kell még a sírásodat, a kiabálásodat, az üvöltésedet és az emo-zásodat néznem??? Mikor jön már Kaname?

- Már megint ő!

- Hahó! Na mi van Kaname valami mellékszereplő, hogy mindig téged kell látnom?

- Megint Zero! Mi ez? Japánt is elérte az emo-láz? Ez nem vámpájör vadász. Nem! Ez egy emo!

- Megint sír!


Na jó tisztázzuk!

Zero gyűlöli a vámpájöröket, mert kiskorában megölték az anyját és az apját. Kaname anyját és az apját is egy vámpájör ölte meg, mégse vadászik a vámpájörökre, mégse bunkó más vámpájörökkel, mégse sír folyton mindenen, mégse lesz emo.


Azoknak meg akik Zero-fanok, csak gratulálni tudok.

Nagyon jó karakter, bun*kó, sír, nyavalyog, sajnáltatja magát, stukkert nyom Kaname fejéhez csak mert Kaname beszélni óhajt a tesójával. Komolyan ha ez jön be a csajoknak akkor én ha összejövök egy csajjal stukkert fogok nyomni az apja vagy a bátyja pofájába, hogy ne menjenek közelebb hozzá. :'DD Nos most jöhet a kérdés, hogy miért néztem meg az animét. Két oka volt:

- Kaname

- A Sexy Luka


Reménykedtem benne, hogy Kaname otthagyja Yuuki-t és felszedi Luka-t aki 1000000X jobb és különb csaj mint a nyavalygós és döntésképtelen Yuuki. De nem, az egész anime arra volt kihegyezve, hogy mindenki Yuuki körül ugráljon. A harcoknak se volt túl sok értelmük. Ez egy egyfajta Lovely Complex-féle "izé" volt Twilight-os beütéssel.

2014. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Sziasztok. Tudna nekem valaki egy olyan linket küldeni ahol ezt a mangát meg lehet nézni,mert én már több oldalon is voltam és nem engedi letölteni.
2015. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Sziasztok!


Bár már két éve írta, teljesen egyetértek az előttem kettővel kommentelő sráccal. Mindenki Zeroért van oda, és sajnos sejtem, hogy az esetek többségében miért őt kedvelte jobban mindenki. Én sem értem a karakterek folytonos depizését, Zero karakterének a jellemétől meg egyenesen rosszul voltam az elejétől a végéig. Kaname annyival jobban megérdemelte volna a lányt, ahány évig végigszenvedett miatta. Zero vele ellenben a kisujját sem mozdította egyszer sem, éppen ellenkezőleg, minden erejével azon volt, hogy eltaszítsa magától Yuukit.(nem érdekel az ok) Most komolyan! Évekig közömbösek egymással, alig beszélnek, Zero szinte ignorálja végig Yuukit, erre hirtelen egyik pillanatról a másikra mindketten fülig szerelmesek lesznek egymásba? Hogyne, a való életben is biztosan így van... Fülig szerelmes vagyok kicsi korom óta valakibe, majd valamiért otthagyom a fenébe, és inkább egy még barátnak se nevezhető idegesítő lakótársamba fogok inkább beleszeretni. Most lehet nyugodtan engem is leszólni, kijavítani, de ez nagyjából így zajlott. A kiscsaj eljátszotta a nagy rajongást Kaname iránt, közben minden erejével azon volt, hogy szemet kiszúróan félreérthető jelekkel közeledjen Zero felé, ezzel gyakorlatilag mindkét srácot folyamatosan sebezve. Ez újabban minden romantikus filmnek vagy sorozatnak az ismérve amiben vámpír és szerelmi háromszög van. Csak hogy három népszerű példát hozzak fel: Twilight, Vampire Diaries és a True Blood. Mindhárom alaptörténete majdnem ugyanaz: indokolatlanul gyorsan, és mindenféle háttérmagyarázat nélkül beleszeretni egy totál átlagos emberlányba, aki úgy vonzza a bajt, mint a mágnes, és persze mindenkin átgázol a saját céljai elérése miatt, hagyva, hogy a barátai feláldozzák miatta magukat, közben azért kihagyhatatlanul sír, meg depizik, csak hogy magát állítsa be áldozatként.

De visszakanyarodva a Vampire Knighthoz, a sok Zero rajongó leginkább azért azok, mert egyszerűen nem bírták megemészteni, hogy Kaname és Yuuki testvérek. Ennyi a nagy magyarázat. Szerintük ez gusztustalan, és vérfertőzés, stb. Csak azt felejtik el, hogy a tiszta vérűek sose voltak emberek, náluk más a szokás. Nem találtak a szomszédban más tiszta vérű vámpírt, hogy lebeszéljék a kölykök eljegyzését, a faj valószínűleg csak így tudott fennmaradni. Ezután sokan mondják még, hogy szerintük Zero karaktere sokkal jobb volt, hát ízlések és pofonok. Én nem tudom mi a jobb egy öngyilkos hajlamú, depressziós idiótában, akit az igazgatónak a kezdetektől fogva egy sor pszichológushoz kellett volna járatnia, hogy legalább az indulatkezelés menjen neki, a szociális életmódról már nem is beszélve. Azért Kaname karaktere se kutya, de még mindig messze veri Zeroét. Ha másban nem is, egy brutál erős tiszta vérű, aki ott és akkor robbantja le a fejed, amikor akarja. :D

A manga vége szerintem is nagyon összekapott volt, sok mindenre ki kellett volna térnie, amit visszaemlékezésekkel próbált pótolni, de az űrt nem lehet ezzel betömni. Mindenesetre itt írták, hogy megnéznének folytatást mondjuk a gyerekekkel, de én nem ajánlanám. Az eddigi karaktereket és eseményeket nézve, a gyerekek is végig depiznének valamit, és azt se tartanám kizártnak, hogy a mangakának megint ingere lenne az újabb szerelmi háromszöghöz, és csak az újdonság kedvéért most a testvérpár ÉS/VAGY Kaname szívfájdalmas nyáladzását nem akarnám újrakezdeni.

Összességében maga az alaptörténet jó volt, és pozitív/negatív is van belőle bőven, de még ha rossz is a vége, ami sajnos rengeteg más mangáról is elmondható :(, mindenképp érdemes volt elolvasni, vagy megnézni legalább az animét. :D ^^

2016. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Eszter 202 válasza:

Gondolom, ezt már senki sem fogja elolvasni, de azért leírom. :)

Én a z utolsó pár válaszolóval ne teljesen értek egyet. Az a szerelmi háromszög kellett bele, éppen ezért lett ilyen sikeres, sok fiatal lány csak ezért olvasta, meg hogy csorgassa a

2016. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!