Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki olvasta a Vampire Knight...

Ki olvasta a Vampire Knight utolsó fejezetét? Kinek mi a véleménye a befejezésről?

Figyelt kérdés

SPOILERVESZÉLY!


Én igazán nem tudom, mit gondoljak. Megszakad a szívem, mert vége, szerintem iszonyúan összecsapott fejezet lett. Utolsó csata plusz még a jövő is egyszerre... Én nagyon sajnálom, hogy nem kaptunk plusz egy fejezetet, amiben Hino elmeséli, hogy kivel mi történt. Nagyon hiányoltam, hogy nem látjuk Zerot és Yuukit, ahogy élik az életüket, nevelik a gyerekeiket... egyből odaugrottunk, hogy Zero már meghalt, és Yuuki emberré változtatja Kanamét... Magával ezzel a befejezéssel nincs is annyira nagy gondom, hiszem iszonyúan örülök, hogy Zero és Yuuki összejöttek, családot alapítottak, de egyszerűen utálom, hogy nem láthatjuk, ez hogyan történik. Zeroról egyetlen képet idéz fel Yuuki a végén, és így nagyon hiányérzetem van...


Nem mellesleg, hogy vége. 2008 óta töretlenül olvastam, és most vége. Úgy bőgtem, mint egy kisgyerek. Ez a történet az abszolút kedvencem minden mangát, animét, könyvet, filmet és sorozatot egybevéve is. Nem tudom, hogy most mihez kezdek nélküle.


Nektek mi a véleményetek? =)



2013. máj. 26. 10:11
1 2
 11/14 Eszter 202 válasza:

Gondolom, ezt már senki sem fogja elolvasni, de azért leírom. :)

Én a z utolsó pár válaszolóval ne teljesen értek egyet. Az a szerelmi háromszög kellett bele, éppen ezért lett ilyen sikeres, sok fiatal lány csak ezért olvasta, meg hogy csorgassa a nyálát a férfi szereplőkre. Szóval mindenki azért nézte, hogy tudja, kivel jön össze a lány.

És én már láttam olyan lányt, akinek nem a szűziesség volt a legjobb tulajdonsága, és higgyétek el, nem olyan volt, mint Yuuki. Láthattátok, küzd az érzéseivel, és legvégül azért jön össze Zeroval, mert Kaname is így akarja.

Zeronak szörnyű élete volt, csak azért durva és elutasító Yuukival, mert nem akarja bántani.Persze, mikor kiderül a lányról, hogy vámpír, óriási haragra gerjed, úgy érzi elárultak, Én nem tudom, hogy cselekedtem volna a helyében.

Végül is vámpír ölte meg a szüleit + tönkretette az ő és testvére életet. És itt jó lenne valamit tisztázni. Ha egy fehér embernek megöli a szüleit egy néger, tartózkodni, talán még utálni is fogja a négereket, de a ezt egy fehér teszi, nem fogja utálni a fehéreket. Miért? Mert ugyanolyanok. Tudja, hogy ő sem ilyen, sőt a legtöbb fehér sem, de ha egy idegenebb vagy kicsit más embertípus követi el, lehet benne előítélt. Kaname ezért nem utálja a vámpírokat, bár ő sincs nagy barátságban a tisztavérűekkel...És Zero. Nála a másik eset áll fenn, csakhogy sokkal durvább formában. Zero elvesztette az emberségét, szörnyeteggé vált, már nem lehetett vadász, pedig ere készítették fel addigi életében, már így volt megalapozva a jövője, szóval elvesztette azt igazából. És mivel egyszerre vadász és vámpír, ezért senki sem fogja elfogadni, hiszen a két ellenséges vérből van. És mindezt egy tisztavérű okozta. Szerintem az a természetes, ha ezek után Kanaméval ilyen ellenséges, még ha nem is tartom jó dolognak.

Azért azt nem mondanám, hogy bárki megvédhette volna. A nemeseket Rido irányítani tudja, a legtöbb tisztavérűnél erősebb, Yuuki csak akkor ébredt, Kaname nem tehet semmit, egy vadászt megkérni meg egyenesen vicc lett volna, mit tudna az tenni. Tényleg nem volt más, csak Zero.

Juri és Haruka kívánsága az volt, hogy Yuuki emberként éljen boldogan, a tiztavérűek szörnyű életét elkerülve, ergó nem érdekli őket, hogy milyen törvények vannak a nemesekre, úgyhogy ez szerintem nem számít. Kaname meg tényleg szerelmes volt a lányba, ezért nem tette volna tönkre, sajnálom ha ezt nem érthető. Ha valaki volt már igazán szerelmes, ezt átérzi. És mivel szerette, ezért a csábítás nem lett volna elég, nem egy éjszára akarta, hanem az öröklétre.

Zero szerintem már régóta szerette Yuukit, Yuuki pedig fiatal lány, tele hormonokkal, azt se tudja hol áll a feje, ráadásul kiderül a legjobb barátjáról, hogy vámpír, legbelül elég sok dologgal meg kell küzdenie. Megértem az érzelmi zavarait, bár nekem sem tetszett, hogy nem dönt.És mivel ilyen problémái vannak, csak akkor veszi észre, hogy mennyire szerette a folyton mellette lévő fiút, mikor elvesztette. Ilyen a valóéletben is van.

Egyetértek, hogy kicsit meseszerű ez a beleszeretek egy emberlányba dolog, és kezd lejárni, de nem értelmetlen. Végül is, Kaname tudja, hogy ki is igazából Yuuki, Zeronak pedig ő az egyetlen akivel tényleg beszélni tud és a kapaszkodója a halálból, mind véradás ügyileg és mind lelki támogatásban. Ezt azért el tudom képzelni.

Azzal, hogy testvérek én se nagyon foglalkoztam, nem gáz, ha a közös gyereküknek így se lett volna baja, hiszen tisztavérűek.

Elnézést a kérdésemért, de Ön nő vagy férfi?

Mert ezt a részt csak akkor tudnám megérteni, ha egy hataloméhes nő lenne, bár akkor sem értenék egyet. Csak azért valaki jobb parti, mert meg tud ölni másokat? Ja, biztos vagyok abban, hogy egy emberbe aki szemrebbenés nélkül öl, bárki beletudna szeretni.....És sajnálom azt, aki igen. De jó, vegyük úgy, hogy ez most nem fontos, mert minket szeret és nem bánt. Csak épp hazudik, bábuként bánik velünk, és ez akkor is rossz, ha jót akar. Én nem tudnék egy ilyen emberrel élni, ennél kevés rosszabb van, Önnek menne?

Persze Yuuki szempontjából más, mindkét irányban lenne hátránya és előnye is, de ezt már nem mi döntjük el. Én mindkét párosnak örültem volna, és Kaname öngyilkossága nem tetszett, bár nem azért, mert annyira sajnáltam. Mármint, persze, sajnáltam, csak szerintem úgy jobb lett volna, ha életben marad és úgy tesz valamit. Mert persze, igazából védte az embereket, vámpírokat is, de mondjuk az ex-emberekkel foglalkozhatott volna, és megpróbálhatta volna eltörölni az osztálykülönbségeket, + egy kicsit kevésbé büszke és érzőbb lenni, de nem csak Yuukival, hanem úgy minden emberrel. Akkor elismertem volna, hogy tényleg igazán hihetetlen és nagyszerű ember, de így csak jó embernek tartom. Bár ha ez lett volna a végkifejlet, lehet hogy túl szép lett volna. Mindenesetre arra kíváncsi lettem volna, hogy hogy küzdenek a békéért és a valamilyen szintű egyenlőségért, mert szerintem csak azzal, hogy Yuukiéknak Happy End lett a vég, szerintem eléggé látszódik, hogy nem arról szólt az manga amiről mindig papoltak benne, nem a békéről, pedig aaz a része is legalább annyira érdekelt volna, mint hármójuk szerelme. + A vámpírháborúkat is azért szépen átsiklották, pedig azok is érdekesek lehettek volna, meg azért nem csak három emberről kellett volna szólnia, hanem több kapcsolattal jobban megérthettük volna. Jó persze voltak benne, de azok azért hanyagoltabbak voltak, max. az Ichiru-Zero szál nem annyira.

És bocsi, ha valami nem teljesen így van, csak átfutottam a mangát + halottam néhány dolgot :)

2016. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a mangát, mert annak idején sehol sem találtam és nem voltak lefordítva hivatalosan sem. Így én csak pletykákat hallottam a folytatásról, és ide tévedtem, hogy megtudjam a végét. És amolyan:

O.O mi a f* történt érzésem lett és leesett az állam...

Én egyértelműen Kaname párti vagyok. Nincs bajom Zeroval de mindig idegesített ha bezavart a Yuuki-Kaname duóba és ez a vég...

Akkor már inkább Kaname-Luka kisülhetett volna belőle valahogy. Nem vagyok olyan hű de nagy híve a Twilight-nak de ez kb. Yuuki- Bella, Kaname- Edward, Zero- Jacob. De ennél mi lett a vége? Egy gyerek itt, egy gyerek ott. Kaname feláldozza magát, boldog élet, majd Zero meghal és Yuuki is "megy" utána... O-ké.

Zero nyavalyog, hisztizik, önsajnálat mély foka. És oké, megértem a karakterét, hogy Yuuki miért vonzódik hozzá, egy elesett kisfiút látott akiről "csak" ő tudott gondoskodni, csak őt engedi valamilyen szinten maga mellé, kialakul a ragaszkodás mindkét oldalról.

Kanamét kiskorától kezdve szereti, s miután elveszti az emlékeit és megtámadják a vámpírok Kanamét akkor is szereti. Hiába "veszít" el mindent, az érzelmei megmaradnak. Ám Kaname mindig távolinak tűnik neki -az emlékei hiánya miatt is, hisz azt hiszi ember-.

Zero utálja a vámpírokat, Kanamét is oké. Érthető, de hogy miután rájön mi van a testvérek között, egyáltalán, hogy testvérek, hogy Kaname a vérét adja neki csakh megtudja vkivel védeni stbstb. még mindig úgy kezeli, mint egy szörnyet aki vérét venné szegény Yuukinak és csak kihasználná... ne kedvelje, hisz a szerelmét nyúlná le -mégha ezt vitatnám is kicsit, hisz K-Y szerelme több volt egy fajta függésből-hozzászokásból-ragaszkodásból kialakult szerelmnél- de azért moderálja magát és a sértődött kisfiú szindrómát hagyjuk már el. Fejlődés nincsen? Érettség? Mindegy.

Nyilván úgy nyilatkozni, hogy nem vagyok mindennel teljesen tisztában nem épp a legjobb dolog :D

De én nem a nyálamat csorgató depis, síró kisfiúk után rajongók.

Kaname kihasználta a dolgokat, irányította az embereket. Ez rossz? Miért? Megtette amit kellett. A barátait is úgy használta ki, hogy igenis fontosak voltak a számára. Ha egy érzelemmentes b*zi lett volna akkor lehet nem kedveltem volna meg.

De végig szenvedte az éveket, nézte Yuukit miközben tiszteletben tartotta a szülei kívánságát, védte a lányt, elhatárolódott tőle vmilyen szinten csakh nagyobb biztonságban legyen, titokban tartott mindent h ne támadják meg és végig nézte miközben egy másik férfi... fiú a vérét veszi a húgának, a jegyesének, a szerelmének, azt, hogy ő mellette lehetett, hogy ő megvédhette, stb. Mindenki tudja aki volt már szerelmes, hogy mennyire nehéz és fájdalmas végig nézni, hogy más megtud olyat adni amit te nem, megtud olyat tenni amit te nem tehetsz.

Persze Zeronak sem lehetett könnyű, hisz végig nézte hogy az általa oly gyűlölt vámpír nemes után csorgatja a nyálát a szerelme (és őszintén szólva, k* mindegy mi ösztönzi az embert, ha vki ennyire bunkó az nem érdemli meg a lányt, max ha változtat magán és elkezdi kicsit megérteni a világot akkor lehet > nem tudom ez történt-e).

Azt, hogy Kaname gondoskodjon mindenről nem tartom jogosnak. Gondoskodott az emberekről, a vámpírokról, Yuukiról. Osztályokra szükség van, ha nem létezne E-kategória kb bárki bárkit átváltoztatna (és többségében ez is történt, de az már nem mindegy, hogy pl. az emberek a "halhatatlanságért" cserébe és a nagyobb erőért, hatalomért feladnák az emberi énjüket. És higgyétek el, az esetek 80%-ban ez történt volna. Mennyi ember maradna akkor? A maradék 10%-ot kényszer által tuti átváltoztatnák, mert xy szerette és nem akarja, hogy meghaljon, mert xy családba tartozik és ráerőltetik. És a marad 10% vagy bujdokolna vagy egy "semleges" területre zsúfolódnának és ott élnének. Van is egy olyan film ami arról szól, hogy vámpír nemzet alakult ki, a kihalófélben lévő emberekkel. Gyönyörűen bemutatja mi lenne.)

De nekem csak egy kérdésem van: Jobbat nem lehetett volna kitalálni?

Ha tragikus vég akkor legyen igazán tragikus, utáljunk mindenkit amiatt hogy ez történt, de legyen. Merjen az alkotó bármit megtenni.

Ha happyend, akkor legyen happyend b*meg de normálisan.

Ne egy "feláldozom magam, ti éljetek boldogan, majd meghalnak és én újra élek -emberként, de látszólag semmire sem emlékezne (ami k* nagy szemétség ha tényleg ez történt).

És a kölykök? Kaname lányát mondjuk megnézném :D legalább vmi jó is kisült belőle.

A társadalom is érdekelne.

Csak nem érzem egyenlőnek a dolgokat.

Zero egy síró kisfiú, aki nem igazán tesz azért amit akar-szeret. Kaname egy másokat kihasználó, de a szerelméért mindent megtevő ember (amit úgy tesz, hogy közbe ne bántsa meg Yuukit teszem hozzá). Ha Kaname nem lett volna lehet megkedveltem volna Zerot, de az egy teljesen más történetet szült volna. És őszintén szólva sajnálom Kanamet, szenvedett az eleget, egy éjszakánál kaphatott volna kicsit többet. De talán Yuuki döntésképtelensége okozta Kaname önfeláldozását is. Ha 100%-os kijelenti, hogy Ő Kanamét szereti, nem áldozta volna fel magát akkor megvan a párunk. Ha Zerot jelenti ki, akkor még az önfeláldozás képbe jöhetett volna de ha őt választja akkor szökjenek el a fr-ba és jó pár év -század- után mutassák, hogy boldogan élnek és Kaname összejött Lukával.

A döntésképtelenség ált azt hozza, hogy elveszíti mindkettőt az ember... de ezek a srácok túl mazoisták voltak ahhoz.

2017. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Eszter 202 válasza:

Hmmm....rendben, valamiben más a véleményünk, oké (én nem tudok azzal egyetérteni, amit Kanaméról és Zeróról mondtál), de valamilyen szinten jogosnak és érthetőnek tartom.

Viszont ezt azt E-szint eltűnése dolgot elmagyaráznád?

Én azt mondtam, megpróbálhatta volna eltörölni az osztálykülönbségeket. A hierarchiát. Azaz, hogy a nemeseknek nem kell ez az idióta feltétlen tiszteletadást követniük, a tisztavérűeknek nem kéne elhatárolódniuk, egyedül lenniük egész életükben. Az embereket nem kéne átváltoztatniuk, vagy ha megteszik, igenis adniuk kell a vérükből, mert ha nem, eléggé kiszúrnak velük, és azt azért mindenki elismerheti, hogy bárkinek, akitől kérdés nélkül elveszi egy tisztavárű a vérét, az nagy szenvedéseken megy keresztül, egy új világba csöppen, egyedül, a szükségletei megváltoznak (engem szerintem óriási mellberúgásként érne, ha egyik napról a másikra lennének olyan ösztöneim, amik miatt sokszor eszembe jutna, hogy ártsak a többi embernek, és értem én, hogy a többi vámpírnál is így van, de azok egyrészt így születtek, úgyhogy az elvesztés fájdalmát nem érzik, másrészt pedig azért azok között is, akik szeretik az embereket, nem úgy gondolkoznak, hogy egy fajba tartoznak, ergó amíg nem hal bele az áldozat nincs bűntudatuk, hát még azok akik még csak nem is gondolnak a békére), ráadásul azt nagyon nehéz elfogadni, hogy már csak nagyon kevés időd van hátra. (Épp ezért gondolom, hogy Zero egy nagyon erős lelkű férfi, mert szerintem az emberiség 90% nem tudta volna azt végigvinni amit ő, minden téren. nyugodt fejjel tanult, alakította az életét, még ha tudta hogy nincs ennek értelme. Szerintem az, hogy amiatt, hogy már 13 évesen el kellett fogadnia, hogy meg fog halni és bukó lett, egy eléggé megbocsájtható dolog, de ebbe már nem kéne újra belemennem, ugye :)?) Szóval ebből a sok gazdaságból azt akartam kihozni, hogy én nagyon sajnálom az összes ex-embert, nem csak Zerót, és hogy igenis tenni kellett volna értük valamit, ugyanúgy, ahogy a több osztály fájdalmain is segíteni kellett volna, és így a vámpírtársadalom egy sokkal boldogabb hely lett volna. És ezzel nem azt mondom, hogy mondjuk az ex-emberek uralkodjanak, isten ments, szegények nem tudnának semmit sem tenni, csak örültem volna, ha lesz valamiféle olyan demokrácia, ahol egyik fél sem akarja teljesen kiszipolyozni a másikat (szó szerinti és átvitt értelemben is), és ahol nem kell amiatt szenvedni, hogy szinte teljesen magányos vagy és még legjobb barátaid is hidegek veled (mert igen, ezért Kanamét nagyon sajnáltam, én nem bírnám elviselni, ha ilyenek lennének a körülöttem lévők), nem kéne félni attól hogy elárulnak, hogy csak egy tárgy vagy másoknak. Így mindenkinek sokkal jobb lenne, mind a hatalmon lévőknek (mikor ki), mind az alávetetteknek. Persze ez csak egy álomkép, sajnos teljesíthetetlen, kivéve ha az egész bagázsnak tényleg elege nem lesz ebből a sz*rkupacból, és akkor is nagyon hosszú folyamat lenne. Mégis, én ezt szívesen megnéztem volna, bár lehet ez azért van, mert túl álmodozó vagyok.

Na szóval, én erre gondoltam az osztálykülönbség eltörlése alatt. :)

2017. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Eszter 202 válasza:
Az elírásokért, és a rossz fogalmazásért bocsánatot kérek, most keltem fel.
2017. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!