Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miféle kiadók vannak? Van...

Miféle kiadók vannak? Van olyan, amelyik csak egy műfajra koncentrál? Meg úgy egyáltalán, hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés

Hamarosan elkészülök egy (humoros) fantasy regénnyel. Ez életem első regénye és szeretném kiadatni. Csak az a probléma, hogy még csak 15 éves vagyok, és semmit sem tudok a könyvkiadásról. Tapasztalt (vagy csak sokat tudó) emberek ismertetőit várom! :)


Köszönöm, előre is!



2013. jún. 9. 01:51
 1/5 Nóri98 ***** válasza:
Szerintem vannak olyan kiadók amely csak fantasy-ra koncentrál, de én mondjuk egy ismertebb könyvkiadóra akarnék könyvet (libri,agave,ciceró)
2013. jún. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Delta Vision-t vagy a Könyvmolyképzőt tudom ajánlani (bár utóbbiak pillanatnyilag nem fogadnak kéziratot), ha Magyarországon játszódik a történet magyar szereplőkkel, akkor az Agave is szóba jöhet.
2013. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Látta már valaki? Mielött ilyesmin gondolkoznál szerintem még egyszer végig kéne olvasnod a műved, hogy egy kicsit javítgasad. Egyébként a könyvmolyképző, estleg az agave jöhet szóba, pont úgy ahogy a kettes írta. De lehet, hogy a korod miatt nem fognak veled szóba állni.
2013. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy könyv kiadása nem kevés költséggel jár. Nem elég lektorálni, tördelni, kinyomtatni, meg kell szervezni a marketingjét is, ha nem akarnak bukni rajta. A mai kiélezett gazdasági helyzetben egyetlen kiadó sem szívesen vállal kockázatot egy ismeretlen íróval.

Mindazonáltal mint tudjuk, a remény hal meg utoljára. A kéziratodat küldd el minden nagyobb kiadónak word formátumban, aztán rendezkedj be a várakozásra. Általában 3-4 hónap az elbírálás. Ha ez a megoldás nem tetszik, priviben tudok ajánlani egy korrekt magán kiadót is. Meg ha gondolod, elküldheted nekem is a kéziratot, szívesen átnézem, és tanáccsal is szolgálhatok.

2013. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A teljes kéziratot ne küldd el soha senkinek, még kiadónak sem. Onnantól kezdve akár meg is jelentethetik más néven, és elég nehéz bizonyítani utólag, hogy valójában a te műved. Mindig csak részleteket küldj, amolyan "kóstolót", hogy mire számíthatnak, de amint kiadod a kezedből az egészet, szerződést kell írnotok.
2013. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!