Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi legyen a főszereplő teljes...

Mi legyen a főszereplő teljes neve?

Figyelt kérdés

Könyvet írok. Már van egy jó ötletem, de nem tudom mi legyen a főszereplő teljes neve.

Csak hogy el tudjátok képzelni. Nem teljesen eldönthető hogy jó-e vagy gonosz. Közepes magasságú, smaragdzöld szemű, hosszabb, kócos barna haja van, 35-ös éveiben jár, de jól tartja magát, akár egy huszonéves. Jó harcos, kissé hasonlít az Assasin's creed sorozat főszereplőihez.



2013. jún. 14. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Magyar, vagy külföldi nevet keresel? Keresgélhetsz a nevek jelentése alapján is, pl. a Péter kősziklát jelent, ez lehet Peter angolul, Pierre franciául, stb. Csinálhatod úgy, hogy megváltoztatod kicsit, pl. az Éhezők viadalában Peeta lett a név.


De ezt igazából csak te döntheted el, hogy mit akarsz sugallni. Rowling a Harry Potterben nem véletlenül választotta a Piton (Snape eredetileg) nevet, ez a kígyószerűségre utal, inkább sötétet asszociálunk hozzá, mégis sokáig nem lehetett eldönteni, hogy jó-e vagy gonosz.


Remekül lehet játszani a nevek szimbolikájával, ha magyar neveket használsz, azzal is lehet kísérletezni. De teljesen hétköznapi neveket is lehet adni, amiknek nem fontos a jelentése.


Hajrá, remélem segítettem :)

2013. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 LittleDave válasza:
Luven Venusti vagy Romero Venusti
2013. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 LittleDave válasza:
Luvenilia=fiatalos,venustiorum=sármos (Latinul vannak)
2013. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!