Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elég sok író barátom van,...

Elég sok író barátom van, jómagam is író vagyok. AZ egyik ilyen barátom nemrég elküldte nekem a készülő regényét, és az az igazság, hogy egyáltalán nem tetszik. Mit lehet erre mondani?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 19:02
1 2
 1/16 rajcziz ***** válasza:
94%

Hogy az írása nem tetszik.


Mellesleg: akkor vagy író, ha megírsz valamit, és az érte kapott pénzből ki tudod fizetni a számlákat.

2013. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jól van bocsánat, akkor kijavítom: egy írogató fiatal vagyok.

Az a baj, hogy ő tökre várná, hogy majd milyen szuper pozitív véleményem lesz, és hát... nem akarom bántani, de hazudni se akarok. Hogy lehet ezt szépen mondani?

2013. jún. 16. 19:10
 3/16 anonim ***** válasza:
"Ne haragudj, de nekem nem jön be (az írásod)" esetleg?:) Vagy "Van még mit csiszolni" vagy hát nemtom, ha az izgalmassága nem jó, akkor "Én még kicsit színesítenék rajta, nekem úgy jobban tetszene":):):) Ilyesmik
2013. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 rajcziz ***** válasza:
100%
Gondolkodj el rajta, mikor leszel jó barátja! Ha azt mondod, amit hallani akar, vagy ha őszinte leszel hozzá?
2013. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg nem baj, ha javítasz egy kicsit az önbizalmán, nyilvánvalóan nem igazi írók vagytok (ha festegetek néha, akkor festő vagyok? Ha játszom zongorán, zongorista? Bocsi, de ez röhejes), soha nem fog kiadásba kerülni egyikőtök műve sem, írhatod neki, hogy tetszett, és nem lesz baj belőle.
2013. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 6.!

Nem olvastad a regényemet. Nem tudod, hogy miféle terveim vannak vele. Abszolút nem ismersz. De attól még megállapítod, hogy mennyire komolytalan és röhejes vagyok. Köszi.

2013. jún. 16. 20:23
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az író, aki ír. Nem is értem, hogy ez miért vita tárgya. József Attila sem nagyon tudott finanszírozni magának semmit a munkáiból. Akkor ő sem volt költő?

A kérdésre válaszolva: szerintem kérdés, hogy mi nem tetszik benne. Kétféle nem tetszik létezik: konkrétan nekem nem tetszik, mert távol áll tőlem a stílusa és a témája is, vagy nem tetszik, mert egyszerűen rossz könyv, és a az emberek többsége se szeretné. A második a keményebb dió, akkor szerintem az őszinteség lenne a célravezető, nehogy hiú reményeket tápláljon.

2013. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az író, akit publikálnak. Azért elég kemény valami tucat amatőr írót (bocsi kérdező, általánosítok) József Attilához hasonlítani.
2013. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy íróként vagy barátként nézel rá. Előbbi esetben indokold is meg, miért nem tetszik, mik a hibák. Utóbbinál... fogalmazz kedvesen, hogy szerinted még komoly szerkesztésre szorul az írás. Ha a lelkét akarod pátyolgatni, tedd azt.

Amúgy ki nem szuper pozitív véleményt vár? Vagy előre közölte, hogy ez élete legjobb műve, és olvasd el, kiváló, lehidlasz tőle, senkinek sem merte megmutatni, mert tutira ellopják? Na ja, ilyenkor (főleg, ha személyes jó barát) nem sok mindent lehet mondani... vagy vállalod az őszinteséget, vagy megkéred, hogy pihentesse egy darabig a témát, mert szerinted sok apróbb következetlenség, hiba és elütés származik abból, hogy nagy hévvel írta a szöveget és még nem látja "kívülállóként". (Aztán lesz ami lesz. Ha olyan a kedve, ezen is halálra sértődik.)

2013. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#1,# 5,# 8

Akkor kérdem én,az a személy aki minden nap minden percében szenvedélyesen cifrázza szavait akár fejben,vagy füzetben,vagy akár a gép előtt kucorogva,az,akinek a fejében minden adandó alkalommal egy új személy születik,egy új élet kerül középpontba,egy új univerzum születik,az,aki minden egyes mozzanatra másként tekint,minden hangot analizál,minden színt felhasznál,na,ez a személy,micsoda?

Ha valaki akar írni,szeret írni,az ír.Nem lehet ezt úgy felfogni hogy ha van papírom róla hogy író vagyok,akkor író vagyok.

Ha nincsen papírom róla hogy van képzelőerőm,akkor nincs?

Ha nincsen papírom róla hogy művészlélek vagyok,akkor nem vagyok az?

#8 a kérdező egy tökéletesen érthető példát hozott fel,csak kiforgattad mert nem érted.Az hogy egy "írni szerető személy" nem tud megélni abból amit szeret,nem tud sportkocsit,vagy világ körüli utat finanszírozni,nem jelenti azt hogy nem lehetnek nagyszerűek az írásai és nem élvezheti.Ennyi erővel,a VILÁGTÖRTÉNELEMBEN NEM IS VOLTAK ÍRÓK.Ennyi erővel J.K. Rowling az egyetlen lézező író a világon,mert ő volt az első aki meggazdagodott az írásból.

Az írás nem egy szokványos "munka",ezt nem lehet annyival elintézni hogy ha publikáltál akkor író vagy.Ha publikálok egy 5 oldalas könyvet minden oldalát telenyomtatva olyanokkal hogy "OMG" vagy "lol" vagy "LMFAO" akkor író vagyok csak azért mert kiadtam egy kib@szott könyvet?

Ha "írói véred" van,akkor író vagy.Ez mindig is így volt.

Ha szeretsz írni,ha fejleszteni akarod magadat,akkor író vagy.Ez nem egy hivatás hogy csak hivatalos papír igazolhassa.A meg nem értett festő akit a nyomornegyedben láttam munkásruhában 500-ért árulni a szebbnél szebb portréit,nem festő?Akkor az ég sem kék,hanem eperszőke.

2013. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!