Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni....

Könyvet szeretnék írni. Titeket milyen téma érdekel?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy könyvet írni. Szeretném ha minél fantáziadúsabb lenne, de nem igazán tudom, hogy a mai fiatalokat milyen téma érdekli a legjobban?

2013. jún. 28. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, ne azt írd, ami az embereket érdekli. Lehet, hogy híres leszel vele, talán gazdag is (bár Magyarországon erre kicsi az esély), de nem sok értelme lenne. Írd azt, ami téged érdekel. Az irodalom az önkifejezés egyik legszebb eszköze, nem pedig egy futószalag, amiről kiszolgálod a közönséget... Merj olyat írni, amit talán csak három ember fog szeretni, de az a három tényleg kap valami számára értékeset tőled, nem csak egy tucatkönyvet, amit elolvas, egynek jó volt, tetszett, aztán fél év múlva már a címére sem emlékszik.
2013. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hm... Igazad van.
2013. jún. 28. 22:01
 3/9 Sennie Beile ***** válasza:
100%

Aww... Ha úgy írsz könyvet, hogy a sikere a lényeg (persze, az is), és hogy másoknak nagyon tetsszen, akkor az nem lesz szívből jövő. Sőt, talán még meg be is alszol írás közben. :DD

A művészet (márpedig szerintem a könyvírás is az) csak szívből jöhet. Azt, ami a te szívedben van szeretnéd megosztani másokkal - a te elképzeléseidet.

Úgy nem fogsz tudni könyvet írni, hogy "Na, milyen téma most a kapható?". Ha az téged nem érdekel.

Még egy fontos dolog: nem szabad erőltetni. Ha nincs ihlet, akkor nincs semmi. Akkor írj, amikor kedved van hozzá. :DD

Sok sikert! ^^

2013. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jún. 29. 23:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok ötletem van, megpróbálom mindet beleírni. De azért jól jönne egy kis támpont, hogy mi az amit szeretnek ma olvasni... Nem az a célom, hogy elismert író legyek. Csak szeretek írni és ha már írok, akkor amellett, hogy magamat, az érdeklődési körömet ,,fejezem,, ki, azért szeretném, ha lenne aki elolvassa.
2013. júl. 1. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

:) Nagyon aranyos, hogy meg kérdezed, mit szeretnénk olvasni. Igazából ma már az a lényeg, hogy eredeti legyen. Mert ha azt mondod: "Írtam egy vámpíros könyvet..." akkor már ujjal mutogatnak "Ez a Twilight!!" akkor is ha TELJESEN más a története. Szerintem teljesen MINDEGY hogy mit írsz, hogyha:

1. Nem másolt

2. Nem erőltetett

(Tipikus elrontott példa: Hűvösvölgyi suli. Jó, oké...nem akarok most ítélkezni a könyv felett, ha érdekel, keress rá). Én tényleg azt javasolnám neked, hogy szívből írj, és hogy úgy írj, hogy a végeredményre büszke légy, és olyan legyen, amit te is elolvasnál.

És végül is a kérdésedre a válasz ( :) ): én mindent elolvasok, HA az a könyv oda teszi magát.

Remélem segítettem neked.;)

2013. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A ,,Hűvösvölgyi suli,, -t olvastam, nem tetszett annyira, de ha egy könyvnek nekifogok, nem szeretem abbahagyni. És segített a válaszod, köszönöm! :)
2013. júl. 1. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2013. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Casak ulj le a geped ele (vagy papir ele egy tollal) es irj. Amit te akarsz, ugy, ahogy azt te akatod. En ugyanigy irtam meg a trilogiamat. Senkinek sem tetszett sem az otlet, sem az ahogy leirtam, de megirtam es kiadtam.
2018. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!