Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki jobban szereti a Gyűrűk Urát, mint a Tűz és jég dalát?

Figyelt kérdés

2013. júl. 7. 23:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Tolkien világa zseniális és epikus, a Tűz és jég dala meg csak egy aktuálisan felkapott tucat unalom. Többször is nekiálltam a könyveknek és a sorozatnak is, de szerintem nagyon bugyuta az egész.
2013. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Keselyüstök ***** válasza:
68%
Nem, nem vagy egyedül. (én is így vagyok vele)
2013. júl. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
A Gyűrűk Urát nehéz is lenne túlszárnyalni, mint fantasy művet.
2013. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%

Az első válaszolónak: tucat unalom? Bugyuta? Mi? A Tűz és a Jég dala? Ezerszer zseniálisabb, mint a Gyűrűk Ura. Önmagában a szövege is művészet, hát még a kivitelezés. A Gyűrűk Ura bugyutább. A karakterek mélysége, az összefüggések, a konfliktusok... Ilyet a Gyűrűk Urában nem találsz.

A harmadik válaszolónak: Mivel Martinnak nem is állt szándékában teljesen fantasyt írni, nem hiszem hogy a Gyűrűk Urával össze lehetne hasonlítani.

Én a Tűz és a Jég dalát sokkal jobban szertem Tolkiennél.

2013. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy csak én vagyok gyerek még nagyon,de nekem a nyelvezete,a szókimondó és trágár stílusa nem jött be.A jellemábrázolások tényleg jók ,elképesztő mélységűek,de a Gyűrűk Urára nem lehet azt mondani,hogy bugyuta.Az azért nekem szellemi szinten is adott valamit.A nem létező tanmese jellege ellenére,még tanultam is belőle.
2013. júl. 8. 10:27
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert különbözünk. Mindenkinek más tetszik. Ideje lenne felfogni.
2013. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
felfogtam.
2013. júl. 8. 13:52
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem lehet a kettőt összehasonlítani. Az meg hogy a Tűz és Jég dala tucat unalom...hát erősen kétlem.

De igen mindenkinek más az ízlése. Én speciel jobban szeretem a Tűz és Jég dalát. Mesterien vannak ábrázolva a karakterek és a történetvezetés is nagyszerű.

Igaz hogy a Gyűrűk urát csak filmen láttam, de sok helyen unalmas volt és csak többszöri nekifutásra sikerült megnézni.

Ízlések és pofonok kérdése az egész.

2013. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

nyolcas! a film tenyleg unalmas es eleg hianyos a konyvhoz kepest.


A ket muvet nem erdemes osszehasonlitani, mivel eleg kulonbozo a ket vilag. A Gyuruk Ura egy kerek idealista tortenet, amolyan jo es rossz harca. A Tuz es Jeg Dala pedig (az en velemenyem szerint) jol indult, csak Martinon mar ott van a filmstudio nyomasa, minel tobbet kihozni (azaz minel hosszabb legyen). A karakterek kialakitasa, melyseguk nagyon ott van, nincsenek benne jok es rosszak (szerintem mindegyik ertheto okokbol olyan, amilyen).

A ket vilag melysege is mas dimenziokon mozog. A Gyuruk Uranak nagyon mely, hosszu tortenelem lett kialakitva, mig a Tuz es Jeg Dala is rendelkezik a mu kereteinel bovebb tortenelemmel, de nem olyan kidolgozottsagu, mint az elobbi.

A kettot egymas mellett is lehet szeretni, kedvelni.

2013. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem lehet mindenki ízlése egyforma. A Tűz és jég dala szerintem egy buta, unalmas, pocsékul fogalmazott valami, papír karakterekkel és nagyon hamar unalmassá váló történettel. Olvassa csak akinek ez jön be, de nem kell győzködni hogy mennyire jó, nem látatlanban alkottam róla véleményt.
2013. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!