Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnám beindítani a...

Hogyan tudnám beindítani a blogomat, vagyis hogy sokan olvassák?

Figyelt kérdés
Eddig akárhány blogot írtam, akár blogspoton, akár neonon kábé senki nem olvasta. Most megint írok egy történetet, közzé tettem neonon is és blogspoton is és neonon már jött egy kommentem is, de persze mindenki azt szeretné, ha sokan feliratkoznának a webhelyre és ha rengeteg komment érkezne annak mindenki örülne, ahogy én is. :) Egyébként a történetem fantasy, és angyalokról, barátságról és szerelemről szól :) Akit érdekel annak majd elküldöm, de egyenlőre azt szeretném tudni, hogyan indítsam be :) Előre is köszönök minden segítséget! 13/L

2013. júl. 14. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a lényeg hogy hányan látják ha megírod az már egy olyan nagy dolog ami alapból fantasztikus :) nekem is sok történet kavarog a fejembe de egyiket se írtam még le. Talán majd egyszer de nem azért fogom hogy mások elolvassák és tetszen nekik hanem azért mert jó érzés kiírni magamból :) Biztos ügyes vagy és azt javaslom hogy ezt csak magad miatt tedd ne mások elismeréséért :) Biztos ügyes leszel 17/L
2013. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha részt veszel a blogos közösségi életben. Tehát olvasod mások blogját, véleményt írsz a fejezeteikhez. Legyél visszatérő olvasó, aki annyira jelen van a blog életében, hogy a többi látogató és a szerző is megjegyzi a nevét, tudja, hogy kicsoda. Ha már többedik alkalommal kommentálsz egy blogban, szinte elkerülhetetlen, hogy valaki ne kattintson a nevedre, és nézze meg, te milyen blogon is ügyködsz =)

Valamint kérj linkcseréket, de ne pofátlan módon. Nézz szét minden egyes megcélzott oldalon, legalább nagy vonalakban tudd, miről szól a történet, írj pár kommentet, aztán kérj linkcserét, és fontos, hogy ez a kérés ne sablon szöveg legyen, amit mindenhova bemásolsz (egy csomó ilyet látni manapság).

Aztán. Vannak olyan blogok, amik kifejezetten azzal foglalkoznak, hogy más, igényes történetes blogokat ajánlanak. Írhatsz nekik, hogy nézzék meg a te blogodat, és írjanak róla véleményt, más ilyen blogoknál pedig konkrét ajánlót kell beküldened a saját történetedről, hogy azt majd felrakják.

Közzé teheted a történetet a Merengőn, az Imagine-on, az AFS-en, és egyéb helyeken is, hogy több olvasót szerezz. Ha így teszel, írd ki a fejezetek utáni megjegyzésbe, hogy a blogodon egy-két nappal hamarabb kerül ki a fejezet, mint a Merengőn/Imagine-on/AFS-ön. Illetve azt is írd ki, hogy két fejezet között a blogodon megjelenik egy kis részlet a következő fejezetből. Így akiknek nagyon tetszik a történeted, és nem bírnak várni, átpártolhatnak a saját blogodra, így szerezhetsz pár plusz olvasót. Na, meg ezeken az oldalakon is remek olvasóközönségre találhat a történeted =D

Szóval, mint egy csomó máshol az életben, itt is a kapcsolatok számítanak túlnyomó részt. Remélem, segítettem =)

2013. júl. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Már nyolc éves korom óta írok és eddig senkinek nem mutattam meg az irományaimat, de most úgy gondoltam hogy itt az ideje, hogy meg tudjam mit gondolnak mások az írásaimról, hogy mondjanak róla építő kritikákat, hogy mit változtassak róla, vagy mi a nem jó benne, de attól még teljesen szívből jön minden, amit leírok :)
2013. júl. 14. 22:55
 4/7 A kérdező kommentje:
2. kommenntelő. Úristen, nagyon köszönöm, tényleg nagyon nagyon sokat segítettél :)
2013. júl. 14. 22:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint a második vagyok =D


Eszembe jutott még valami: [link]

Nem tudom, ismered-e vagy nem, mindenesetre nagyon érdemes tüzetesen átvizsgálni a honlapot, mert rengeteg segítséget nyújt az íróknak, nem mellesleg egy olyan közösség jött benne létre, ami magába foglalja a blogírók egy részét, szóval, ha nem tudod, merre kezdd az egész "üzletet", ez egy remek hely az első lépéseknek =)

És blogolással kapcsolatos cikkeik is vannak, kikerestem azt, ami szerintem neked most a leghasznosabb:

[link]


És ez már csak egy saját tanács: mindenképp írj egy rövid fülszöveget a történetnek, amit kiraksz egy jól látható helyre a blogodon, mert nincs annál bosszantóbb, mikor csak a fejezetek vannak fent az oldalon, de sehol egy alaptörténet, hogy az alapján eldönthessem érdekel-e a sztori vagy sem. Ilyenkor kivétel nélkül kilépek a blogról, pedig lehet, hogy tetszene, ha elkezdeném. Szerintem még sokan vannak így, szóval gondolj ránk is =)

2013. júl. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen van egy rövid tartalomleírás a történetről, hogy tudják az emberek miről is szól ez a történet. Köszönöm a segítséged :)
2013. júl. 14. 23:58
 7/7 anonim válasza:

Látogass el több honlapra is és a vendégkönyvben, a fórumon, vagy az itt hirdess részlegen, esetleg a chat-ben hirdesd a blogod! Linkeld be és küldd el! És akkor többen és megnézhetik! Vagy tegyél linkajánlást! Itt egy pár oldal ahol linket tudsz ajánlani:


Lap.hu

Lapozz.hu


és a többi és a többi

2013. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!