Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy fantasy-t írok és a...

Benhb kérdése:

Egy fantasy-t írok és a véleményeteket kérném! Érdemes-e folytatnom? 16/F

Figyelt kérdés
Szóval egy fantasy-t írok aminek a címe: Egy Mágus Meséje. A történet a mi világunkban kezdődik: három kisgyerek a kandalló előtt ül és a nagyapjukat várják hogy elkezdje a mesét. Bence nagypapa meséje lesz a könyv története. ötven évvel ezelőtt mikor még Bence tizenhat éves volt a legjobb barátjával Sanyival épp a padlást takarították. Munka közben Bence hasra vágódik egy aranykeretes ládában. Cifrán szítkozódva feltápászkodik és sanyival együtt - aki éppen abba hagyta a barátja hirtelen kényszerleszállásán való nevetését- vizsgálják meg közelebről a kis ládikát. Mikor felnyitják a fedelet a láda hirtelen beszippantja őket. Átkerülnek egy másik világba ahol különböző mitikus lényekkel kell felvenniük a harcot vagy épp szövetséget kötni velük. A történet alatt sanyiról kiderül hogy félig tűzsárkány, bence pedig megtudja hogy mágus vér folyik benne. Neki meg kell tanulnia az ősei varázslatait, míg barátjának a sárkányság nehézségeivel kell megküzdeni. A cél: legyőzni a hatalomra törő gonosz Luthien-t és fekete sárkány hadseregét. Bence és Sanyi elutaznak az aránysárkányok hegyére ahol az aránysárkányok a különböző sárkány fajokat hogy együttes erővel legyőzzék a főgonoszt. Még nagyon az elején járok de lassan járj tovább írsz ;) ja és kérlek ne nézd a helyesírást mert telefonról vagyok.

2013. júl. 18. 04:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ne lombozzátok már le, na!! Szerintem igenis egyedi; írjad csak meg, szívesen látnék ilyen filmet:):) Olvasni nem nagyon szoktam; de szerintem jó kis filmet lehetne belőle csinálni:) De ha meg nem azért írnád, hanem kifejezetten másoknak, hát na, olyat ne csinálj!!:) Írd meg saját magad szórakoztatására!!:)
2013. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*ha örömödet leled benne, akkor miért ne írnád meg?:)
2013. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Persze, én se úgy értettem, ritkaság ha valaki 16évesen ilyennek foglalkozik, de gondoltam jobban örül az őszinte véleménynek mintha

'juj de szupi, szerintem ezzel fogod keresni a mindennapi betevőd'

2013. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is a Narnia ugrott be (ha láttad/olvastad, ha nem), aztán a gonoszról meg a feketesárkányáról az Eragon, Luthien-ről a Gyűrűk Ura, szóval annyira nem jött be, mert ezeket csak külön-külön szeretem és már amúgy is megírt történetekről beszélünk. De ha nem látta/olvastad egyiket sem, akkor is rá kell jönnöd, hogy ez rettenetesen sablonos. Elmész egy birodalomba, ahol véletlen pont te vagy az, akire várnak, Bence egyből mágus lesz, de még Sanyi is valami különleges szerzet... háááát. Nem. Mellesleg el tudsz képzelni egy jelenetet ezekkel a nevekkel? Csak a példának okáért:

Sanyi őrült üvöltéssel rontott neki a kardját markolászó, vérben forgó szemű Gézának. Géza pallosa megcsillant a fényben, ahogy lesújtott, de Sárkányölő Sanyi ismét rettenthetetlennek bizonyult, könnyedén hárította háromszor nagyobb ellenfele csapásait, azonban az előző, Hubával folytatott küzdelem kifárasztotta. Elvérzett volna, ha nem tűnik fel a semmiből Bátor Bence, hogy Sanyi segítségére siessen... Hááát. Megint csak nem.

Meg ez is annyira klisés, hogy a gonosznak fekete a színe, a jónak meg arany, vagy nem is tudom, nekem őszintén nem nyerte el a tetszésemet. Amúgy is, Sanyi a ló. Nem sárkányölő. Persze, folytasd, gyakorlásnak nyilván kiváló, de találj ki valami jobbat, valami eredetibbet, valamit, amit te is szívesen olvasnál, és nem századszorra.

2013. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!