Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket olvassak?

Kedves97 kérdése:

Milyen könyveket olvassak?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy szeretek olvasni, de eddig csak ilyen felkapott könyveket olvastam mint a harry potter, twilight, az 50 árnyalat mind 3 részét. Nem igazán vagyok otthon a témában mert mindig azt olvastam amit mások is olvastak mert csak ezeket ismertem. Tudnátok ötleteket adni?

16/L



2013. júl. 25. 00:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Műfaj?
2013. júl. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sándorjános ***** válasza:

Ha szeretnél elszakadni a felkapott irodalomról szerintem olvass/hallgass esztétikáról szóló elemzéseket mindegy milyen témában és ezek hatására bár minimálisan befolyásolva leszel (Nem szabad, hogy befolyásoljanak), mégis legalább meg tudsz majd fogni néhány szempontot, ami bár mindig is tetszett x-y olvasmányban pl: romantika, humor, drámaiság, katarizis, feszültség stb... mégse tudtad felmérni, hogy milyen formában találkozol vele. Csak, ha eröltetik, hogy vedd észre (a ponyvairodalom szeret mindent túlfokozni, hogy észre vegyék) így a minőség leadása híjján is képes leszel átfogóbban értékelni egy alkotást neked tetsző szempontok, vagyis ízlésed alapján. Pl: Lehet minőségibben van megírva, hogy miként aludt el x-y egy tanórán, mint amikor lekéste az utolsó találkozást barátnőjével hadba lépése előtt, ami mégis egy 50x felfokozottabb állapot.

Ami tippem van még: Menj el egy könyvtárba/ antikváriumba, keresd meg a legsnasszabb, legszürkébb, legszerényebb könyvet. Olvass belőle kb. két oldalt, majd vedd elő az aktuálisan legfelkapottabb könyvet és abból is szintúgy olvass. Nagyot fogsz nézni, hogy szinte mind a kettő azonos minőség (az esetek többségében), sőt ezek a mondhatjuk "underground" írók gyakran jobbakat alkotnak, mint a felkapottak. Tehát ne a reklámnak és a cukormáznak higgy, hanem a szemednek. Meg nem vagy te birka, hogy mindig a nyájt kövesd.

Még egy tipp: Ne ítélj elsőre! Van olyan modern könyv amiben nem történik SEMMI kb. 70 oldalon keresztül - de ott, ahogy máshol is, nem a történés a lényeg (persze elmaradhatatlan). Ha 1000 oldalt írsz úgy, hogy ezer különböző tájat muatsz be, amik közt egy személy vándorol, és ezek közt nincs összefüggés, hiába mozgalmas a történés, mégis a könyv unalmas lesz és vontatott, hanem a történéssel egyidőben, vagy azt megelőzően ábrázolt gondolati, esztétikai szféra, együttjátszás a fontos. Ez általában a végefelé olyan katarzist eredményez, hogy lerepülsz a székről (Lásd: krimi, mint műfaj). Elvontabb alkotók esetében viszont elmarad és egy tucat kérdést hagynak nyitva, megválaszolatlan. Az ilyen alkotások főként filozófusoknak, vagy gondolkodni szerető embereknek vannak írva.

3. tipp: Az igazán szép szimbolumok rejtve vannak, nem szabad, hogy a szádba rágják őket, ha sokat olvasol, ezeket te is felismered majd egymagad és önállóan adsz nekik értelmet. Egy jó író nem nézi hülyének a közönségét.

4. tipp: Van szád. Kérdezz bátran hozzá értőket, akár felnőtteket, tanárokat is, könyvtárosokat. Ők már csak tudják :)

Így ismerkedtem meg Hamvas Bélával, Kőrössy P. Józseffel.


Sok szerencsét a keresgéléshez, remélem rájössz neked mi tetszik igazán, ki a kedvenc íród, ha eddig ismerted, vagy egyáltalán nem :)

2013. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem tök mind1 milyen téren olvasol, az már manapság alapból nagy dolognak számít, hogy egyáltalán olvasol. Én is nagyon szeretek kb több mint 500 könyv felett járok. Ha a mai irodalom ennyire rabul ejtett akkor pár ajánlás.


Cassandra Clare: Mortal Instruments (Végzet ereklyéi sorozat)


Imádtam :D Egyszerűen lenyűgöz ennek a nőnek a fantáziája. Emellett ajánlom még az elő trilógiáját is.


Darren Shan: Vámpír könyvek


12 kötet, szintén nagyszerű volt, nekem 5 napba tellett elolvasni


Alex Flinn: Beastly (Szörnyszívű)

Kiss in Time (Csók pont jókor)


A szépség és a szörnyeteg, valamint a Csipkerózsika modern/humorral átvitt változata.


Neil Gaiman: Coraline


Mese alapú és kifejezetten jó "horror" sztorinak. Gyerekeknek én nem egészen ajánlanám.


Maggie Stiefvater: Mercy Falls farkasai


3 élménnyel teli kötet, amelyeknek a végén mindig elsírtam magam, illetve a köteten belül többször is. Szintén nagyon szerettem.


Claudia Grey: Evernight sorozat


4 kötet és ha jól tudom 1 kiegészítő kötet. Egy lányról aki a kezdetektől kezdve kalandokba keveredik. A könyv kezdetekor egészen más felállást gondoltam a két főszereplő között mint ami később kiderült. Szintén nagyon szerettem.


Alyson Noel: Evernight sorozat


Kicsit misztikus, romantikus, ezotérikus világba próbál meg bevonni. Amikor kezd unalmassá válni a kötet akkor nem szabad megijedni, tovább kell olvasni. :)


Simone Elkeles: Perfect Chemistry (Tökéletes kémia)


Semmi fantasy, csak maga a normál tények. Remek egy pár spanyol szó elsajátításához és egy különleges romantikus és humoros világ felfedezéséhez.


Na jó egyenlőre ennyi. Szerintem ezzel is feladtam a leckét elég rendesen. Ha bármire szükséged van, szólj, vagy ha esetleg szeretnél még nagyobb könyvlistát kapni. :)


17/L

2013. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs azzal semmi baj, ha még nem alakult ki a könyvekben ízlésed, idővel ki fog, addig, ha tetszenek a felkapottak, miért ne olvashatnád azokat? Ha más jellegű könyveket szeretnél, akkor tudom ajánlani Kurt Vonnegut, vagy esetleg Paolo Coelho könyveit, egészen más világokat tárnak a szemed elé, bár elég elvontak - főként Vonnegut - szóval lehet, hogy nem fog tetszeni, azért írtam ezt a két írót, mert a könyveik kicsit alakítottak a világszemléletemen, és tetszik a stílusuk. Nem árt, ha egyszer kipróbálod, hátha tetszik. :)
2013. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 haruharu válasza:

leírom pár kedvencemet, hátha neked is megtetszik valamelyik :)

Takami Kósun - Battle Royale

Jane Austen könyvek, pl. Büszkeség és balítélet

Örökség trilógia (Eragon, Elsőszülött, Brisingr, Örökség)

Gyűrűk ura

Tövisek hercege

Rejtő könyvei


remélem találsz kedvedre valót :)

2013. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A felkapott könyvek 99%-a csapnivaló, az utóbbi évek bestsellerei közül csak Darren Shan könyveire tudom nyugodt szívvel azt mondani, hogy a kályha begyújtásán kívül másra is jók (ezeket viszont nyugodt szívvel ajánlhatom, mert tényleg színvonalasak).

Szóval én ezeket az írókat ajánlom:

-Rejtő Jenő (humoros, kalandos, kicsit romantikus)

-Szerb Antal (kalandos, humoros, kicsit elvont és kicsit romantikus)

-Agatha Christie (krimi)

-Sir Arthur Conan Doyle (krimi, ő találta ki Sherlock Holmes-t is)

-Darren Shan (fantasy)

2013. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6-s


Én olvastam Agatha Christie, Rejtő Jenő, Paulo Coelho, Emily Bronte és még sorolhatnám. Emellett magyar íróktól is rengeteg olvastam. Szeretem Juhász Gyula, József Attila, Petőfi, Móra Ferenc, Jókai.. és ide is írhatnék még jó párat.


Viszont az, hogy te lesemmizd az olyan könyveket, amik neked nem tetszenek, mert ez a kijelentés másra nem utal: "Darren Shan könyveire tudom nyugodt szívvel azt mondani, hogy a kályha begyújtásán kívül másra is jók ", az csak egy szánalomra méltó dolog. Szerintem teljesen mind1, hogy ki és mit olvas, mert mindenkinek van egy saját ízlése. Neked pedig semmi jogod arra, hogy leoltod ezzel az embereket.


Én megértem, hogy némelyik mai könyv, egyszerűen borzalmas, de van akinek tetszik. Akkor hadd olvassa. Vannak olyan tinik, akik imádnak olvasni, viszont sokszor kenyérre nincs pénzük, és amikor megkapnak egy ilyen könyvet, boldogak, mert olvashatnak valamit... te meg a tűzre kívánod őket...


Én is a mai kamaszokhoz tartozom, mert 17 vagyok, de ugyanúgy elolvasok bármit. És se a mostani, se a régi idők köteteit nem ítélem el. Aki szeret olvasni, az elolvas mindent, nem fikázza jobbra-balra, a könyveket, nem csak a minőségre hajt.

2013. júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat.. Rejtő Jenőt is a magyarokhoz akartam sorolni!
2013. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem értem, miért kaptad így fel a vizet. A színvonal nem magánvélemény kérdése, hanem tény. Az, hogy A szürke 50 árnyalata, a Twilight, az Anita Blake sorozat, meg a többi színvonaltalan, az tény. Nem azért azok, mert én annak tartom őket. Hanem azért, mert gyér a szókincsük, a stílusuk a béka ülepe alatt van, a történetük pedig fantáziátlan, gyenge és lapos.

Ez nem az én egyéni véleményem, hanem tény.

2013. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy nem csak a te véleményed, de vajon olvastad őket? Vajon tényleg elolvastad az összeset? Szerintem nem. Valamint, itt/sőt nem csak itt, a jelen helyzetben ez nem tény, mert sokan mások szeretik. Sőt, úgy gondolják, hogy remek könyvek. Úgyhogy ez is tény...
2013. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!