Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ezek a személyiség...

Szerintetek ezek a személyiségek megfelelnek egy könyvben, vagy túl sablonosak/unalmasak?

Figyelt kérdés

Emma: Céltalan. Egyik fele a csinos, csajos/nőies ruhákat szereti, a másik viszont inkább a vadabb, merész stílushoz tartozik. Bizonytalan a jövőre nézve, keresi önmagát. Sokszor kerül bonyodalmakba a túlzott merész és mértéktelen alkoholfogyasztása miatt. Ő sem tudja milyen a valódi személyisége, de a könnyelmű látszat belül egy okos lányt rejt. Hívő családban nőtt fel, így hisz istenben és sosem meri magát kellően elengedni, (még a barátai előtt is csak ritkán) de ez idővel változik, hite viszont nem inog meg. Bulimiás.

Lora: Általában megfontolt, határozott, de felelőtlenül beszól bárkinek. Mindenki nevet a poénjain, még akkor is ha azt nem tervezte hangosan kimondani. Csajosan vad, kissé rockos stílusa van. Emma és ő legjobb barátnők már évek óta.

Jamie: Egy igazi pasifaló, könnyelmű, beképzelt, buli az élete, nem veti meg a party drogokat, de legbelül fél mindentől, amit így akar elpalástolni. Évek óta senki nem látta lapos cipőben, az ősei gazdagok, és bár senki nem hinné el róla, megdolgozott a pénzéért és egy fillért sem fogad el szüleitől.

Ben: Nate öccse. Füvezik, kicsit elborult, magának való, "lázadó". Régebben mindig kirekesztették a társaságból, de mára már rájöttek, hogy időközben sikerült felnőnie. Még Emmánál is fiatalabb, 17 éves.

Nate: Jó test, helyes arc, arany szív. Amit csak a barátainak mutat ki. Egyébként ha kell még verekszik is, mindig kiáll az igazáért és jóban-rosszban a barátai mellett van.

Ethan: A társaság bébiszittere. Általában megfontolt, bár vannak napok amikor magához képest meglepően elengedi magát. Általában legjobb barátjánál, Loránál van, mert Ethan szülei túl messze laknak a belvárostól, ahol mindnyájuk munkahelye/sulija van.

Carlos: Laza hippi srác, mindent könnyen vesz, semmit sem bonyolít túl. Ért a zenéléshez, és nagyon jó táncos. Sokáig csak barátként tekint Emmára, de aztán beleszeret, amiből rengeteg gondja lesz.


Még nem túl részletes, de nem tudom, hogy maga az alap milyennek tűnik eddig. Vagy hogy van-e olyan szereplő, akit meg kéne változtatnom, vagy teljesen kiírnom a sztoriból. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. aug. 2. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem esélytelen, hogy ezekre a karakterekre, különösen a lányokra alapozva egy értelmes történetet alkoss, amiben nincs minden tizedik oldalon egy ellentmondás. Szerintem alakíts még a karaktereken, túl sok mindent akarsz rájuk erőltetni, ami nem fog működni, mert az emberek nem ilyenek.
2013. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 rajcziz ***** válasza:

Olyan ellentmondásosak a szereplők, mint annak a rendje. Azt meg mégis honnan tudnánk, kire van szükség a történethez, ha azt sem tudjuk, mi a történet?


Vegyük Emmát! Nagyon vallásos, nem képes elengedni magát. De persze emelett buliőrült és iszik, mint a kefekötő.


Látom, nagyon erőltetni akarod ezt az alkohol- és drogkérdést. Ha fogalmad sincs a drogokról, ne tedd!

2013. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miután elolvastam, több szereplőn is elgondolkodtam, hogy talán skizofrének..
2013. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Emma karakterét magamról mintáztam, és én mondom ez így lehetséges. :) A drogokról tudok sok mindent, alkoholról is, ezzel nem lesz baj, a történet pedig a fiatalságról szól leginkább... meg a drogokról. köszönöm a válaszokat
2013. aug. 2. 21:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Emma skizofrén, a kevésbé kidolgozott szereplők csak azért vannak rendben, mert nem tudunk róluk eleget. írd meg, ha ez téged szórakoztat, de nem valószínű, hogy én elolvasnám. Szórakozásból viszont mindenki azt ír, amit akar.
2013. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, néhány így elsőre sablonosnak és unalmasnak tűnik, de nem ezen fog múlni a könyv. A lényeg, hogy mennyire tudod egyedivé tenni a karaktereket, ami hét szereplő esetében hét, de minimum öt fajta stílust jelent, egyedi beszédmóddal, aminek illene lejönnie a párbeszédekből. Persze lehet sablonkarakterekkel is nagyon jó könyveket írni, de abba nem hozzák be a komoly témákat. Ilyen pl. a SzJG, amit bár kifejezetten szerettem, de azért el kell ismerni, hogy nem a mély jellemábrázolás miatt szeretik.:))

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy Emmára túl sok mindent pakolsz, ami oké, ha ő a főszereplő, de ha nagyjából egyenrangú a többiekkel, akkor kicsit vegyél vissza szerintem belőle és dolgozd ki jobban a többieket.

A drog/alkohol témával pedig óvatosan bánj, mert rengeteg olyan könyvet olvastam, ahol ezek csak a "menőségi" faktort húzták fel, de a tiédben szerencsére nem ilyennek tűnik.

Röviden kissé klisésnek tűnnek, de csak rajtad múlik, hogy a könyv végén is azok lesznek-e.

2013. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aki skizofrén, az hangokat hall és paranoid, akinek több személyisége van, azt nem így hívják, hanem disszociatív személyiségzavarban szenvedőnek. Könyörgök, ne használjatok olyan szavakat, amiről nem tudjátok, mit jelentenek!

Amúgy miért ne lehetne jó sztorit kihozni belőle? Ilyen romantikus limonádét akarsz belőle, ha jól gondolom, másképp nem működik ez a sokszereplős felállás.

2013. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ha össze kéne hasonlítanom valamivel, akkor a Skins lenne az... olyasmi a sztori lényege is, a fiatalság, drog,alkohol,kapcsolatok, stb...
2013. aug. 6. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Bármilyen karakterekkel lehet jó történetet csinálni!! De meg hát mi ez, hogy sablonos!! :) Hát van egy csomó hasonló ember, h pl adott szituációban többen is ugyanazt csinálnák. Meg hát most nemigazán a karakterektől függ egy történet.:) Attól is, de inkább maga a cselekmény a fontos.:) Amúgy ilyeneket fölösleges megkérdezni, valakitől úgy is meg fogod kapni, hogy sablonos, ha ez eddig még nem történt meg!!:) Ne másokat kérdezgess, írd meg olyanra, úgy ahogy neked tetszik!!:) Bár én nem olvastam el a jellemzéseket, de biztos jók lesznek!!:)
2013. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Emma karaktere valóban nagyon ellentmondásos, de különben felkeltették a szereplők az érdeklődésemet. Ha jól megfogalmazod a történetet én nagyon szívesen elolvasnám!
2013. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!