Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen alapmuveket olvassak,...

Milyen alapmuveket olvassak, mit ajanlanatok?

Figyelt kérdés

17 eves lany vagyok es szeretnek orok klasszikusokat, igazi remekmuveket olvasni. :) Lehetoleg olyanokat, amikhez mar megertem. Ne legyen tul elvont, amit 17 eves fejjel nem erthetek meg.


Ezek a muvet 'nekem valoak' vagy meg varjak veluk?


Szall a kakukk feszkere

Uvolto szelek

Elfujta a szel


Ezeken kivul milyen konyvek vannak meg, amik kihagyhatatlanok? :)


Elore is koszonom a valaszokat? :):)



2013. aug. 8. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan elolvashatod azokat, amiket írtál (a kötelezőkön túl).


Ami még szerintem olvass el:

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak,

Henri Charrière:Pillangó,

Henryk Sienkiewicz:Quo Vadis,

J. D. Salinger:Zabhegyező,

Thomas Keneally:Schindler bárkája



Most így hirtelen ennyi.:)

2013. aug. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés (15 évesen olvastam először, imádom)

Voltaire: Candide (16 évesen olvastam, azóta imádom)

Tolsztoj: Háború és béke (16 évesen olvastam)

Bulgakov: A Mester és Margarita

Hrabal: Szigorúan ellenőrzött vonatok

Hrabal: Sörgyári capriccio

Szerb Antal: Utas és holdvilág

Szerb Antal: A Pendragon legenda

Szerb Antal: VII. Olivér

Rejtő Jenő könyvei (mostanában kezdik szépirodalomnak tekinteni, vitathatatlanul alapművek, és nem mellesleg letehetetlenül imádnivalóak)

Sienkiewicz: Quo vadis

Orwell: Állatfarm

Orwell: 1984

Madách: Az ember tragédiája (bár ez, azt hiszem, kötelező olvasmány is, legalábbis nekünk anno az volt)

Dumas: A három testőr

Dumas: Monte Cristo grófja

Dickens: Twist Olivér

Hugo: Nyomorultak

Balzac: Goriot apó

Stendhal: Vörös és fekete

Hemingway: Akiért a harang szól

Szolzsenyicin: Iván Gyenyiszevics egy napja

Agatha Christie krimijei (bár nem szépirodalom, klasszikusok, érdemes elolvasni párat, pl. Gyilkosság az Orient Expressen)

Sir Arthur Conan Doyle: A Sátán kutyája (szintén nem szépirodalom, de klasszikus - az eredeti Sherlock Holmes leghíresebb kalandja)

Flaubert: Bovaryné

Salinger: Zabhegyező (azon egyetlenegy világirodalmi klasszikus, amelyet teljes szívemből gyűlöltem, és gyűlölök a mai napig is - de azért illik ismerni)

Camus: A pestis

Hugo: A párizsi Notre Dame


Most így hirtelen ennyi jut az eszembe. Az általad említetteket is nyugodtan elolvashatod már, meg fogsz tudni birkózni velük.

2013. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszhoz: a Pillangó nem szépirodalom, de elég híres könyv, a maga nemében klasszikus, amúgy érdekes is, szóval azt sem árt elolvasni.

Ha a szórakoztató irodalom klasszikusai is számítanak, akkor olvass még valamit Wodehouse-tól (pl. Forduljon Psmitthez!), Jerome K. Jerome-tól olvasd el a Három ember egy csónakbant, Aszlányitól a Sok hűhó Emmiértet, Vaszarytól a Ketten Párizs ellent, Endétől A Végtelen Történetet és a Momót... stb.

2013. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és Verne. Nem is tudom, hogy hagyhattam ki. Kétévi vakáció, Nyolcvan nap alatt a Föld körül, stb.
2013. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Büszkeség és Balítélet Jane Austen , Zabhegyező , Hosszú jegyesség.
2013. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Száll a kakukk fészkére , mi lesz a kakukk vesztére.
2013. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
rejtő jenő!
2013. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen ezt a sok konyvet! :) Agatha-tol mar olvastam es szeretem, Zabhegyezot tavaly kellett elolvasni de nem tetszett ...(tanarunk szerint nem is valo meg nekunk...)


Koszonom megegyszer Nektek. :)

2013. aug. 9. 10:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha orosz irodalom akkor +1 Bulgakov: A Mester és Margarita
2013. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A száll a kakukk fészkére érdekes, és tanulságos, de engem rohadtul idegesített a vége.

Az üvöltő szelek szerintem nagyon unalmasra sikeredett, a történet sem tetszett.

Az Elfújta a szél viszont tényleg jó, én 14 évesen olvastam, és bár két hétig tartott az 1200 oldal, azért megérte (bár ott se várj túl jó végkifejletet).

Az én kedvencem a Zabhegyező (tudom, hogy neked nem tetszett, én 13 évesen olvastam először, és azóta vagy hatszor újraolvastam.

Ami szerintem tényleg baromi jó, az a Vörös és fekete, imádom benne Julien Sorelt :) Viszont, ha ezt elolvasod, akkor szerintem nézd meg előtte a 97-es filmet, mert abban nagyon jól ábrázolják őt, úgy könnyebb lesz elképzelni azt a jelenséget, amit róla ír.

A Bűn és bűnhődés is jó, vagy A nagy Gatsby, én ezeket is szerettem.

A másik nagy kedvencem Hemingway Búcsú a fegyverektől c. könyve. És persze Shakespeare az örök kedvenc, tőle is a Hamlet :)

16/L

2013. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!