Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha be akarok köttetni egy...

Ha be akarok köttetni egy könyvet, akkor én dönthetem el, hogy milyen legyen a külső borító, meg az a belső lap, ami összeköti az oldalakat a fedéllel?

Figyelt kérdés
Úgyértem, lehet mintás is, amit én választok ki, vagy szerkesztek/rajzolok meg, vagy csak egyszínű? Vagy ez teljesen az adott könyvkötőtől függ? Illetve mennyibe kerülhet kb egy 50 lapos könyv köttetése, meg a nyomtatás?(A5)Előre is köszi:)

2013. aug. 20. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Az árról nem tudok semmit, még nem kértem könykötőt ilyenre, csak szakdolgozat-kötés volt. Ott nincs igazán választás, így ez nem releváns. Azt hiszem, nincs egységes, nagyban függ az adott mestertől is. (Ha iparművész, jóval drágább.)

Hogy mit választhatsz te, az is a mestertől függ. Van, aki megadott lehetőségek közül ad választást, másnál ennél jóval szabadabb. Általában a borító kötött, vagyis van pl. max. tíz lehetőség az egyszínű bőrtől a cirádás csodáig, amibe nevet-címet belenyomnak, ha kéred, de saját borítót nem terveztethetsz. Ahhoz kell tördelés, nyomtatás megfelelő kartonra, fóliázás stb., ami nyomdai munka (a tördelés része nem feltétlenül). A nyomtatást sem fogja a könyvkötő vállalni, ezt is neked kell megoldanod: vagy elviszed valami másolószalonba, ahol kinyomtatod, vagy otthon. Viszont ez nem tartalmazza a tördelést, így gond lehet pl. a kötésmargó, vagy ha a borító mérete nem A/4. a könyvkötőnél. (Másolószalonban lehet beállíttatni ilyeneket, de az sem jelenti, hogy megfelelő lesz a végső tördelés. Elég csúnyán elcsúszhat, még akkor is, ha nincs benne kép.)

Ilyen kis kiadványokra régebben a Révai kiadó vállalt kis példányszámú magánkiadást cakkumpakk. Ötvenezertől már 100 példány lejött, ha jól emlékszem a cikkre. De ez bevallottan kis példányszámú, kis paginaszámmal dolgozó kiadványokra szakosodott lehetőség volt, hogy ma megvan-e még, nem tudom. A borítónál lehetett kérni keményborítósat is, de elsősorban fűzve adták. Ott a borítóképet is te szerkeszthetted (volt kapacitás kartonborító nyomtatásra is).

Ha nem csak köttetni szeretnél, javaslok egy nyomdát, de előtte akkor megfelelő tördelés kell. Ritka, hogy nyomda kis példányszámot is vállaljon, így ha tényleg csak egy példány, az jóval több melódba kerül majd, mint mondjuk ötven, mert akkor tényleg házi tördelés-nyomtatás-könyvkötés a megoldás. (És talán nem is sokkal olcsóbb. Nyomdától függ.)

2013. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2013. aug. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!