Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a kalandregényem...

Hogy tetszik a kalandregényem részlete? (Afrikában játszódik egy vadrezervátum vadőrének lányáról)

Figyelt kérdés

Az éjszaka különösen korán köszöntött a rezervátumra. Szinte észre sem lehetett venni, hogy a homokdűnék árnyékai egyre csak nyúlnak, majd belefolynak a sötétbe. A faházikóban látni sem lehetett, csak a hold világított be a fehér, hálós függönyön, de az is csak egy kis homályos fényt adott. A szél könnyedén fújt át a hálón. Csak a függöny súrlódó hangját és Rumbad halk dorombolását lehetett hallani. Egyre közelebb bújt hozzám, addig, míg rá nem feküdt a kinyújtott karomra, mintha csak azt szerette volna, hogy átöleljem. A kerítésen kívüli hatalmas majomkenyérfa árnyékot vetett a fehér függöny sarkára. Az egész szobában ez az árnyék volt az egyetlen dolog, ami mozgott. Semmi másra nem figyeltem, csak a függöny sarkára. Hirtelen... Valami elsuhant a függöny előtt. Egy sötét árny volt az. Megmerevedtem. Talán csak két másodpercig volt az ablak előtt, de az elég volt ahhoz, hogy az ijedtségtől meg se bírjak mozdulni. Levegőt sem mertem venni. Halk nyikorgást hallottam a háztól nem messziről.

-Hát persze!- suttogtam.-Visszajött. Joe visszajött!

Hirtelen kiugrottam az ágyból, és felkaptam Rumbadot. Elrántottam a szőnyeget a szoba közepéről, majd az alatta lévő csapóajtót felnyitottam. Gyorsan, de óvatosan beraktam a rejtekhelyre, ott biztonságban volt. Már tényleg alig fért be. Felkaptam a papucsom, és kirontottam a házból. A gepárdkölykök kifutója teljesen üres volt, mind a hét eltűnt. A kapu pedig nyitva állt.

-”Szóval tényleg nem kapta el a rendőrség, és tényleg nem hagyta abba a vadászatot. A kölykök kellenek neki, és most már nála vannak.”-gondoltam

Rohantam apa házikójához, amilyen gyorsan csak tudtam. Megálltam az ajtóban. Valamiért egy másodpercre megfordult a fejemben, hogy nem szólok apának, hanem Joe után megyek, de nem is gondoltam végig, máris dübörögtem apa ajtaján.



2013. aug. 24. 01:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz, nekem tetszik, de:

Hold nagy betű!

Függöny... függöny, fehér függöny, függöny. Ilyen rövid szövegben túl sokszor használod a függöny szót.

Ezeket leszámítva tényleg jó!

2013. aug. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igazad van, ki is javítom! Köszönöm!
2013. aug. 24. 02:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, első, a hold nem nagybetű. Akh. 185.

"185. Ha a föld, a hold és a nap szót tulajdonnévként használjuk, nagybetűvel kezdjük: a Hold távolsága a Földtől stb. – A mindennapi írásgyakorlatban azonban az ilyen tulajdonnévi szándékú szóhasználatot fölösleges erőltetni, tehát: föld körüli utazás, a hold szépen világít, a nap sugarai stb."

2013. aug. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat, rosszul tudtam. :/
2013. aug. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lilith1994 ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik:) Viszont a szó ismétlés nem jó.... de azt leszámítva tényleg nagyon tetszik :)
2013. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan érted, hogy különösen korán köszöntött az éjszaka a rezervátumra? Ez inkább valamilyen fantasy-be illene, amikor a sötétet a gonosz ellenség okozza, nem pedig természetes folyamat.

Gepárdból és majomkenyérfából arra lehet következtetni, hogy fás szavannán, vagy fás-füves szavanna határán vagyunk, de akkor honnan vannak a homokdűnék?

2013. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A rezervátum tényleg szavannában van, a homokdűnék nem olyan nagyok, mint a sivatagban, hanem két-három méter magasok, a tábor mögött pár méterre vannak. A főszereplő hívja homokdűnének, mert a Rumbaddal, a gepárddal oda szoktak felmenni, hogy szemügyre vegyék a "birodalmukat".
2013. aug. 24. 18:00
 8/12 A kérdező kommentje:
És a szóismétlést már kijavítottam, köszönöm!
2013. aug. 24. 18:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a kifogásolt "különösen korán köszöntött be az éjszaka" rész csak megfogalmazásában nem megfelelő, értem, mire akar gondolni a szerző. Rejtő használja néha, hogy "átmenet nélkül köszöntött be a trópusi éjszaka" - de ez kifejezetten egyenlítői területre jellemző, a szavannák területén még van átmenet. Akkor lehetne jogos a különösen kifejezés használata, ha a főszereplő (a nézőpontkarakter) addig nem látott volna ilyet - de ott él. És akkor is csak úgy, hogy különösen hirtelen/gyorsan. Nehéz átadni az olvasónak az ilyet, sok meló lesz vele, de nem csak ezzel.
2013. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, a lány nem ott él, csak pár hete költöztek oda, az apja ott kapott munkát.
2013. aug. 25. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!