Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen A Gyűrűk Urára, meg a...

Milyen A Gyűrűk Urára, meg a Tűz és jég dalára hasonlító fantasy regényeket tudtok ajánlani egy 13, lassan 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Ami a Tűz és jég dalára hasonlít,az lehetőleg ne legyen túl trágár:)

Egyébként meg utóbbit nem olvastam még ki,de nekem nagyon tetszik/tetszett mindkettő.Még a Gyu is,pedig abban nagyon sok a leírás.


2013. aug. 30. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mirk ***** válasza:

Szerintem a Gyűrűk Ura és Martin sorozata egyáltalán nem hasonlítanak.

A GyU egy mese, elejétől a végéig, a Tűz és Jég dala pedig akár történelmi is lehetne, realisztikus, néhány mesebeli elemmel.


Az első törvény inkább a jég és tűz dalára hasonlít, de több varázslat van benne, és kevesebb főszereplő, így könnyebb olvasni.

2013. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
persze,az tény,hogy különbözik a kettő,de a műfajban,most ezek a kedveceim.
2013. aug. 30. 14:54
 4/8 esther98 ***** válasza:
100%

Mindig azt mondják, ha szeretted a Narniát, szeretni fogod a Gyűrűk Urát is, és szerintem ez fordítva is megállja a helyét :)

Szóval folytasd a Narnia Krónikái-val :)

2013. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,a Narniát,már vagy milliószor olvastam :)
2013. aug. 30. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszi Alkony Sárkányai

Téli Éj Sárkányai

Tavaszi Hajnal Sárkányai

És még jó pár része van

Margaret Weis és Tracy Hickman írta a sorozat legfontosabb és legjobb könyveit.

Hasonlít a Gyűrűk Urára egy kicsit de a karakterek összetettebbek nem mindenki jó vagy gonosz.

2013. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Gyűrűk Urát még nem olvastam, de láttam, és tervezem hamarosan olvasni.(A másikról kb. semmit sem tudok, így ahhoz nem fűznék semmit sem).

Ha tetszett a Gyűrűk Ura és hasonló könyveket keresel, akkor ajánlom Christopher Paolini Örökség-tetralógiáját.

Elég hosszú az összes része, az utolsó közel 1000 oldalas, de nekem még kevés is volt :) Itt vannak sorban a részek:

1. Eragon

2. Elsőszülött

3. Birsingr

4. Örökség, avagy a Lelkek Sírboltja

(Remélem tudtam segíteni)

13/L

2013. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi,Örökségből csak az Eragont olvastam,de nagyon koppintja A Gyűrűk Urát,csak olvasmányosabb
2013. szept. 1. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!