Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok könyveket amiknek...

Mondanátok könyveket amiknek van mondanivalója?

Figyelt kérdés
Tehát ami izgalmas is,és lehet az elolvasása után gondolkozni,például az életen. :)) Köszönöm:)

2013. szept. 5. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ki lehet röhögni, de nekem az Éhezők viadala ilyen volt. A fiataloknak célzott vérengzős, izgalmas külső alatt annak a trilógiának igenis mély mondanivalója van. Én kiéreztem benne az igazságtalan hatalmak és az elnyomás elleni tiltakozást, és igencsak elgondolkodtatott.
2013. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

elmélkedünk, elmélkedünk? :D

Lauren Oliver: Mielőtt elmegyek

Sarah Dessen: Altatódal (ez nem annyira, de jó)

Kelley Armstrong: Sötét erő trilógia (3 részes: 1 A szellemidéző, 2 Az ébredés, 3 Leszámolás)

az utcsolsó sem annyira, de nekem nagyon tetszett és azért egy kicsit az :D ne bízz meg mindenkiben...

az első a legjobb neked és még jó is! mindegyiket olvastam és én imádtam őket! :D

remélem segítettem

2013. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen könyv van, pl.:

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés (szerintem ez a non plus ultra, egyszerűen tökéletes könyv)

Voltaire: Candide (könnyebb olvasmány, extra jó mondanivalóval)

Darren Shan: A vézna hóhér (kortárs thriller, egy kicsit kemény, de nagyon ütős mondanivalója van)

Orwell: Állatfarm (olvasmányos, könnyű)

Orwell: 1984 (nehezebb olvasmány, de ha az Állatfarmot elolvastad és tetszett, ennek is érdemes nekilátni)

Furcsamód engem Rejtő könyvei is mindig elgondolkodtatnak - az életen, a világmindenségen, meg mindenen, ahogy Douglas Adams mondaná. Szóval ha valami humorosat, izgalmasat és letehetetlent, de egyben elgondolkodtatót szeretnél, Rejtőt is tudom ajánlani.

2013. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Az éhezők viadalát én is imádom,és szerintem is kifejező volt:) És a többieknek is köszönöm hogy ennyi mindent felsoroltak:)
2013. szept. 5. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyírő József: Kopjafák

ez igazán elgondolkodtató! a halált és az ahhoz közeli élményeket meséli el, több ember szempontjából

2013. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Yann Martel - Pi élete

Kathryn Stockett - A Segítség

2013. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Janne Teller: Semmi

Celia Rees: Bűbájos Mary

2013. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dan Brown-Inferno

Robert Merle-Védett férfiak

Dean R Koontz - Shadow street 77


Mindegyik izgalmas és a történet mögött komoly, morális kérdések merülnek fel.

2013. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sarte könyvei mondjuk

Pynchon könyvei

Cioran könyvei

2013. szept. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Victor Hugo: A nyomorultak

Thomas Mann, Kosztolányi, Batbits regények (pl Mario és a varázsló, Tonio Kröger, Édes Anna, Nero, a véres költő, A gólyakalifa)

Salinger: Zabhegyező

2013. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!