Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és jég dala SPOILER! Hogy...

Tűz és jég dala SPOILER! Hogy is van Vörös Nász után? Jeyne Westerling témában.

Figyelt kérdés
Néztem a sorozatot, majd az öt könyvet kiolvastam egymás után. A sorozatban a Robb feleségét megölték, kivágták belőle a gyereket. A könyvben viszont túlélte a vörösnászt, mert ott se volt. Ha jól emlékszem a 4. könyvben van róla szó, hogy össze akarják érdekből házasítani. De lehet, hogy terhes Robbtól,és itt meg akad a szál. Szóval én olvastam felületesen vagy meghalt később a könyvben? Mert azon kattogok, hogy mivan ha születik egy ifjú ifjú farkas? :D

2013. szept. 15. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jeyne anyja titokban szövetkezett Tyvinnal, és rendszeresen holdteát itatott a lányával, hogy az Ifjú Farkasnak ne lehessenek utódai - Jaime egyik POV-jában mondja el Jeyne anyja Jaime-nek ezt a titkos megállapodást, sem Jeyne, sem az apja, sőt, úgy emlékszem, hogy a nőn kívül senki sem tudott róla. Volt is ebből sértődés, sőt, még Jaime is megjegyezte, hogy milyen aljas dolog volt a lányával szemben. Szóval nem, nem terhes.
2013. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"úgy emlékszem, hogy a nőn kívül senki sem tudott róla"


Úgy értettem, hogy Jeyne anyján és Tywin-en kívül... :D

2013. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tényleg, így már beugrott nekem is. Csak 2 hónap alatt olvastam ki az 5 könyvet, általában hulla fáradtan reggel melóba menet vagy meló után és így nem jutnak eszembe dolgok.. Bár én bizakodom benne, hogy nem hatott a holdtea :D meg a csaj életben maradt akkor a könyv szerint.
2013. szept. 15. 19:53
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, hogy lesz gyerek, hiszen akkor a sorozatban is életben hagyták volna. Eleve üzenet volt az, hogy Talissát hason szúrták a készítőktől és persze Martintól: nincs gyerek. Szerintem.
2013. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Igen, holdteát itattak vele h elvetéljen.


Am a Talissa karakterrel sztem csak egyszerűen leegyszerűsítették a sztorit, nem kimondottan azért ölték meg a sorozatban,h tuti ne legyen Robbnak gyereke, hanem azért mert 1)nem kellett képbehozni a Westerling házat 2)kilehet hagyni az összeesküvéses holdteás részt 3)mivel Talissa egy egyszerű gyógyítónak tűnt, így Walder Frey mégjobban megsértődhetett, ami még alaposabb indokot adott a Vörös Nászra


De am sztem ez is olyan szar,h a csak a sorozatot úgy vannak vele,h "Mocskos Walder Frey! De Roose miért árulta el őket?????" közben meg épp Roose tervelte ki az egészet :D

2013. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nana! Azért lehetnek még csavarok. Catelyn nemegyszer hangsúlyozta hogy jó csípője van a szüléshez. De mikor Jaime a Fekete Hal szökése után Zúgóban van, azt mondja, hogy nagyon törékeny, és a szöges ellentéte annak amit Catelyn látott. Szóval az is lehet, hogy szökésben van.

A Freyek meg a Boltonok rohadjanak meg. :DD

Vagy kerüljön meg Rickon, vagy Jeyne. Brynden meg a kedvencemmé lépett elő Robb halálával.

2013. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

olvastam egy nyilatkozatot az írótól, azt mondta, hogy Jeyne nem terhes, és azért lett a filmbe belerakva, hogy Talisa vagy hogy hívják ott meghal, hogy elejét vegye a további összeesküvés gyártásnak.

A történet szempontjából elég hülye dolog lenne ha megszületne Robb utódja, mert akkor egyrészt értelmét vesztené a végrendelet amiben Jont nevezi meg utódjául, másrészt ha Jon meg is hal, éveket kéne várni amíg a gyerek elég idős lesz, így meg majd kitörhet a harc az örökségért Sansa, Bran é Rickon között, hiszen senki nem tudja hogy a többiek életben vannak-e. Robb halálának épp az volt az egyik értelme, hogy megkeverje a szálakat Északon. Ha lenne egy jogos örökös, nem is lenne kérdéses hogy ki Észak ura.

Egyébként ugyanezért lett a filmben egyértelműsítve Loras és Renly szerelme, mert sok volt a konspiráció.

2013. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5ösnek:

Roose tervelte ki a dolgot, igen, de neki egy ez szükséges lépés volt a háborúban. Walder Frey volt az aki megszegett egy olyan szokást ami miatt az isteneket is magára haragította, úgyhogy erkölcsileg abszolút ő a nagyobb bűnös. Na meg Robb, aki egy hasonlóan szent esküt szegett meg nagyon csúnya módon.

2013. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, de Roose meg azt árulta el, akit megakart koronázni Észak királyának...
2013. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az meg a másik,h Walder Frey egy besz@ri ember és Roose nélkül nem igazán mert volna ilyet tenni. Roose agyafúrt és megalkuvó plusz a fogságában volt Jaime, aztán házasság általi kapcsolat kötötte/köti a Freyekhez és a seregben, amit ő vezetett voltak Freyek, akikre könnyen ráerőltethette az akaratát. Így mindössze a királyát ölte meg, annak az anyját (igen feltámasztották, de akkor is), plusz minden nagyobb északi család vesztett el tagokat, meg jópárat bebörtönöztek.


De még így sem lehet azt mondani,h Roose tehet az egészről, mert nagyon visszalehetne vezetni a szálakat,h mi okozta a történteket, teljesen a történet elejéig.

2013. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!