Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti elolvasnátok ezt a könyvet?

Ti elolvasnátok ezt a könyvet?

Figyelt kérdés

Részlet:

Ott ültünk Julie és én és éppen csókolózni készültünk. Mind ketten meg voltunk szeppenve, mert bármelyikünk is lép vissza az bolond módjára a levegőbe fog csókolni. A lány közelebb jött, mire én merően néztem őt. A szemhéjait lecsukta és szája vészesen közeledet az enyémhez. Innen már nincs visszaút a szemek becsukása, és rajta …

Boom!

Egy lökéshullám leterített a fejem pedig összeütközött a lány kobakjával. A csalódottság érződött miközben Julie fejét tapogatta. A robbantás mögülünk hallattszot. Ettől az egész iskola megremegett. Végig néztem a lányon a haja most tele volt üvegszilánkokkal, de nem volt komolyabb baja. Gyorsan oda nyújtottam a kezem és felsegítettem. Teljesen meg voltam zavarodva, és ezt az ő arcáról is le lehetett olvasni.

- Dame, mi történik? – kérdezte lesöpörve fejéről az üvegszilánkokat.

- Nem tudom, de minél előbb el kell hagynunk az épületet. Ez az egész olyan mintha valaki … - de nem fejeztem be a mondatot. Féltem a választól, hogy talán igaz lehet. – Talán bosszúból. Nem tudom – hagytam rá. Ez az egész nem lehet véletlen. Ma nem!


A legfölső emeleten voltunk. Az út lefelé egészen négy emeleten keresztül vezetett. Az első a tanárok emelete, az igazgató székhelye majd kettő a fölsős diákoké és utána egy az alsósoké. A földszinten pedig az ebédlő. Gyorsan végig pásztáztam agyamat az utolsó emléken. A robbanások végül mind a négy szintet el fogják érni. Úgy kell időzítenünk, hogy idejébe kikerüljük az öszeset.

Kövess! – mondtam miután gondolatban megrajzoltam az utunkat lefelé.


Gyorsan megtettük az első emeletet. Menet közben számoltam magamban a másodperceket. Még nem! Hátra vontam Juliet a folyóson túlra, mire előttünk feldördült a puskapor. Julie azzal nézéssel figyelt, amit a nap folyamán azt már sokszor: „Ezt meg honnan … ?”. De nem törődtem vele. Itt a vége, a detonáció, ami végigfolyt az egész épületen, megelőzött minket. A legbölcsebb az lenne, ha itt kivárnák, míg eldörren az utolsó puska puff és utána … - Nem! – szólt egy másik kis hang a fejemben. - Mire kiérünk ránk omlik az egész épület. - Kerülő úton kell mennünk. A lift nem müködött, így hát elindultunk a másik írányba. Ide nem fog követni a tűz. Leérve a második emeletre, még mindig nem láttunk egy diákot se. Szerencsére ők kijutottak – hálálkodtam. Míg le nem értünk, nem követett a baj. Az földszinten voltunk, pár méterre elöttünk megláttuk az Exit feliratú kérszárnyú ajtót. Az örömtől kissé kótyagos lettem, mire poros arcomon mosoly rándult. Kijutottunk! Ez a pár másodpercnyi pihenés elég volt arra, hogy bekövetkezzen a baj. Hirtelen egy pillanatra minden lelassult. Pityegést hallatszott mellőlem. A legrosszabbtól tartva ellöktem magamtól Juliet. Ő a földön landolt a hirtelen rántástól, pár méterre. Reflexből az arcomhoz kaptam kezemet. Visító durranás, majd pár repesz az arcomhoz kapott és végül engem is leterített. A földre csapódtam és vérző fülemet markolásztam. Tűz volt mindenhol! Meg próbáltam felállni, de úgy szédültem, hogy nem ment és a fülem megállás nélkül sípolt. Minden erőm arra ment el, hogy el ne ájuljak.

- Jason! – halottam még egy utolsó segélykiáltást. Minden elhomályosult. Majd végül minden akarat erőmet leküzdte a zavarodotság és a rosszulét, eszméletlenül a földre rógytam.


Foszlányok képsorok: Julie vállára tette kezemet és kivisz az épületből, sikongó diákok vesznek körbe, feltesznek egy hordágyra. Kinyitottam a szemem, és a körülvevő aggódó diákok között elkezdtem keresni barátaimat.

- Dj! – jött oda elsőnek Charlie – Mi … Mi történt? - szörnyülködött. Látszott, hogy ő is alig kap levegőt a döbbenetől és a kétségbeeséstől.

Erősen ziháltam alig jött ki hang a torkomon.

- Valaki … valakik … szándékosan okozták a tüzet … Felrobbantották! … Felrobbantották – ismételtem majd behunytam szemeimet és átadtam magamat a megnyugtató sötétségnek.



2013. szept. 20. 22:01
 1/6 anonim válasza:
Egész érdekes, milyen könyv ez?
2013. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de ez alapján a rövid részlet alapján én nem olvasnám el. Sok (nagyon sok!!!) a helyesírási hiba, és a stílussal is vannak problémák, már az első bejegyzésben is van egy csomó fura kifejezés. Az ötlettel alapvetően nincs probléma, a kivitelezéssel sajnos annál inkább.
2013. szept. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg a helyesírási hibád, plusz a fogalmazásod is förtelmes. Gyakorolj még sokat, mert így reménytelen.
2013. szept. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én nem. Sok benne a helyesírási hiba, kicsit érthetetlen a történet, és néha úgy éreztem, hogy túl hosszúak a mondatok, kellett volna oda vessző, vagy kezdj új mondatot!
2013. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Például ez a mondat is fura volt:

Ott ültünk Julie és én és éppen csókolózni készültünk.


Itt is egybeírtál két mondatot, és így teljesen értelmetlen lett!

2013. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok fogalmazási hiba van benne. Nem mindegy, hogy körbe, vagy körben. Aztán a történet is. Annyira rohansz, hogy nem lehet követni. Részletesebben kellene leírnod mindent.
2013. okt. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!