Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek folytassam?

Szerintetek folytassam?

Figyelt kérdés

Írok egy könyvet, és már van 157 gépelt oldalam. A testvéremnek és két barátomnak tetszik, de itt sokan azt mondta rá, hogy: pfúj, förtelem, ezt nem lehet elolvasni.

Szerintetek folytassam? Őszintén.



2013. szept. 22. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Talán linkelj be egy részletet. Így mégis miből tudnánk megítélni?
2013. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2130-as években kialakult egy olyan szép szokás, hogy a szerelmes párok az esküvő előt három -négy héttel elbeszélik egymásnak az élet történetüket, és meghelgatják a másikat. Ilyenkor elmennek valahova, van aki kihalt helyre, ha nem akarja, hogy mindenki halja, vagy csak egyszerüen az egyikük lakásába, és ott elmesélik, ami szerintük fontos volt az eddigi életükben.

Ebben a történetben, regényben vagy minek nevezzem ezt, igaz, hogy már 2204-ben vagyunk, a szokás még mindig létezik. Szóval ebben a regényben pont ennek a szokásnak tesz eleget öt pár. Öt pár, öt külömböző helyen. Párizsban, Londonban, Washintonban, Rómában és Frankfurtban. Az öt férfi, hisz öt férfi van, gondolom mindenki így gondolja, mind Helston-ban született( Helston egy Nagy Britaniai, Angliai város), és az öt nő pedig Bristolban (Ez úgyszintén Angliai)(igaz, hogy az egyikükre ez a megállapítás hibás, de azt eggyelőre nem tudatom veled, vagy önnel, ha nem akarja , hogy tegezzem, mert úgy is megtudod egy kicsit később).

(...)

-Helen...-törte meg a csendet elsőként Jimi-bocsáss meg nekem, hogy eddig nem szóltam... de nem vehetlek el..., persze nem azért, mert meg van tíltva, vagy mert nem szeretlek...azért van...mert...szörnyü vagyok...olyanokat tettem...amik megbocsáthatatlanok...

-Jimi, azt hiszed, hogy csak te tettél rosszakat? Én sem vagyok egy kis angyal, sőt, én még öltem is!

-Heh, én is öltem, és nem is jelentéktelen embereket....legalább is nekem nem azok...

-Figyelj Jimi, ha nem akarod elmesélni, nem kell, de én, én elakarom.

-Ne, ne érts félre. Elakarom, csak szeretném ha tudnád, hogy bármikor félreálok az életedből.-Ezt néhány perc csend követte, majd (végre!!!) elkezte mesélni a történetét.

-2175-ben születtem, és 5 évesen mentem iskolába. Nem szerettem túlságosan a szüleimet, akik mindig megszabták, hogy mit csináljak, és mégsem foglalkoztak velem. Ha fenn maradtam 1-ig, akkor beszélhettem csak velük. Karácsonykor mindig takarítottunk, de ajándék? Semmi. Karácsonyfa? Mi az? Mindenki mindig mondta, hogy ezt meg ezt kapta az angyaltól. Én halgattam. Mikor megkérdeztem anyámtól, hogy miért nem kapok soha egy ajándékot se, azt felelte:

- Nem akarunk elkényeztetni. A többi gyerek mind el van kényeztetve. Mi nem szeretnénk elkövetni ezt a hibát.

Gazdagok voltunk, mégis, sosem volt semmim, amit akartam. Én mindig készítettem nekik ajándékot.

-Anya, nézd ezt neked rajzoltam, ez te vagy!-mondtam egy alkalommal, amikor éppen születésnapja volt.

- Szerinted így nézek ki!? Ennyire becsülsz?! Ez egy szörnyű rajz. Te nem tudsz rajzolni. Amúgy is, a rajzolás haszontalan időpazarlás.

- De a rajztanár bácsim azt mondta, hogy jó...

- Akkor az az ember agybeteg, vagy még sosem látott engem. Fiam, már 5 éves vagy ideje tudnod néhány értelmes dolgot is. 1256 szor 2036 mennyi?

-Hát...ezt még nem tanultuk...

-Akkor tanuld meg!

Ha valamiből nem 10-est kaptam, akkor megvertek, illetve, hogy pontosabb legyek, megverettek a házvezető nővel. Csak annak tudtam örülni, hogy járhattam judozni. Szerettem azt a sportot. Jártam versenyekre, győztem, de ők soha, de soha nem néztek meg. Ha baj történt velem, meg volt tiltva hogy segítsenek, hogy legyek életrevaló. Jobban szerettem az iskolában, mint othon. Mikor kijártam mind a 9 évet az iskolában, egyetemre kellet menni.(14 éves voltam)

-Apa-mondtam egy éjszaka apámnak-eldöntöttem milyen egyetemre akarok járni.

-Eldöntötted? Jó vicc volt. Én már rég eldöntöttem, hogy te is, mint én mérnökire méssz, majd átveszed az én mindenféle cégemet.

- De én nem szeretem a mateket!!! Elegem van már abból, hogy mindig ti mondjátok meg, hogy mit tegyek. Művészetire akarok menni! Miért nem lehetek én is normális? Miért? Utálom a mateket!

-Jim, te is olyan betegesen hülye vagy, mint minden gyerek. Mipróbálunk gyógyítani.

- De miért nem szerettek engem?

- Azért, mert hülye vagy. Miért szeressünk egy idiótát?

- Mert a fiatok...

- Az nem ok arra, hogy szeressünk. Hidd el, én sem vagyok boldog, hogy te vagy a fiam.

Ekkor kimentem a szobából, becsomagoltam mindenfélét, felvettem a kabátomat, majd vissza mentem a szobába.

-Méssz vásárólni?-Kérdezte csúfosan apám.

-Nem. Elmegyek.-mondtam.

-Á, szóval mocskos csöves leszel?!-szólalt meg anyám.

2013. szept. 22. 14:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Huh... már az első mondatban 4 nyelvtani hiba van... Utána pedig csak sokasodnak ezek. Nem olvastam végig, mert kínszenvedés lett volna.

Nagyon sokat kell még gyakorolnod, ha te ezt tényleg komolyan gondolod. Nagyon sok a hiba benne és a stílusod is kiforratlan, nagyon amatőr, illetve nem regénybe való. Plusz az is igénytelenségre ad okot, hogy nem javítod ki ezeket utólag. Ha te képes voltál 157 oldalt ilyen stílusban megírni, az már nem semmi, de én az életben nem olvasnék el egy ilyen "könyvet".


Hány éves vagy? Gyanítom nem több 15nél.

2013. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok, és igen, azt én is tudom, hogy nagyon béna vagyok helyesírásból. Amúgy ezt a részt 12 évesen írtam, de átnéztem mostanság is. De azért elolvashatnátok az egészet, amit kiírtam.

Köszi a választ. :D

2013. szept. 22. 14:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha könyvet akarsz írni, akkor a helyesírás alap követelmény. Ha beadnád egy kiadónak, hogy nézze át, hátha lát fantáziát a történetedben, ő is az első mondat láttán elförmedne és fejezné is be az olvasást.
2013. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, de megkérhetek majd valakit, hogy nézze át velem, vagy majd amikor többet tudok, akkor átnézem én magam, és kijavítom. De a történetet írhatom attólmég, mert írás közben is fejlődök.
2013. szept. 22. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! A történet sztorija alapjában véve érdekes, sok dolgot ki lehetne hozni belőle, szívesen olvasnám, de...

De tele vannak olyan helyesírási és fogalmazási hibákkal, amik agyoncsapják az egészet.

Nem tudom, hogy milyen szövegszerkesztőt használsz, de egy Word vagy egy Libre Office bőven kiszűrné a felét. A zárójeles megjegyzéseket kérlek hanyagold, mert a téma nem gyerekkönyvbe illő és gondolom nem is akarsz olyat írni. Nekem kicsit elkapkodottnak tűnik, de persze ezt egy részletből nem lehet megmondani.

Ha akarod én szívesem átnézek és kijavítok nagyobb részleteket, ha nincs senki, aki segítene.

Olvass sokat és gyakorolj, ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy hagyd abba. Ha téged ez szórakoztat és szeretsz írni, akkor mindenképp csináld. Az első írások mindenkinél gyengébbek, de egy harmadik/negyedik már minőségi is lehet. Tehát sok sikert és ha szeretnél, akkor nyugodtan küldj egy üzenetet.

2013. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A Sárkányidomár válasza:


Ha könyvet akarsz írni, akkor a helyesírás alap követelmény."


Ez jó lesz, tedd el egy humorosba, alapkövetelmény külön a helyesírás szó után cshesző.

2013. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Speradiel válasza:

Szia!


Először is: szerintem nagyon jó dolog, hogy valaki ilyesmivel tölti a szabadidejét, akár 13, akár 63 évesen. Persze, az írás eleinte nem megy tökéletesen senkinek, pont ezért kell gyakorolni. Az is sokat segít, ha nem csak a könyveden dolgozol, hanem csak úgy általában írsz, bármiről (naplót, történeteket, novellákat, bármit). Az ötlet szerintem eredeti és ígéretes, úgyhogy tényleg csak a stíluson és a helyesíráson kell csiszolni. Úgyhogy csak így tovább!!! :)

2013. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és majd próbálok rajta javítani.
2013. szept. 22. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!