Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan szoktatok könyvet...

Ti hogyan szoktatok könyvet olvasni?

Figyelt kérdés
Mármint ti hogyan olvassátok? Fejezetenként vagy hogy: "itt most abba hagyom folytatom később? Vagy hogyan érdemesebb?

2013. szept. 29. 20:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én nem akkor olvasok, amikor kedvem van, hanem amikor időm. Kedvem mindig van, időm már kevésbé. Így az sem csak tőlem függ, hogy hol hagyom abba. Este 10-kor szoktam abbahagyni az olvasást (plusz-mínusz pár perc, mert az aktuális fejezet végéig még eljutok, nem szeretem fejezet közben félbehagyni, ha nem muszáj). Ha utazás közben olvasok, akkor értelemszerűen akkor hagyom abba, ha le kell szállnom. A bekezdés végéig azért általában ilyenkor is eljutok, bekezdés közben csak végszükség esetén hagyom abba (pl. ha annyira belemerültem az olvasásba, hogy majdnem elfelejtek leszállni, és sietni kell).


Érdemesebb fejezet végén abbahagyni, mert úgy könnyebb újra felvenni a fonalat. Vagy ha nagyon hosszúak a fejezetek, legalább az aktuális tartalmi vagy gondolati egység végéig érdemes eljutni.

2013. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én viszont általában fejezetig vagy oldalszámig, ha hajnali kettő van de csak 2-3-4 oldal (volt már az 20 is) a fejezet végéig elolvasom még. Vagy amikor irgalmatnul sok van még és a könyv is olyan hogy Heidegger is elszégyellné magát akkor, pl ha 73. oldalon járok 75. ha 77 akkor 80. ha 99 akkor 100. oldalig tolom.
2013. okt. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én fejezetenként szoktam letenni a könyvet! Ha letudom.. :)
2013. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!