Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 13 éves sokat olvasó...

Egy 13 éves sokat olvasó lánynak milyen könyveket tudnátok ajánlani? Többi lent.

Figyelt kérdés

Olvastam már nagyon sok könyvet és csak a kedvenceimet írom le (ezeket többször újra olvastam már,bár nagyon sok rész csak először izgalmas és így már kicsit unalmasabb a könyv. Szóval szeretném ha ajánlanátok ezek mellé néhányat.:) )

-Harry Potter -egész könyvsorozatát 2-ször, plusz néhány mellékkönyvét is.

-Éhezők Viadala trilógia egészét 2-ször szintén

-Vámpírakadémia könyv sorozat (6.könyv+1 a Vérvonalak(mivel csak az van magyrul)) azt is 2-3-szor..

-Alkonyat nem igazán tetszett olvasásra bár akkor még fiatalabb voltabb, de mivel a filmet számtalanszor láttam és az első résznek a vége, a második rész egészében nem tetszik nem olvastam a 3.-4.részt viszont végig vittem.

A Szent Johanna Gimit most olvasom..1.rész nem igazán hatott meg, átlagos történetnek indult.A második tetszett, bár két nap alatt csak azért olvastam ki mert unatkoztam. A harmadikat a napokban kapom meg, kíváncsi vagyok.

Összességben sok könyvet olvastam, csak ezek ragadtak meg leginkább nem igazán emlékszem a többi címére.

Ha valakinek van ötlete megkérném, hogy írja le a címét, meg azt is,hogy miről szól. Köszönöm előre is:) Vagy megdobhattok egy priváttal!



2013. szept. 30. 15:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
7%
Kama sutra
2013. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
71%

Gyűrűk Ura trilógia, én kihagytam az első 100 oldalt, de onnantól már jó. Ha szereted a krimiket, amik különböző egzotikus helyeken játszódnak, akkor Leslie L. Lawrence (vagyis Lőrinc L. László) könyveit ajánlom, pl. Holdanyó fényes arca.


Az emlékek őre is nagyon tetszett, ez mondjuk nem hosszú, de sztem nagyon jó.


Aztán ott van a Da Vinci kód.

2013. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Orson Scott Card-tól ajánlanám a Végjátekot. Nem tudom szereted-e a sci-fit, de ez szerintem nem annyira tipikus, szóval akkor is érdemes beleolvasni, ha nem ez a kedvenc műfajod.


Nagy kedvencem volt annyi idős koromban A Végtelen Történet is, a Bartimaeus-trilógiát kicsit később olvastam, de azt is nagyon ajánlom, mjndkettő fantasy, utóbbi nagyon vicces is

2013. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Darren Shan: Vámpír könyvek

Izgalmas, jól felépített, néhol humoros, néhol könnyfakasztó kalandregény, a valós világban játszódik, fantasztikus elemekkel átszőve. A főszereplő fiú az elején 13 éves, a végére felnőtt.


Tolkien: A Gyűrűk Ura, A hobbit

A fantasy műfaj klasszikusai. Alapművek. A Gyűrűk Ura: gy fiatal fiú végrehajt egy veszedelmes küldetést, amelynek során megmenti a világot. Útján barátok és ellenségek kísérik. A hobbit A Gyűrűk Ura előzménye, hasonló jellegű kalandtörténet, bár szerintem A Gy. U. jobb.


Michael Ende: A Végtelen Történet, Momo

A fantasy műfaj másik megteremtője, szintén alapművek. A Végtelen Történet: egy fiatal fiú világmegmentő küldetést hajt végre, közben önmagát is megtalálja, és a szörnyeken kívül belső ellenségeivel is megküzd.

Momo: egy kislány egy fura világban, amely a valóság és a fikció keveréke. A jó és a gonosz harcának különös, ámde nagyszerű feldolgozása.


Jules Verne könyvei, pl. Kétévi vakáció.

Ennyi idősen nekem ez volt a kedvenc könyvem, imádtam. Egy csapat tizenéves fiú egy hajótörés folytán egy lakatlan szigetre kerül, ahol két éven át kell boldogulniuk.

2013. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én az Animus kiadótól olvastam az ifjúsági könyveket. Kb minden. Anthony Horowitzot meg Louis Sahart nagyon szeretttem.
2013. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A Meg Cabot könyvek tetszenének neked. Abból is én az Egy Amerikai lány történetét ajánlom.
2013. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Andrew Clements - Ami láthatatlan
2013. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ascalon,Martina naplója,végtelen történet,Lódobogás sorozat,A lámpás gyermekei,Csillag születik,Neveletlen hercegnő naplója,Egy póni karácsonya,
2013. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Orchidea99 ***** válasza:
Lélektársak trilógia! Egy kis fantasy, humor, akció, és romantika össze turmixolva! Felülmúlhatatlan!
2013. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én is ajáánlom neked a Meg Cabot könyveit. Azon belül is például az Airhead sorozat nagyon jó!
2013. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!