Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 13 éves sokat olvasó...

Egy 13 éves sokat olvasó lánynak milyen könyveket tudnátok ajánlani? Többi lent.

Figyelt kérdés

Olvastam már nagyon sok könyvet és csak a kedvenceimet írom le (ezeket többször újra olvastam már,bár nagyon sok rész csak először izgalmas és így már kicsit unalmasabb a könyv. Szóval szeretném ha ajánlanátok ezek mellé néhányat.:) )

-Harry Potter -egész könyvsorozatát 2-ször, plusz néhány mellékkönyvét is.

-Éhezők Viadala trilógia egészét 2-ször szintén

-Vámpírakadémia könyv sorozat (6.könyv+1 a Vérvonalak(mivel csak az van magyrul)) azt is 2-3-szor..

-Alkonyat nem igazán tetszett olvasásra bár akkor még fiatalabb voltabb, de mivel a filmet számtalanszor láttam és az első résznek a vége, a második rész egészében nem tetszik nem olvastam a 3.-4.részt viszont végig vittem.

A Szent Johanna Gimit most olvasom..1.rész nem igazán hatott meg, átlagos történetnek indult.A második tetszett, bár két nap alatt csak azért olvastam ki mert unatkoztam. A harmadikat a napokban kapom meg, kíváncsi vagyok.

Összességben sok könyvet olvastam, csak ezek ragadtak meg leginkább nem igazán emlékszem a többi címére.

Ha valakinek van ötlete megkérném, hogy írja le a címét, meg azt is,hogy miről szól. Köszönöm előre is:) Vagy megdobhattok egy priváttal!



2013. szept. 30. 15:05
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Tudnátok egy kicsit bővebben írni a gyűrűk uráról? mert nagyon érdekel , de addig nem nagyon akarom elkezdeni , amíg nem tudom miről szól! :) köszi
2013. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A filmet nem láttad? Persze jobb, ha előbb olvasod. Én 12 évesen olvastam, és nagyon tetszett. Tündérmese, akkor játszódik, amikor még nem az ember uralta a világot. Vannak mesebeli lények, hobbitok, tündék, törpök, orkok. A lényeg, hogy van egy gyűrű, amit Szauron készített, és annak köszönhette hatalmát. Egy csatában levágták a kezéről, de nem semmisítették meg, és újra meg újra megtalálta valaki. Szauron keresni kezdi, mert vissza akarja nyerni a hatalmát. A gyűrűt csak a végzet hegyében lehet megsemmitíteni, a többi tűz nem tesz benne kárt, viszon a végzet hegyéhez nagyon nehéz eljutni, ott vannak Szauron őrei és az egész serege. A könyv arról szól, hogyan jut el a gyűrű a hegyhez, közben Szauron támadást indít más városok ellen, egyszerre 2-3 szálon fut a történet. Szerintem mindenképpen olvasd el, nagyon jól van megírva, érdekes, élvezető, sokszor félelmetes.
2013. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szia,ugye most olvasod a SZJG-t,és mint észrevetted ebben a könyvben rengeteg könyvet ajánlanak (mármint amit Arnold és Reni olvas) szerintem ezekből olvasgassál,én is olvastam már néhányat,például Dickens az tényleg jó,meg a zabhegyező is :) Remélem tudtam segíteni :)
2013. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Cornelia Funke: Tintaszív (A második és harmadik részét nem jelentetik meg magyarul, amit nagyon ellenzek, engem teljesen elvarázsolt) Inkább Fantasy. Tündérek, életre kelt mesealakok. Egy rövid éltet raboskodás, és egy fiatal fickó, aki a tűzzel játszik.

Philipp Phullman: Északi Fény. Beszélő jegesmedvék, emberekre vigyázó "szellemek", az Északi-sark.

Jane Austin: Büszkeség és Balítélet

Jane Austin: Értelem és Érzelem

Conan Doyle: Sherlock Holmes novellák, és egész regyényes történetek.

Illetve én is ajánlanám a Gyűrűk Urát.

2013. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ja igen: Csatlakoznék az előttem szólóhoz, a Zabhegyezőt feltétlenül ki kell olvasnod!
2013. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)Találtam pár olyan könyvet így a kommentek között ait feltétlen elolvasok:)
2013. okt. 6. 16:49
 17/22 anonim válasza:
én ajánlom az ördögi angyalok 1-2 részét.(kb) 13 évesekről szól,és szerintem nagyon izgalmas
2013. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

ahogy látom, főként fantasyt olvasol. Ajánlom John Flanagan, A vadonjáró tanítványa című könyvét, nagyon jó!

Aztán ott van Michelle Zink Prófécia-trilógiája (a 3. Még nem jelent meg). de ha komolyabb könyvet szeretnél olvasni, és nem ijedsz meg a nagy oldalszámoktól, ajánlomaz Eragont, egy négy részes sorozat, de felülmúlhatatlan. (itt a nagy oldalszámokat arra értem, hogy az utolsó része több, mint 900 oldal, nagy oldalak, kisebb betűk, mint az átlag!

2013. okt. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Anna és a francia csók :)
2013. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Bábel:) Nagyon jó könyv nemrég jelent meg attól a szerzőtöl aki az SzJG-t írta nekem nagyon tetszett. Egy zenei fesztiválról szól! :)
2013. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!