Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem tudom milyen könyvet...

Nem tudom milyen könyvet olvassak, mondanátok párat?

Figyelt kérdés

Már sokat nézegettem a neten meg a könyvesboltban is, de csak nem jutottam dűlőre. Szinte az összes könyv ugyanarról szól. Az ifjúsági könyveknél kb. az összes arról szól hogy különcnek érzi magát nincsenek barátai, szerelmes lesz, összejönnek-szakítanak vagy nagyon népszerű, de új helyre kerül és akkor lesz szerelmes vagy valami különleges képessége lesz, de nem mondhatja el, találkozik valakivel, meg kell menteni ezt meg azt és szerelmes lesz. A krimiket is nézegettem de ott meg a tökéletes, csodálatos, mindent tudó, elképesztő ügyes, szép nyomozó/titkos ügynök rájön a megoldásra ami lehetetlen de neki sikerül. Az ilyen rejtélyes, titkos könyvekben meg valaki rájön valamire de megölik. Hagy egy nyomot és akkor mindenki nyomoz utána, de őket is valami gazdag de buta ember megpróbálja megállítani. A krimin és az ifjúságin kívül más kategóriában nem gondolkodtam. Előfordulhat hogy némely könyv meglepetést okozna ha elolvasnám ezek közül, de első ránézésre nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek. Viszont nem ítélkezhetek míg nem olvastam.

Mondanátok párat ebből a két kategóriából? Olyat amit ti személy szerint is olvastatok és kérlek írd le róla a véleményedet és kb. a tartalmát.

Előre is köszönöm!

14/l



2013. okt. 19. 15:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Én még Rick Riordan Percy Jakson és az olimposziak könyvsorozatát ajánlom,mind az 5 részt olvastam már és imádtam öket!
2013. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
A tetovált lány más mint a film? A filmeket láttam, amik a könyv alapján készültek, ugye. Azért gondolom részletesebb a könyv.
2013. okt. 20. 12:04
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

A mai tiniregények közül én egy említésre méltót sem tudok, a régebbiek között viszont akadnak jók. Jules Verne Kétévi vakációjában például egy csapat tizenéves srác hajótörés következtében egy lakatlan szigetre kerül, ahol egyedül kell boldogulniuk.

A krimik közül Szerb Antaltól A Pendragon legendát ajánlom, ez az egyik legnagyobb kedvencem. Ez belefér a rejtélyes kategóriába is; a történet dióhéjban az, hogy a főszereplő (aki se nem különösebben szép, se nem különösebben ügyes, egy egyszerű magyar bölcsész) egy középkori titkos szervezet után kutat, amely közben a környezetében haláleset történik. Ő erre többé-kevésbé akarata ellenére nyomozni kezd.

2013. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

13. vagyok, a saját véleményem kimaradt. A Kétévi vakáció nekem ennyi idősen a kedvencem volt, legalább tízszer elolvastam. Igazán érdekes, eredeti, izgalmas könyv, és a szereplők nagyon az ember szívéhez tudnak nőni.

A Pendragon legenda nekem sajnos később akadt csak a kezembe, de 14 évesen már érdemes elolvasnod. Sajátos humorú, imádnivalóan eredeti könyv, azóta sem olvastam még hasonlót sem.

2013. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%
Igen, olyan, mint a film (Tetovált lány), de részletesebb és jobb.
2013. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 20. 17:59
 17/21 Gyémántlány ***** válasza:
59%
Jodi Picoult Házirendjét ajánlom, nekem nagyon tetszett. :))
2013. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. okt. 22. 23:07
 19/21 anonim válasza:

Stephen King : A sárkány szeme

Margaret Mahy : Átváltozás

2013. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Úgy látom, már ajánlottak Jodi Picoult-tól, a Házirend szerintem is jó könyv, de nekem a kedvenceim tőle: A nővérem huga, Törékeny, 19 perc
2013. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!