Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondolsz melyik az a...

Mit gondolsz melyik az a könyv amit élete során mindenkinek el kellene olvasnia? Miért? Melyik könyv volt rád motiváló hatással? Mit olvasol most? Kedvenc műved?

Figyelt kérdés

2013. okt. 30. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Most olvasom: Dan Simmons: The Abominable

Pár kedvencem: Lem: Solaris; Zsoldos: A feladat; Pohl: Átjáró; Süskind: A parfüm; Zelazny: A fény ura; Bester: Tigris! Tigris!; Aldiss: Földburok

2013. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A parfümöt én is olvastam és nekem is egyik kedvencem lett. :)
2013. okt. 30. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Heló!


"Mit gondolsz melyik az a könyv amit élete során mindenkinek el kellene olvasnia?"


Természetesen érezhetsz így egy könyv iránt, de voltaképp ilyet nem lehet mondani. Legalább az kellene hozzá, hogy valaki elolvassa világ összes művét - és még akkor se hiszem, hogy meg lehetne válaszolni. Így erre nem válasozlnék.

"Melyik könyv volt rád motiváló hatással?"

Harry Potter, ennél a köynvnél kezdtem el "igazán" olvasni - 7 vagy 8 évesen -, aztán a Mechanikus narancs, mert kiváló mű, jó megközelítésekkel nagybetűs tartalommal...

Most a A Nagy Lebowski-könyvet, Egy gyilkos arcképét, Az Argo-akciót, és a Battleroyale-t olvasom.

Kedvenc nagyon sok van, számtalan oknál fogva, ilyenek a Warhammer fantasy sorozat, a Mechanikus narancs, Harcosok klubja, Angyalszív, Harry Potter, Bartimaeus-trilógia, Állatfarm...

2013. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenki olvasott már olyan könyvet ami után azt gondolta, hogy ezt mindenkinek ajánlani fogja. Erre akartam célozni az első kérdésemmel. :)
2013. okt. 30. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
"Mit gondolsz melyik az a könyv amit élete során mindenkinek el kellene olvasnia?" A kötelező olvasmányokat. :) Viccen kívül: Harry Potter, Sárkánylány, Vadonjáró tanítványa. Nem tudom megmondani hogy miért, de szerintem ezek azok :) 11/l
2013. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés, A félkegyelmű

Mert a világirodalom valaha élt legeslegnagyobb írója Dosztojevszkij, ez pedig a két valaha írt legeslegjobb könyv.

Dumas: Monte Cristo grófja

Mert ő a második helyezett Dosztojevszkij mögött, és ez a fő műve, egyben a harmadik helyezett a fentebb említettek mögött.

Az iménti három könyv minden területen viszi a pálmát, letehetetlenek, zseniálisak, utolérhetetlenek.

További nagyon-nagyon jó könyvek, kihagyhatatlan, örök klasszikusok: Rejtő regényei közül több, Szerb Antal: Pendragon legenda, Tolsztoj: Háború és béke, Bulgakov: A Mester és Margarita, Szolzsenyicin: Iván Gyenyiszovics egy napja.


Mit olvasok most: Dosztojevszkij: A félkegyelmű. Már az első 40 oldal után felvettem a kedvencek közé, és ott is maradt. Sosem hittem volna, hogy létezik a Bűn és bűnhődéshez fogható könyv.


Kedvencem: a fentiek. Melyik volt rám motiváló hatással: ezek közül leginkább az oroszok + Goncsarov: Oblomov.


A korábbi válaszolókhoz: jó, elismerem, a HP egy viszonylag szórakoztató ifjúsági regény, én is olvastam anno, de azért nem kell túlajnározni. Amikor felnőttként újraolvastam, már csalódás volt, nem értettem, tizenévesen mi tetszett benne. Felnőtt fejjel olvasva egyáltalán nem egy nagy hűha, kettesnél jobbat nem érdemel. Kamaszként mondjuk még bejött, aztán kinőttem belőle.

2013. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

ma 09:22


1: Nem ajnároztam - ahhoz legalább oylan ömlengés kellett volna, amit Te csináltál a kedvencednél.

2: Az hogy neked ne mtetszik, ezért meg ezért, a te dolgod. Az, hogy szerinted enynit meg enynit ér, szintén. Nem kellene leszólni másokat, ha valami tetszik nekik - főként azért, mert fogalmad sem lehet róla, miért viszonyulnak úgy egy műhöz, ahogy.

3: Roppant mód szórakoztató ez a lenézés, fellengzés, de kétszer is meggondolnám - mármitn a helyedben -, hogy tényleg megengedhetem-e magamnak... Már csak azért is, mert fogalmad sem lehet róla - újfent -, hogy ki van a másik oldalon, és hogy hogy viszonyulsz hozzá...

2013. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Például tündérboszorkány,VÉGTELEN TÖRTÉNET,ASCALON
2013. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!