Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjünk hozzá a...

Hogyan kezdjünk hozzá a könyvíráshoz? Pár tipp?

Figyelt kérdés

Abszolút semmi tapasztalatom, 16 éves vagyok, de szeretnék írni valamit.

Nem is igazából egy könyvet, ami ki lesz adva, de úgy írogatnék, és ha már ezt teszek, akkor szeretném normálisan, hátha a családnak, barátoknak tetszik.

Bármilyen tanács jól jön :)

A legfőbb gondom az ihlettel volt, hogyan lehet ihletet "kapni"? 2-3 jó sor néha összejön, gyorsan leírom, de utána ennyi, vége...:(


2013. nov. 17. 18:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtette, hogy leginkább fantasy műfajú lenne az "alkotásom". ;)
2013. nov. 17. 18:41
 2/6 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: Attól is félek, hogy belekeverek "lopok" olyan ötleteket, amelyeket korábban olvastam, más fantasy regényekben. Persze nem szándékosan, de ha sokat olvas valaki ilyeneket, akkor 1-2 dolog belekerülhet, amit nem szeretnék.
2013. nov. 17. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Én azt a tippet tudom adni, hogy dolgozd ki az egészet! Ha új világról írsz legyen legalább a fejedben meg hogy annak mi a történelme, mi pontosan hol helyezkedik el. Ha utaznak számold ki, hogy tényleg annyi idő amíg eljutnak valahova. Figyelj rá, hogy mennyi idő telik el közben, ha pl. télen kómába esik valaki és 4 hónapot úgy marad, ne legyen még mindig tél. Ha új élőlényeket találsz ki akkor pontosan legyen meg mekkorák, hogy néznek ki, milyen a gondolkozásuk stb.

Ne írj bele csak félig kigondolt dolgokat.

2013. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

A legeslegelső lépés az, hogy olvasol. Minél többet, és minél többfélét. Az írás az olvasásban gyökeredzik.

Ha az olvasásnak vagy valami másnak a hatására támadt valami olyan ötleted vagy gondolatod, amelynek a leírására késztetést érzel, leírod. Figyelj a helyesírásra, és arra, hogy a szöveg nyelvtanilag korrekt legyen. Ne a terjedelemre törekedj, hanem a minőségre. Ha nincsenek az írásodban nyelvtani hibák, az kezdetnek máris megfelel.

Ha már tudsz nyelvtanilag hibátlanul írni, elkezdhetsz a tartalomra törekedni.

Az írás lényege az, hogy leírod a saját gondolataidat. Annak érdekében, hogy leírásra érdemes gondolataid támadjanak, érdemes minél több színvonalas könyvet (lehetőleg szépirodalmat) elolvasni.

2013. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mirk ***** válasza:
100%

Én viszont nem ölnék bele túl sok időt. Első próbálkozás, úgysem lesz jó. Inkább csak rögtönözz valamit, küldd be ide, aztán majd megmondjuk mi nem jó és hogyan kéne. Aztán megint írsz, és így tovább, ez a fejlődés útja.

Ne aggódj, hogy lopsz valamit, gyakorlatilag lehetetlen teljesen eredetit alkotni, nagyon sokat kellene agyalni azon, hogy valaki eddig kimondatlant és leíratlant alkosson.

Engem gyakran ihlet meg a zene. Érzelmeket kelt az emberben és az érzelmek lángolása, a szenvedély elhatározáshoz vezethet, ötletet adhat.


Sok sikert.

2013. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
kezdoiroknak.bloglap.hu
2013. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!