Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem valami nem...

Ajánlanátok nekem valami nem túl hosszú, szépirodalmi könyvet?

Figyelt kérdés

Csak 14 vagyok, de nagyon szeretek olvasni...Eddig fantasykat olvastam túlnyomórészt, de most szeretnék valami...szépirodalmit, valami mást. Szeretem a romantikát, vagy ha szomorú, szóval nem muszáj happy end-nek lennie.

Ajánlotok valamit? Koromhoz képest intelligens vagyok, a suliból is kicsit kilógok (sajnos), szóval ne írjatok légyszi olyat, hogy fiatal vagyok, vagy úgy sem érteném!

Shakespeare-től miket érdemes mindenképp olvasni?

Dickens? (ő érdekelne, róla sokat hallottam már)

Köszi. :)



2013. dec. 15. 11:34
 1/6 anonim válasza:

Én Rejtő Jenő könyveit ajánlanám, igaz, nem szépirodalmi, de nagyon izgalmas olvasmány.

14 évesen nekem Shakespeare nem tetszett. Úgy vagyok vele, hogy szívesebben nézem színházban, mint leüljek olvasni. Nekem a Hamlet a kedvencem.

Ha Dickenstől szeretnél olvasni, akkor az nem lesz rövid, a regényei úgy 500 oldalasak vagy még annál is több. De megéri. Ami rövid és most ünnepek közeledtével aktuális is a Karácsonyi ének.Talán meghozza a kedved a hosszabbakhoz: Twist Olivér, David Copperfield, Szép remények, Örökösök stb.

2013. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért én nem jelenteném ki, hogy Shakespeare nem tetszene a kérdezőnek. Én is a Hamletre szavaznék, de a Rómeó és Júlia "alap", főleg, ha szereti a romantikát meg a szomorú befejezést. 14 évesen... mi fogná meg az embert, ha nem ez? Elvégre a szereplőkkel egyidős.

(Bár egyetértek az elsővel abban, hogy én is inkább színházban nézem, mint olvasom.)

Dickens meg tényleg az angol regény nagymestere, ennélfogva tőle rövid művet a Karácsonyi éneken kívül nehéz találni. De nagyon sok művét (hiszen népszerű) feldolgozták filmben. Ha az egyik tetszett, talán kezdj bele, a történet így valószínűleg elvisz a hátán, észre sem fogod venni, hogy hosszú a regény.

2013. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jane Austen - Büszkeség és balítélet

Szabó Magda - Abigél

Gárdonyi Géza - Ida regénye

2013. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dickens: Szép remények

Bronte: Jane Eyre

2013. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Egyébként már olvastam Shakespeare-től a Romeo és Júliát, mert az volt a kötelező a suliban és mivel tetszett elolvastam a Vízkereszt, vagy amit akartok-ot, a Szentivánéji álmot is, a Hamletet meg elkezdtem már.

Jöhetnek még válaszok! Mindegyik érdekel!

2013. dec. 16. 06:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Margaret Mitchell:Elfújta a szél

Skarlát betű

Tatay Sándor: Kinizsi Pál

Jókai Mór: A Nagyenyedi két fűzfa

Annie Pietri: A napkirály kémnője

Fehér Klára: Bezzeg az én időmben (pöttyös könyv, de nagyon jó!!:))

Kertész Erzsébet: Csipkebolt Brüsszelben

Kőszegi Imre: Szerelmetes Orsikám

Dénes Zsófia: Zrínyi Ilona

Thury Zsuzsa: A Tűzpiros Üveggömb

Kertész Erzsébet: Teleki Blanka

William Golding: A legyek Ura

Charles Dickens: Twist Olivér

Charles Dicknes: Szép remények

Gárdonyi Géza: Ida regénye

Szabó Magda: Abigél

George Orwell: 1984

Jerome David Salinger: Zabhegyező


Remélem jókat írtam!!:) egyébként én ezeket mind olvastam:) Örülök, hogy rajtam kívül vannak még könyvmolyok:D

2013. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!