Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Probléma, ha álnéven adok ki...

Probléma, ha álnéven adok ki egy szakmai (tehát nem szépirodalmi, és nem szórakoztató irodalmi) anyagot?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: egy szakmai anyagot készülök kiadni, e-book formában, majd később nyomtatott, könyv formában is.


Az álnév azért merült fel, mert nem az eredeti tevékenységemtől távol áll a jelen anyag témája, és azt akarom, hogy ha a nevemre keresnek, akkor az eredeti tevékenységemmel legyek csak kapcsolatba hozható, ezzel az új szakmai anyaggal ne. Illetve nem akarom, hogy ezzel kapcsolatban is személyesen engem keressenek.



2013. dec. 15. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan néven adod ki, amilyenen csak akarod.
2013. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, és szerinted nem ciki szakmai anyagnál?


(Tudom, szép- és szórakoztató irodalomnál bevett szokás, de szakmai anyagokat én nem nagyon láttam még álnéven kiadni.)

2013. dec. 15. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem túl csicsás az álnév, hanem egy normális név, akkor szerintem semmi probléma.
2013. dec. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár ma már ritka az ilyen, mert az ember fel szokta vállalni az ilyen munkáit is. (Bár ha Student álnéven akarod kiadni, akkor az szép poén lenne. :) ) Ha később kiderül (minden kiderül), akkor talán furcsán néznének rád ama szakma képviselői, hogy miért nem akarod a valódi neved adni ahhoz az anyaghoz, és lehet, hogy gyanússá válik, de ez legyen a legkevesebb.
2013. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!