Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy 19 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy azért irodalmi érték szempontjából is értékes legyen. Irodalmi műveltséges fejlesztésére szolgálna az egész, bár már azért olvastam pár jó írótól.

#könyv #literatűr
2013. dec. 19. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

Tolsztoj: Háború és béke

Victor Hugo: A nyomorultak

Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja, A három testőr

Jókai Mór: Egy magyar nábob, Kárpáthy Zoltán

2013. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy:

Sántha Ferenc: Az ötödik pecsét

2013. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2013. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hmm jöhetnek még, kissé kevésbé cselekényorientált művek is + a linkelt kérdés az 15 éveseknek ajánló.
2013. dec. 20. 01:20
 5/16 anonim ***** válasza:
Fridrich Nietzsche. Így szólott Zrathusta. Kicsit nehéz olvasmány, de ha sikerül magadévá tenned, akkor az egyik legszebb amit olvashatsz.
2013. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt már olvastam Nietzschétől ^_^ az első kommentben szereplők közül nem mindent de most azokat pillanatnyilag nem tervezem, de azért javasolhatnátok még
2013. dec. 22. 00:54
 7/16 Twilighter1 ***** válasza:
Tökéletes Kémia Triológiát MINDENKÉPP!!!!!!!! :)
2013. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Twilighter1 ***** válasza:
Bocsi (előbbi vagyok) Nem ide akartam küldeni. De tényleg jó könyv. Még egyszer sorry.
2013. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az első, második válaszoló vagyok.

Olvasd el Platón Lakoma című művét. Érdekes lesz. ;)

2013. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti Platóntól a Lakomát már olvastam most a Philéboszt tervezem tőle...


meg az is érdekes, hogy amit éppen írok könyvet abban is lesz egy lakoma jelenet ahol pont Platón is szerepelni fog, és olyan lesz hogy ilyen esti,hajnali partiszerű lesz, és egy barlang is lesz ám a közelben ahol 1-2 tanítványával a barlanghasonlatról lesz szó és akkor onnan ugye előlépnek a szendergésből és negligenciából és a lakoma tárul eléjük és akkor ugye hogy sötét van de majd a sok fáklya fény minden ellentét blabla..hát na igen.


Ha érdekel priviben mesélhetek róla.

2013. dec. 23. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!