Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy 19 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy azért irodalmi érték szempontjából is értékes legyen. Irodalmi műveltséges fejlesztésére szolgálna az egész, bár már azért olvastam pár jó írótól.

#könyv #literatűr
2013. dec. 19. 22:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Boccaccio: Dekameron (a teljes, nem a válogatások), Nabokov-regények.

Linkeltet néztem, azok nem csak 15 éveseknek valók, nem korhatárosak ált. a szépirodalmi könyvek. :) (Bár pl. Ian McEwan néhány könyvére lehet tenni alsó korhatárt.)

2013. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen a Decameront már olvastam. Meg nálunk a teljes kötelező volt anno 11. osztályban.
2013. dec. 30. 13:19
 13/16 anonim ***** válasza:
Nálunk kilencedikben volt az, és csak pár novella (kimaradt pl. az ördög pokolra kergetése is... :) ). Graham Green is jó (pl. A csendes amerikai), S. Leacock is (a Hogyan kérjünk kölcsön hatalmas), és Bulgakov is- persze ízlések és pofonok, nem sok embert ismerek, aki orosz irodalmat olvas (lehet túl elvont?).
2013. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kétlem a M&M pl. pont kiválóan lavíroz a reál és a szürreál között de az orosz irodalom atomjó Zamjatyin,Nabokov,Tolsztoj,Gogol,Goncharov,Solohov,Ehrenburg,Gorkij,Dosztojevszkij,Szolzsenyicin őket olvastam eddig de amúgy zenében is atomjók Rachmanyinov meg Muszorszkij vagy Csajkovszkij de film is Eisenstein,Klimov áá oroszok atomjók .
2013. dec. 31. 01:47
 15/16 anonim ***** válasza:

Ó, ezt nem gondoltam volna... :)

Jók még: Nyikolaj Leszkov, Ivan Bunyin könyvei is + Az orosz irodalom antológiája (a kezdetektől 1940-ig) c. oktatási segédanyag. Az utóbbiban vannak olyan művek, amiket máshol nem lehet magyarul megtalálni.

Az orosz líra is nagyon különleges, kár hogy Puskinon kívül max. Lermontov szerepel az oktatásban, pedig ott vannak még Afanaszij Fet, Alekszandr Blok, Borisz Paszternak és társaik. 18 évesen "miattuk" kezdtem hobbiból oroszul tanulni...

2014. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na itt már csak a neveket ismerem meg a munkásságukat jó Puskin, Lermontov, Paszternak őket nyilván olvastam többiekről csak hallottam, jók az oroszok a nyelv is amúgy egyszert én is megtanulnám talán bár most sajna időm sincs nagyon, se olvasni, se prózát se filozófiát írni pedig utóbbi kettőt is szeretek. Olvasni is de hát a sok szakirodalmat kell itt jogon.
2014. jan. 1. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!