Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen jó ifjúsági regényeket...

Milyen jó ifjúsági regényeket ismertek? Amiben van szerelem is, de nem fantasy, meg vámpíros. Tökéletes, kémia, SzJG, Hűvösvölgyi suli, .

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Maggie Stiefvater: Shiver (egy vérfarkas fiú és egy kezdetben átlagos leányzó kibontakozó szerelme)

Kate Morton: Felszáll a köd (komolyabb könyv, de nagyon fordulatos történetet ír le, párhuzamosan egy öreg hölgy emlékei és a jelen között)

Meg Cabot: Neveletlen hercegnő (ezt ajánlom a legjobban. 10+pár részes, szóval biztos ellennél vele egy darabig)

Sarah Dessen: Tökéletes

Suzanne Selfors: Mentsük meg Júliát! (bár a történet közismert, előtte/utána elolvashatod Shakespeare Rómeó és Júliáját)

Alexandre Dumas: A királyné lovagja (történelmi, egy lebilincselő végszóval)


Sohonyai Edit: Macskaköröm, Szerelemlék (egy lakótelepi kamaszlány naplója)

Jankó Olga: Az elmaradt tánc (1848-as időszakban elhelyezett szerelmi történet)

Gárdonyi Géza: Egri csillagok (nincs mit magyaráznom, közismert történet, de jó újra olvasni, nekem legalábbis, mert szeretem a történelmi regényeket), Ida regénye (Ida hazakerül a zárdából, majd férjhez megy és egy új élet kezdődik számára. Igazi lányregény)

Jókai Mór: Az arany ember (Timár Mihály 2 világ, 2 nő között ingázik) Szeretve mind a vérpadig (történelmileg a Rákóczi-szabadságharc idején játszódik, az áruló Ocskay László életét mutatja be, jelenleg ezt olvasom, csak ajánlani tudom)

Szabó Magda: Abigél (a világháború alatt Georginát az édesapja egy távoli lánynevelő iskolába viszi, ahol először nehezen megy neki a beilleszkedés)

Fehér Klára: Bezzeg az én időmben (kb. ennyi idősen olvastam, és tetszett)

G. Szabó Judit: Megérjük a pénzünket (tesóm kedvence volt ennyi idősen)


Egyébként az összes csíkos vagy pöttyös könyvet csak ajánlani tudom, bár a szüleink idejében voltak menők. :D

2013. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sarah Dessen könyvei -nem fantasy, mégis izgalmasak, és mélyebb gondolatok is vannak benne
2013. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg Cabot : A Neveletlen Hercegnő Naplója
2013. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. dec. 27. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg Cabot-Egy igazi amerikai lány 1.-2.

Meg Cabot-Tinibálvány

Marni Bates-Segítség youtube sztár lettem

Marni Bates-Rocksztárt kaptam karácsonyra

Lauren Barnholdt-Titkok és exek éjszakája

Kalapos Éva-D.A.C

Leiner Laura-Remek

Leiner Laura-Ez is remek

Leiner Laura-Bábel


Remélem tudtam segíteni!!! ;)

2013. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az éhezők viadala trilógia Suzanne Collins-tól. Én az SzJG után olvastam, és imádtam. Ugyan a jövőben játszódik, de azért eléggé reális.
2013. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Stephenie Perkins - Anna és a francia csók

Tavi Kata - Nyitótánc (Sulijegyzetek 1.)

2013. dec. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!