Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen az, ha egy szerző a...

Milyen az, ha egy szerző a családtagjai nevét adja a karaktereinek?

Figyelt kérdés

Olcsó húzás vagy pont hogy tisztelgés valaki előtt?


Téged zavarna, ha ilyen módon benne lennél egy könyvben?


Csinálnál ilyet ha írnál?



2014. jan. 14. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem random emberek nem ismerik a családtagjaidat, így fogalmuk sem lesz. De igen, szokták csinálni.
2014. jan. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha híres lesz, akkor viszont az illető közvetlen környezete számára egyértelmű.
2014. jan. 14. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor változtass picit rajtuk, ha téged zavarna, kérdező! Segítek is esetleg,ha kell
2014. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerzője válogatja, de sértődés lesz a vége, ezért nem szokás. Létező személyekről csak mintát szoktak venni a karakterekhez, túl sok egyértelmű megfeleltetési pontot jobb nem hagyni, elvégre akkor jön a "nem is így nézek ki", "nem is vagyok ilyen", "majdnem meghalt, szóval meg akarsz ölni, igaz?". Ha a nevén kívül más hasonlóság nincs, akkor duplán jobb ezt elkerülni.

(Stendhal ír erről a Vörös és fekete előszavában, hogy ő még a neveket is kitalálta, de unos-untalan fárasztották az ismerősi, akik felismerni vélték magukat a karakterekben. És nagyon mérgesek voltak. Pedig még csak nem is róluk másolta őket.)

2014. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire gondoltam. Pl. Stephenie Meyer fél családját beleírta a könyvébe...nem csak pozitív szerepekbe. Ez így elég groteszk, nem?
2014. jan. 16. 17:06
 6/7 cathilina ***** válasza:
Engem eléggé zavarna, pláne ha meg sem kérdezne róla előtte. Ha Stephenie Meyer beleír a Twilightba, valószínűleg nevet változtatok és kivándorlok Új-Zélandra.
2014. jan. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, a Twilightnál amikor megtudtam, hogy Stephenie-nek van egy Heidi meg egy Paul nevű testvére, dobtam egy hátast.

Egyébként nekem nincs bajom az ilyen dolgokkal, szerintem jófejségből is bele lehet írni a családtagok, ismerősök nevét egy könyvbe, de kizárólag pozitív szerepekben. Azonban figyelni kell, hogy ne hasonlítson rá nagyon a karakter, mert ha egyébként róla mintáztuk, valamit mégis őt meghazdutolóan tesz, abból tényleg sértődés lehet.

Na meg ismerni kell azokat a bizonyos személyeket, és biztosnak kell lenni benne, hogy nem sértődnek meg ettől.

Amúgy én örülnék neki, ha valaki megírna egy könyvben (szigorúan pozitív szereplőként), hisz az megtiszteltetés és egyébként is klassz dolog. (Nézd már, könyvszereplő vagyok! xD)

2014. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!