Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnád ezt a könyvet?

Elolvasnád ezt a könyvet?

Figyelt kérdés

Itt a prológus :)

(A regényben kidolgozottabb)

Szinte már naponta kapok olyan üzeneteket, hogy 'hogyan lettél bestseller író?', amire mindig megpróbáltam elmesélni életem történetét. A legtöbb ember ezt nem tudja felfogni, de ha olvasta volna a könyvem, megértené. Hiszen a regény igazságon alapszik. Az én történetem, minden ami történet velem, minden amit átéltem, benne van a könyvben. A történet igaz...


A ragyogó Nap aranysárga sugarai beragyogták az alacsony mennyezetű kis szobát, ahol épp a laptopomon interneteztem. Fogalmam sem volt, hogy mit keresek, csak böngésztem az oldalakat, amíg rátaláltam egy olyan cikkre, ami teljesen megváltoztatta az életem. Már a címe olyan volt, hogy kirázott a hideg tőle: '' Eltűnt kislány Makó környékén! ''

Lentebb görgettem az oldalt, hogy teljesen eltudjam olvasni.

'' Egy fiatal kislány, eltűnt Makó környékén, és semmi hírt sem lehet hallani róla. Hozzátartozói nagyon aggódnak érte, ezért kérem, ha látják, azonnal jelezzék a rendőrségen! ''

A cikk végén, egy fiatal, inkább még gyereknek mondható lány mosolygott. Szelíd arcán látszott a derütlen boldogság, szemei csillogtak a boldogságtól. Fekete haján csillogótt a vaku vakító fénye.


Mert szökne el egy ilyen boldog lány? Gondolkodásomban, észre se vettem, hogy eltelt az idő. A Hold lusta fénye, szomorúan világította meg az asztalon lévő újságot. Félve pillantottam oda, és meglepetten vettem észre, hogy egy cikket jobban megvilágít. Elolvastam a címet, és azonnal megfagyott a lélegzetet. Szívem gyorsabban kezdett verni, majd kezembe vettem az újságot...



2014. jan. 25. 21:06
 1/4 anonim válasza:
Nem elég ütős, kicsit szerkeztgetni kell, és pontosítani. Ha ennyire gyorsan leírsz mindent, akkor nem lesz a könyv csak 100 oldal, vagy annyi sem. Kicsit hosszabb bevezetés és cselekmény kell. :)
2014. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Szinte már naponta kapok olyan üzeneteket, hogy 'hogyan lettél bestseller író?'"


Na én itt fejeztem be az olvasást, nagyképű kezdés, direkt kihangsúlyozva a bestsellerst. Simán lehetett volna író is, akkor nem érződne úgy, mintha zseniális írónak tartanád magad (hiszen te írod a bestselleres nevében).

2014. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A ragyogó Nap aranysárga sugarai beragyogták az alacsony mennyezetű kis szobát, ahol épp a laptopomon interneteztem. "


6 évesen jobban írtam ez egyszerűen gyenge ragyogó beragyogja, meg na jó, vaku vakító, meg helyesírási hibákról már nem is szólván ez ko.

2014. jan. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom, hogy nekem nem tetszik.Nem akarlak lehurrogni, de a cselekményt lassabban kell felépíteni, és egy kicsit részletesebben.Legyen benne egy kis izgalom, és ne csak így 'szárazon' közöld az olvasóval, hogy mit is szeretnél valójában.

Szerintem a bestsellert vedd ki onnan, jó lesz az a sima író is:)

'A legtöbb ember ezt nem tudja felfogni, de ha olvasta volna a könyvem, megértené' Lehet, hogy csak én látom így, de a szavak túl hétköznapiak, és a szerkezete sem a legjobb.:) Sok sikert!

2014. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!