Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Időtlen szerelem triológia...

Az Időtlen szerelem triológia első részében, a Rubinvörösben Miro Rákóczy a MI Rákóczy-nk?

Figyelt kérdés
Csak mert a kurucokról kérdez a könyvben, Erdélyből jött....

2014. febr. 12. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég valoszínű, én nem igazán tudok más Rákóczyt mondani, aki akkoriban rohangált volna a világban.
2014. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is meglepődtem kissé, de valóban az a Rákoczy, vagyis annak az őse, akit mi ismerünk! :)
2014. febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokat gondolkodtam, és igen a "mi" Rákóczynk.
2014. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát a "mi"-t úgy értettem, hogy a magyar Rákóczy. Magyarságtudat, na :D
2014. febr. 13. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:
hát nem hiszem.
2014. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, a könyvben le van írva, hogy Mr. Marley leszármazottja

Miroslav Alexander Leopold Rákóczynak. Ez engem is érdekelt úgyhogy utána néztem : Rákóczi Ferencnek volt egy fia Lipót, aki 3 éves korában meghalt. A Lipót név germán változata a Leopold. Valószínű hogy az írónő őt tette be a könyvbe,mivel korán meghalt nem köthető semmilyen történelmi eseményhez, szabadon formázhatta a karaktert.

2015. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lujdzsi16 válasza:
Nem, a könyvből viszont Saint Germain gróf a valóságban is létezett, wikin tudsz olvasni róla egy csomót, én legalábbis a könyv hatására egy picit nagyon belevetettem magam a témába, akár egy regényt is írhatnék az egész ügyről. De pl egy érdekesség, hogy elvileg II. Rákóczi Ferenc volt a gróf apja, de igazából annyira rejtélyes alak volt, hogy mai napig abban sem biztosak, hogy igazából ki ő és hogy egyáltalán létezett-e :D
2020. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!